Ana içeriğe atla

Taare Zameen Par #Film

Her çocuk özeldir.
Aamir Khan - Aamir Khan filmleri - Taare Zameen Par film yorumu - Taare Zameen Par - İzlenmesi gereken hint filmleri

3 idiotu izledikten sonra listeme bunu da eklemiştim.
Onu izlemeyen neredeyse kalmamıştır..
( Onunda yorumu sonra )

Film tahmin edeceğiniz gibi Boolywood filmlerinden niye en iyilerinden biri..
Küçük başrol oyuncumuz Ishaan Awasthi 3. sınıfa gitmesine rağmen sınıfta kalmaktadır. Arkadaşlarının kolayca okuduğu, çözdüğü soruları yapamaktadır.
Özellikle babası bu durumdan hiç hoşnut değildir, zira erkek kardeşi okulda çoğu derste 1. bilemedin 2. gelirken..
Bir gün yatılı bir devlet okuluna gider.
Oraya yeni atanan vekil öğretmen Ishaan'ın sorununu anlar.
Einstein, Picaso, Edison... birçok kişi bazen ünlü olabilirsin, icatlar, buluşlar, besteler yapabilirsin ama farklı da olabilirsin.
Ailesinin farketmediğini farkeden sanat hocamız Ram (Aamir Khan), Ishaan'ın Disleksi olduğunu ailesine açıklar.
Disleksi: Okuma, yazma, dinleme,akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında büyük ölçüde zorluk çıkaran bir öğrenme bozukluğudur.

İlk 45-50 dk (ki filmin geneli biraz öyle) az konuşma geçen, harika müziklerle bütünleşmiş giderken 45 dk'dan sonra özellikle film daha anlaşılır ve tad alınır hal alıyor.
Farklı bir şekilde yine günümüzde olan yerlere parmak basıyor, 3 idiottaki gibi..

Aamir Khan - Aamir Khan filmleri - Taare Zameen Par film yorumu - Taare Zameen Par - İzlenmesi gereken hint filmleri

Filmin sonlarına doğru Ishaan'ın kendini tasvir ettiği ve resim yarışmasında 1. olduğu resmi

Aamir Khan - Aamir Khan filmleri - Taare Zameen Par film yorumu - Taare Zameen Par - İzlenmesi gereken hint filmleri

Hocasının onu tasvir ettiği ve 2. olduğu resim.

Film insanları, eğitim sistemini eleştirmekte.
Özellikle çocukları yarışatı gibi yetiştirmeye çalışan eğitmen ve velileri.
Bir çocuk doktor olmayabilir, avukat olmayabilir,yönetici olmayabilir, ama bir bireydir ve insan olmayı öğrenebilir.
Mutlu olacağı yeri öğrenebilir ve onu yapabilir.


Film müziklerinin herbiri harikaydı..

Boş kaldı gözlerim
Gözyaşlarım bile terk etti beni
Sessizlik doldurdu kalbimi
Hisstemiyorum artık ne acı ne his
SaNKi boşluktayım
Sen her şeyi hissederdin,
Değil mi anne???imdb'de 8.4 puan almış.
Fazlasıyla hakketmiş.
Bazen çok şişirme gereksiz filmlerde yüksek puanlarla yer almıyor mu alıyor...

Kısaca ilginizi çektiyse,
İzleyin!!!

Sevgiler
:)


Yorumlar

 1. Şimdi videoları izlerken bile gözlerim doldu. Filmi izlediğimde sonunda beni ağlatan nadir filmlerdendir. 3 İdiots ve Taare Zameen Par izlediğim en güzel Boolywood filmleriydi. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Eline sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten her ikiside Boolywood filmleri arasında en iyiler. Teşekkür ederim.
   Sevgiler.

   Sil
 2. 2020 için film önerilerin neler ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi