Konuk Yazarım 7-24 ile Kaş Doldurma

Cumartesi, Şubat 09, 2013

Merhabalar,
Sevgili 7-24makyaj'ın güzel mi güzel yazarı Aysel'e konuk yazarlık teklif edince hiç kırmadan hemencik size birazdan aşağıda paylaşacağım güzel postu hazırladı.
Konuyu özellikle ben seçtim, çünkü iş yerinde yanlış hatırlamıyorsam youtube'te takip ettiğim yabancı bir kız olan Librabeauty diye kızı izlerken kaşı doldurmasına hayran kalmıştık. Ki konu ile çok iyi bilgim ve becerim olmadığı için, daha önce Aysel' inde yazılarından okuyup takip ettiğim için bir ricada bulundum. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Gelin bakalım bu güzel kız neler diyor;

Herkese merhabalar! Sevgili Cadının kozmetik kazanı blogunda kaş doldurma teknikleriyle ilgili yazı yazmamı isteyince cidden çok mutlu oldum çünkü kaş doldurma benim için makyajda olmazlarsa olmazlardan:)
O zaman hemen başlayalım; muhteşem makyajın sırrı bence kesinlikle kaşlardan geçiyor, insana ifadesini verenin kaşlar olduğunu düşünüyorum, kaşınızı alış şekliniz, doldurma tarzınız sizin kim olduğunuzu belirliyor, yanlış bir teknik sizi sinirli, olduğundan ciddi ya da daha da kötüsü komik bir ifade verebilir.
Kaşlarınızı alın;
Ben kaşlarımı 2 yıldır dolduruyorum, kaşlarınızı dolduracaksınız ilk adım olarak tüylerinizden arının, kaş doldurma yöntemi onları odağa çekeceğinden eğer ki tüyleriniz çıkık bir haldeyse, istenmeyen bir sonuca götürüp güzellikten çok çıkan kaşlarınızı merkeze alabilir.
Kaşlarınızı kesin; (Gerekli ise)
Kaşlarınızı aldıktan sonra gerekli ise kesinlikle kaşlarınızı kesin.Kaşlarınızı kestikten sonra doldurma işlemine geçebilirsiniz, bu işlem için bir çok ürün kullanabilirsiniz, ben kaş farlarını tercih ediyorum.
Kaşlarınızı neyle dolduracağınıza karar verin;
Kaşlarınızı dolduracağınız ürünü seçtikten sonra ilk önce karar vermeniz gereken şey şu, nasıl kaşlar istiyorsunuz? Doğal mı, ince ise kalınlaştırmak amaçlı mı yoksa sadece biraz belirginlik vermek mi, yani uygulayacağınız yöntem kesinlikle sizin isteğinize kalmış.
Ben şahsen kopkoyu ve kalın kaşları seven bir insan olduğumdan far kullanıyorum bunun için size önerebileceğim en iyi ürün bence Essence’n kaş kiti buna alternatif olarak Flormarın kaş farını da kullabilirsiniz elbette ya da kaş kitlerine ulaşma imkanım mı yok diyorsunuz o zaman mat tonlu her hangi bir kahve far işinizi görecektir.
Kaş farlarına alternatif olarak kaş kalemleri de var özellikle methini duyduğum Mac’in kaş kalemini ben de merak ediyorum, kaşlarınızda çok fazla sorun yoksa ve hafif ve doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, boşluklarınızı kalemle doldurmak daha kolay olacağı gibi hafifçe kalemle kaşınızın üzerinden geçmekte onları belirginleştirecektir.
Benim tavsiyem eğer ilk defa kaşlarınızı dolduracaksanız yavaş yavaş, hafif adımlarla bu olaya başlamanız yoksa istenmedik bir sonuçla karşılaşabilirsiniz:)
Ve benim kaş doldurmalarım sonucunda birkaç görüntü;Fotoğrafta gördüğünüz üzere ben o günki ruh halime, makyajıma ve hatta saç rengime bile kaşımı boyadığım ürünlerin rengini koyulaştırıp açabiliyorum, yani seçim tamamen size kalmış.
Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur, İlke’ye beni konuk yazar olarak ağırladığı için teşekkür ediyor hepinize sevgilerimi iletiyorum.

7-24 Makyaj.

Tekrar Aysel'e teşekkür ediyorum.
Sevgiler :)

 


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

1 yorum

  1. merhaba canım,blogumda güzel bir çekiliş/etkinlik var gelmek istersen sevinirim ve beklerim :)
    http://sevonugozunden.blogspot.co.uk/2013/02/cantani-gosterilk-cekilisetkinlik.html
    sevgilerle ♥♥♥

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben