Ana içeriğe atla

Çanakkale Yolun Sonu: Son Durak Gelibolu #izledim

Merhabalar,
Arkadaşlarla geçen hafta vizyona giren bu filme gittik. Genelde Türk sinemasına fazla para harcamam, tiyatroyu tercih ederim. Bazı yönetmenler vardır mesela Çağan Irmak, giderim! 
Birbirinin benzeri olan o kadar çok film varken (özellikle romantik komedi tarzında) zamanımız geçsin diye izliyoruz. Bir tarih filmi de izlenebilir dedim. 

Başrollerde ise;

Gürkan Uygur
Umut Kurt
Berrak Tüzünataç

Konuyu zaten biliyorsunuz; ÇANAKKALE!
Muhsin (G.Uygur) ve Hasan (U.Kurt) Anadolu'nun sakin bir köyünde yaşayan kendi hallerinde iki kardeştir. Hasan evli ve eşi hamile, Muhsin ise eşini kaybetmiş, tek varlığı oğlu,annesi ve kardeşidir.
Hasan'a Çanakkale yolu görününce, Balkan Savaş'ından başarı ile terhis olan Muhsin; bir böceği bile incitemeyecek kardeşini yalnız bırakmaz ve gönüllü olarak gitmeye karar verince asıl öykümüz başlar.

Fragman:


Filmi değerlendirecek olursam; ortalamaydı. Belki izlediğim Çanakkale filmlerinin 1 tık üstündeydi ama beklentimi karşıladığını söyleyemem. 
Gürkan Uygur'un oyunculuğunu çok beğendiğimi söylemeliyim, zira filmi o sırtlamış götürüyordu. Umut Kurt ise oyunda biraz silikti, Berrak Tüzünataç ise hiç yakışmamıştı bence roldeki duyguları film perdesinden seyirciye aktaramamıştı. 
Filmde çok ağladığımı belirtebilirim. (İnsanı tarihine duygulanmaması !)
Filmin başlangıcında Gelibolu'ya yaklaşan savaş gemileri ve kıyı hattına iniş sahneleri sonra keskin nişancı ile ilgili olan kısımlar daha da söylemim ama güzeldi..
Birde kıyafetlere biraz daha özen gösterilseymiş, savaştayız ama üniformaların maşallahı var, yepyeni dün alınmış gibi. 
Son olarak filmin sonunda tam bağlanıyorsun, film bitiyor.
Yahu yönetmen, senarist hiç mi eksik hissetmedin!
Bence biraz daha devam etmeliydi. Ne bilim, Hasan'ın ve Muhsin'in oğlunun babalarını anlatmaları falan olabilirdi...
En azından seyircinin tam filme tutunduğu sırada bitirilmemeliydi.

Eğer izlediyseniz, sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Sevgiler
:)

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

HİJYEN SİLAHLARIM - #evdekal TEMİZLİK ÜRÜNLERİ - BİTENLER 12

#evdekal demeye devam ettiğimiz şu günlerde Covid-19 sebebiyle özellikle hijyen ve temizliğe daha önem verir olduk. Bir kere silsen acaba şöyle olur mu dur şöyle de yapayım diyoruz. Psikolojik olarak, temizlik takıntısı olanların korona öncesi durumlarından farkımız kalmamış olabilir :) Hal böyle olunca düzenli kullanım sonucu biten temizlik ürünlerini sizler için bloguma yazayım dedim. Hazırsanız; başlayalım! Highgenic Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici: Evdeki ürün bitti, kaçıncı yedeğim bilmiyorum indirimde 8 TL gibi bir fiyata görüp yedekledim. Birkaç gün önce fırında mangal tarzı bir şeyler yapınca baya battı ortalık. Eşim sağolsun ben temizleyeyim yağ çöz ile dedi. Eski bitmek üzere olan farklı bir marka ürünü denedi bu ne ya işe yaramıyor dedi. Sonra açıp bunu verdim, bu neymiş ya çok iyi akıttı götürdü dedi :D Köpük formundaki ürünü temizleyeceğiniz yere sıkın. 5-10 dk bekletin eğer fırınsa 1-2 saat kadarda bekletebilirsiniz. Sonra nemli bez veya süngerle

AVON FULLSPEED VIRTUAL ADRENALINE EDT - ERKEK PARFÜMÜ İNCELEMESİ

Hayatı limitsiz yaşa! şeklinde sloganı olan AVON  Fullspeed serisine ait yeni bir erkek parfümü nden bahsetmeye geldim: Virtual Adrenaline Babalar günü için hediye önerisi arayanlar varsa bu önerim hem uygun fiyatlı hem de yazın kullanmaya uygun bir erkek parfümü! Öğrencilik zamanında eşim Fullspeed' i beğenerek kullanmıştı. O nedenle geçen yaz yeni çıkan Avon Fullspeed Nitro Edt 'yi  (  Okumak için ismine tıklayın.)  denemesi için almıştım. Hatta blogta yazısını yazdığım parfümünde yine koku notaları çok azdı. Bu nedenle anlatması sanırım kolay olacak :) Fullspeed Virtual Adrenaline, sıkar sıkmaz enerjik ve yüksek bir koku ile sizi karşılıyor. Eşim kokunun kendisine denizi hatırlattığını söylüyor. Kendisi ile hemfikir olmak dışında ekleyeceklerimde var. Ege veya Akdeniz' de  bir çamlık kenarında denizden çıkıp oturmuşum da kokuyu içime çekiyorum. Virtual Adrenaline kokusunun aklıma getirdiği ortam tam da böyle! İlk sıktığımda odunsu, amberimsi, narenciyey