Ana içeriğe atla

Çanakkale Yolun Sonu: Son Durak Gelibolu #izledim

Merhabalar,
Arkadaşlarla geçen hafta vizyona giren bu filme gittik. Genelde Türk sinemasına fazla para harcamam, tiyatroyu tercih ederim. Bazı yönetmenler vardır mesela Çağan Irmak, giderim! 
Birbirinin benzeri olan o kadar çok film varken (özellikle romantik komedi tarzında) zamanımız geçsin diye izliyoruz. Bir tarih filmi de izlenebilir dedim. 

Başrollerde ise;

Gürkan Uygur
Umut Kurt
Berrak Tüzünataç

Konuyu zaten biliyorsunuz; ÇANAKKALE!
Muhsin (G.Uygur) ve Hasan (U.Kurt) Anadolu'nun sakin bir köyünde yaşayan kendi hallerinde iki kardeştir. Hasan evli ve eşi hamile, Muhsin ise eşini kaybetmiş, tek varlığı oğlu,annesi ve kardeşidir.
Hasan'a Çanakkale yolu görününce, Balkan Savaş'ından başarı ile terhis olan Muhsin; bir böceği bile incitemeyecek kardeşini yalnız bırakmaz ve gönüllü olarak gitmeye karar verince asıl öykümüz başlar.

Fragman:


Filmi değerlendirecek olursam; ortalamaydı. Belki izlediğim Çanakkale filmlerinin 1 tık üstündeydi ama beklentimi karşıladığını söyleyemem. 
Gürkan Uygur'un oyunculuğunu çok beğendiğimi söylemeliyim, zira filmi o sırtlamış götürüyordu. Umut Kurt ise oyunda biraz silikti, Berrak Tüzünataç ise hiç yakışmamıştı bence roldeki duyguları film perdesinden seyirciye aktaramamıştı. 
Filmde çok ağladığımı belirtebilirim. (İnsanı tarihine duygulanmaması !)
Filmin başlangıcında Gelibolu'ya yaklaşan savaş gemileri ve kıyı hattına iniş sahneleri sonra keskin nişancı ile ilgili olan kısımlar daha da söylemim ama güzeldi..
Birde kıyafetlere biraz daha özen gösterilseymiş, savaştayız ama üniformaların maşallahı var, yepyeni dün alınmış gibi. 
Son olarak filmin sonunda tam bağlanıyorsun, film bitiyor.
Yahu yönetmen, senarist hiç mi eksik hissetmedin!
Bence biraz daha devam etmeliydi. Ne bilim, Hasan'ın ve Muhsin'in oğlunun babalarını anlatmaları falan olabilirdi...
En azından seyircinin tam filme tutunduğu sırada bitirilmemeliydi.

Eğer izlediyseniz, sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Sevgiler
:)

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi