Peyzaj: Sanatsal Dokunuşlar

Cuma, Mart 29, 2013

Sanat dallarını sayarken müzik, sinema, resim, heykel gibi klasik bir cevap vermeye hazırlanıyorsanız listenize eklemeniz gereken bir maddeyi sizler ile paylaşmak istiyoruz: Bahçe sanatı. Kimilerine göre bir hobiden öteye gidemeyen bu sanat türü, özellikle 1500 yıllık geçmişe sahip Japon bahçe sanatını göz önüne aldığımızda, bir boş zaman aktivitesi olmaktan çok daha büyük bir anlam içeriyor.
Picasso’nun bir tablosuna baktığınızda İspanya iç savaşının etkilerini görebildiğiniz gibi, herhangi bir Japon bahçesine baktığınızda da onun hangi dönemde yapıldığına dair ipuçlarını elde edebilirsiniz. Dini inançlardan coğrafi konuma, etkisinde kaldığı kültürlerin felsefi düşüncelerinden ekonomik ve siyasi süreçlere kadar pek çok farklı disiplinin dokunuşuyla kendine has bir kimlik edinen bu sanat eserleri, görenleri kendine hayran bırakma özelliğini de yüzyıllardır koruyor.
Söz konusu ince işçilikle bezenmiş Japon bahçeleri olunca, detaylı ve doğru bilgi edinmek ve tarihi izler taşıyan görsellerine ulaşmak isteyenlerin uğradığı ilk adres ise peyzajadresim.com oluyor. Peyzaj alanında kapsamlı bir bilgi kaynağı niteliğindeki internet sitesi, kategoriler altında topladığı konular ile de herkesin aradığını kolaylık ile bulabileceği derli toplu bir sisteme sahip. Peyzaj mimarlığı öğrecileri kadar ağaçlar, çiçek çeşitleri ve bitkiler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin de sık kullanılar listesinde ilk sırada olan peyzajadresim.com bu anlamda dijital bir ansiklopedi işlevi görüyor.
Hakkında detaylı bilgi ve görsel bulabileceğiniz bitki çeşitleri size doğayı daha yakından tanıma fırsatını sunuyor. Yurtdışı tatilinde karşılaştığınız farklı ağaç çeşitleri ise rotanızı, en kısa sürede en doğru bilgiyi edinebileceğiniz peyzajadresim.com’a çevirmenizi sağlayacak.

"Bir Fevreka advertorial içeriğidir."

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben