Tess Gerritsen'den Çırak #Okudum

Cuma, Mart 29, 2013

Merhabalar...
Sonunda kitap okumaya zaman ayırabildim.
Son zamanlarda yolda gidip gelirken uyuyarak zaman geçirdim,  yeter demenin zamanı gelmişti. Aslında Maxime'nin Kaosun Sırları kitabını okurken, yarım bırakıp okumaya döneyim diyip bulamayınca elim bu kitaba gitti.

Zaten Rizzoli & İsles'ı severek takip ediyordum. Filme gelen yorumlardan bir kitaptan filmleştirildiğini öğrenince hemen araştırdım ve buldum kendisini.
Cerrah, kitabından sonra gelen 2. kitap olan Çırak' ın  anlatımını, yazarın akıcı olarak kullandığı dili ve kitabın sürükleyiciliğini çok beğendim! 2 gün yolda gelir giderken okuyarak bitirdim!!

Bilmeyenler için konusundan kısaca bahsedecek olursak, Cerrah eskiden laboratuvarda çalışan kanın her türlüsünü ve dolayısıyla herşeyini bilen Warren Hoyt' bu kitapta hapisanedir. Rizzoli bir önceki kitapta onu kodese tıkmıştı. Peki Hoyt'tan kurtuluşu kodes miydi? 

Ya Hoyt'un bir çırağı olursa, ya birlikte cinayetler işlemeye başlarlarsa...
En kötüsü de Hoyt' un hayallerini süsleyen Rizzoli ise, Hoyt ve Çırak Rizzoli' nin kapısını nasıl çalacak?

Gizemli FBI ajanı Dean ile Rizzoli neler yaşayacak...

Kısacası seri katil olan bu ikili ve sevimli mi sevimli bir adli tıpçı DR. Isles ve kadın dedektif Rizzoli'nin maceraları.. Dizi de ikili her ne kadar ayrılmaz ikili olsa da bu kitapta Dr. Isles ile Rizzoli arasında pek yakın diyalog göremedim. Şaşırdım da :) Diğer kitaba da yakında başlayacağım bakalım serinin devamı nasıl sürecek.. Belki de 4. sezon başlamadan ben kitapları bitirmiş olurum.

Siz bu seriyi okudunuz mu?

Sevgiler :)

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

6 yorum

 1. Bütün seriyi 3 haftada bitirdim..Çok akıcı kitaplar hepside Tess Gerritsen hep yazsın bence!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de . Bakalım diğerleri de en az bunun kadar güzeldir sanırım. Dizisini izlemiyorsan öneririm, o da çok eğlenceli! :)

   Sil
 2. Tatlım ben tam bir Tess hastası olarak sana öneride bulunayım istedim ,önce cerrahı oku, ardından çırağı veee ikiz bedenleri ... Diğer kitaplarında bunlardaki tadı bulamazsın. Bozmaya başladı son zamanlarda . Diziyi izlemedim ama kitaplarla arasında farklar olduğunu duymuştum ... Ben cerrahı sabah başlayıp akşam bitirmiştim 8)Başım dönmüştü ama çok beğenmiştim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım,İkiz bedenleri bulamamıştım başka kitabı var bende yanılmıyorsam Günahkar'dı. Alana kadar onu okuyacağım.
   Evet dizi ve kitap arasındaki fark kaçınılmaz ama DR. Isles e dizi de daha da yer veriliyor ve izlesen bu kuşkusuz çok çok hoşuna gider =) Belki de bir sonraki kitap onu içerdiği ve ben henüz okumadığım için bu kısım özellikle dikkatimi çekmiş olabilir

   Sil
 3. Günahkarı da okudum sevilir bir kitap ;)Ama ikiz bedenler sana maura isles i öyle bir tanıtacak kiiiiii şok olacaksın şoooookkkk =)))))) Bakalım Günahkar'ı sen beğenecek misin mutlaka yorumlarını yaz bize =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şuan meraktan kudurdum :( Ara kitaplar yoktu, Tansas indiriminden almıştım kitabı diğerlerini de alır almaz devam edeceğim. Dizide en sevdiğim karakterlerden biri Dr. Isles ... Annesi ve babası falan hayatı baya ilginç, daha ilgiç birşey mi acaba? Oyle dedin ki yoksa doktorda mı katil diye düşündüm =) O aileden normal :P

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben