Ana içeriğe atla

Heraderma 'da Devam Eden Epilasyon #2

Merhabalar...
Lazer Epilasyon ile ilgili daha önce şurada size bir şeyler aktarmıştım. Alex'ten 6 seans kadar yapıldıktan sonra Diode geçmiştim. Şuan Diode'nin 2. seansını da Heraderma'da yaptırdım. İlkinden sonra doktorum ve hemşire arkadaşım çok şaşırdı =) Çünkü beklemedikleri kadar çok azalmıştı. 2 seans randevum geldiğinde yine doktor eşliğinde yüzüm kontrol edildi ve bu kadar az olunca 15 gün kadar ertelendi =) Şaka gibi? Ama çokta sevindirici... 15 gün sonra gittiğimde azda olsa yüzümde çıkmıştı ama bu kısa bir süre sonra tamamen kurtulacağımın belirtisi olduğu için mutluluğum paha biçilmez!!!
Tabi bu aşamaya gelebilmek sabır, zaman ve biraz da para gerektiriyor.. Ayrıca özen ve dikkat..

Yaptırdığım diode ile ilgili mailler aldığım için kısaca bana uygulanan aşamadan sırasıyla bahsedeceğim:

1. Eğer yüzümdeki tüyler çok fazla uzadıysa tıraş makinası ile kısaltılıyor.

2. Ardından direk Diode uygulaması başlıyor bunun için ben ve hemşirem korunmak amacıyla gözlüklerimizi takıyoruz.

3. Yüzüme atılan atış derecesi doktor tarafından takip ediliyor, genelde her seans bu değer yükseliyor. Böylece kıl kökü yakıldıkça, git gide zayıflıyor =) 

4.Uygulama süresinde kullanılan aletin adı Lumenis Lightsheer adlı Diode lazer makinası. ( Jel falan sürülmüyor!! )

5. En son çalışılan atış derecesi 18'di buna rağmen çok acı hissettiğimi söyleyemem. Belki dayanıklı olduğumdan belki de alettendir =)

6. İşlem bittikten sonra yüzüme rahatlatıcı maske uygulaması, krem, ardından güneş koruyucu sürülüyor ve olay tamamdır =)

Yüzümde bariz bir azalma olduğundan, yakın bir arkadaşımın 3 seansta koltuk altının bitmesi de beni özendirdiği için o bölgeye de başladım. Tabi yaş, hormonlar vs. herkesin aynı seansta bitecek diye bir şey yok. 


Videodaki Dr. Sevinç Gündüz, gittiğim Poliklinikte ki doktorum =) Genelde lazer ile ilgili insanların akıllarına takılan şeylerden biraz bahsetmiş. Merak edenler izleyebilir...

Ayrıca böyle hizmetleri sağlık kuruluşlarından ve alanında uzmanlaşmış kişilerden almak isterseniz; şuraya bir bakın derim. Bunlar İzmir için, tabi ki diğer şehirden olan takipçilerim de kendi şehirlerine göre arama yapabilirler.

Haftaya 2. seans kontrolüm var bakalım 3. seans için ne zamana gün verecekler..

Unutmayın! Mesajlarınız ve mailleriniz benim için kıymetli.

Bir sonraki yazıda (muhtemelen Tess Gerritsen-Bıçak Sırtı ve Gizemli Kutum geldi yazısı) görüşmek dileğiyle,
Sevgiler.

Yorumlar

  1. Benim 4 seansta hepsi bitti :) yaklaşık 6 aydır bu konuyu dert etmiyor olamam beni çok mutlu ediyor :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gerçekten de öyle.. Ne mutlu sana! Darısı başımıza ;)

      Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi