Hannibal 2013 #YeniDizi

Pazar, Nisan 07, 2013

Karaburun'un rüzgarlı sabahından merhabalar...

Genelde yabancı dizileri izlemeyi seviyorum. Uzun zamandır izlediğim bir Türk dizisi yok (Behzat Ç. dışında) .. Revenge, The Mentalist, Arrow, CSI NY, Grimm, Revolotion, Perception vs vs bana yetip artıyor :) 
Derken dün ne izlesem diye bakınırken Hannibal'ı gördüm imdb'si oldukça yüksek olunca yeni başlamış 1 bölüm bakıvereyim dedim ve;Film hakkında:

En etkileyici edebi karakterlerden biri ilk defa televizyon dizisine uyarlanıyor: eski psikiyatrist yeni seri katil Dr. Hannibal Lecter. Thomas Harris’in klasik romanlarından uyarlanan ve Bryan Fuller (“Pushing Daisies,” “Heroes”) tarafından yaratılan bu yeni dizide, inanılmaz hikayenin nerede başladığını görüyoruz. Will Graham (Hugh Dancy, “The Big C”) FBI ile birlikte bir seri katilin peşinde olan yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanıdır. Graham’in kendine özgü düşünme tarzı ona herkesle -psikopatlarla bile- empati kurma yeteneği vermiştir. Onları farklı kılanın ne olduğunu her zaman bilir. Ancak yakalamaya çalıştığı son katilin zihni Will için bile oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ülkenin ileri gelen psikiyatrlarından biri olan Dr. Lecter’dan yardım ister. Dahi doktorun uzmanlığıyla silahlanan Will ve Hannibal (katil olduğunu sadece izleyici bilmektedir) mükemmel bir ortaklık oluştururlar. Hatta ikilinin yakalayamayacağı bir katil olmadığı düşünülür. Ama Will gerçeği öğrenirse…Bu diziyi özellikle The Mentalist, Perception ve The Listener'ı severek izleyenlerin beğenerek izleyeceğini düşünüyorum. Graham, bu 3'lünün başrol oyuncularının özelliklerini aklıma getirdi açıkcası. Sanırım severek takip edeceğim.

Fragman:


Güzel Pazarlar!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben