Hediyeleşme Etkinlikleri Hakkında Düşündükleriniz

Cumartesi, Nisan 13, 2013

Merhabalar...
Hediyeleşme etkinliklerine katılıyoruz ve düzenliyoruz.
Katıldığınız etkinliklerde eşinize yolladığınız hediyelerin tümünü sadece gidip almayı mı tercih ediyorsunuz?
Ya da ben hem alırım, hem aldığım ya da bana alınmış bana hitap etmeyen fakat başkasına hitap edebilir dediğiniz şeyleri de yolluyor musunuz?
Şimdiye kadar katıldığım her etkinlikte  bana yollanan kendi kullanmayacağım şeyleri başka arkadaşlarıma hediye etmeyi tercih ettim. Mesela ben tırnaklarım çat çut kırılıyor diye ayda birkaç kere oje süren bir insanım, mesela ben alerjisi olduğu için güzel süslü küpeleri beğensem de takamam, yada metal zincirli kolyeleri..
Kutusunda başkasından gelen bir şeyi ilerde başka arkadaşlarınıza yollamak size göre beğenmediği bir şeyi başkalarına kakalamak mı, yoksa başkalarının kullanacağını düşünmek mi?
İyi geceler...

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

11 yorum

 1. Ben hiç böyle bir etkinliğe katılmadım ama katılmayı çok istiyorum.
  Hediye geçerken genelde isteyipte kullanamadığım ürünleri seçiyorum.
  Çok fazla alerjiye sahip bir insanım. Her an bilmediğim başka bir alerjim ortaya çıkabiliyor.
  Bundan dolayı çiçekli, aromalı kremler, duş jelleri, parfümler çok beğeniyorum ama kullanamıyorum.
  Başka birisine hediye seçerken de onlardan seçiyorum.
  Ben kullanamadım ama onlar kullansın diye=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir düşünce ama asıl sormak istediğim mesela sana gelen bir pakette bu söylediklerin çıksaydı, başka bir etkinliğe katıldığında bunları yollar mıydın? Ya da başkasına verir miydin? Yoksa aynen saklar mıydın...

   Sil
 2. Herşeyden önce hediye etkinliği düzenlemek ve hediyeleşme etkinliğine katılmak büyük özveri gerektiren ve ince ince düşünülmesi gereken bir olay. İşin içine çoğulluk girdiğinden dolayı, sadece kendi düşüncelerimizi değil, katılımda bulunan diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıyız diye düşünüyorum ben...

  Shemellon'un yazısını da okuyup kutuyu inceledim. İkinizi de tanımıyorum, taraf tutar gibi bir izlenim vermek istemem ama şöyle bir gerçek var ki bence yaptığın etik değil. Her şeyden önce etkinlik sonrası kutularımızı bloglarımızda sergiliyoruz, bu karşı taraf için ne kadar kırıcı olur tahmin bile edemezsin. Adı üstünde hediye... Ne olduğu değil, ne için kullanacağın değil, senin için, seni düşünüp alındığı için özel...

  Çok sevdiğin birinden aldığın, ama kullanamayacağın bir ürünü başka birine hediye edebilir misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hediye edebileceğim şeyler var edemeyeceğim şeyler var.. Bir ojeyi, farı, ne kadar saklayabiliriz? Beğenip aldığım, takamadığım o küpeler çekmecem dde paslanmış durumdalar. Keşke onları da o duruma gelmeden takabilecek birilerine verebilseydim. Benim düşünce şeklim buydu.
   Ama arkadaşımın algılama şekli başkasına kakalamak şeklindeydi.
   Yaklaşık 9 aydır şurada yazdığım oje postuna, far videosuna vs bakılsaydı belki anlaşılırdı. Mesela tırnaklarım kırılıyor oje kullanamıyorum ama 1 acık var diye kalkıp ojeleşme etkinliğine katılmış biriyim ben..
   Mesela senin düzenlediğin etkinlik değişik, kim olduğunu bile bilmediğin birine tesadüfen seçtiğin şeyleri yolluyorsun, herşey çıkabilir. Öyle olmayanlarda ise özenle seçilebilir ya da seçilemeyebilir. Kalkıpta ben gür saçlıyım bana dolgunluk veren maske yollamış, ona şu bu...
   Uzatmama gerek yok sanırım az çok anlaşılmıştır.
   Ben hem bana gelen ''kendi kullanamayacağım'' hediyeleri, hemde kendi aldıklarımından karma yapıyorum...

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Rapunzeliçe, o post yapılmadan kendisiyle konuştuk, onunda bloguna bıraktığım yorum, yada burda yazdığım yorumlardan da okuduğunuz gibi cilt tipime olsun, kullanamayacağım birşey olsun kutuma ekliyorum. Bunu yanlış bir şey olarak görmemiştim..
   Sevgiler.

   Sil
 4. anladım cnm normalde hediye gelen şeyleri saklarım başkasına vermem.
  Ancak gönderilenler krem vb. ise saklamak olmaz bence =)
  Ama böyle bir etkinlikte eşleştiğim bir kişiye göndermem.
  Kullanamayacağım şeyler çıktıysa akrabalarıma veririm.
  yada arkadaşlarıma.
  Başka bir etkinlikte eşleştiğim kişiye yine yeni şeyler alma taraftarıyım =)

  YanıtlaSil
 5. sana bu konuyla ilgiili bir mail yolladım, cevaplarsan sevinirim.

  YanıtlaSil
 6. Eğer kullanamayacağım bir ürünse ve karşı tarafın beğeneceğinden eminsem 1-2 tane belki paketime ekleyebilirim; ama tüm ürünleri elimde olanlardan göndermek, karşı taraftaki kişinin zevklerini hiç dikkate almamak hoş gelmiyor bana.
  Sonuçta hediye etkinliği bu, gönüllü yapılıyor..
  Hele ki bu hediyelerin bloglarda paylaşıldığını göz önüne alırsak, başka bir blogda başkasından hediye geldiğini gördüğüm bir ürün bana gelse, üzülürdüm açıkçası.

  YanıtlaSil
 7. Bu tür etkinliklerde bence 2 taraf konuşmalı en azından nelerden hoşlandıklarını söylemeli.Çünkü ne biliyim sırf konulan fiyat sınırını geçsin diye bazıları kutu içine saçma sapan şeyler atıyorlar.Bence bu çok saçma ve hatalı.Her iki tarafta kırılır yani böylece.Hani bi taraf beğenmez bir başkasına hediye ediyim madem ben kullanamayacaksam der,öbür taraf beğenmedi,hediye etti falan diye üzülebilirim.Ama zaten inanılmaz derecede tüketim toplumuyuz,bunu daha fazla arttırmanın alemi yok bazen bence.Yani tabiki ben inanılmaz tüketim yapmıyorum demiyorum yapıyorum ama en azından kendimize uymayan bir şeyi başka bir arkadaşımıza,yakınımıza verirsek biraz olsun azaltmış oluruz.Hem ürünlerde boşu boşuna israf olmamış olur.Tamam hediye geldi,ne güzel ama hediye diye de bir ürünün rafta bayatlamasını beklemek saçma.
  Bu tür etkinliklerde bence çeşitli paketler olmadı ve çiftler tek tek onu seçmeli.Kimse kimseyi tanımıyor sonuçta,karşı taraf beğenmeyince hem emeğe,hem harcanan zamana yazık.Hemde alan kişiye yazık,ne umutlarla heyecanla açıyor yani.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben