Ana içeriğe atla

HERKESİN BİLMESİ GEREKEN GÜZELLİK İPUÇLARI            Söz konusu güzellik olduğunda herkesin her konu hakkında söyleyecek bir sözünün olması şaşılacak bir durum değil. Malum herkesin güzellik anlayışı birbirinden farklı. Bazıları az, bazıları aşırı makyaj yapmayı sevebilir. Bu konudaki farklı düşüncelerin önüne geçmek imkansız.
            Ancak bu tarz güzellik fikirlerinin, kısayollarının, ipuçlarının ortak olarak toplandığı bir çok madde var. Örneğin; az makyaj yaparak güzel olunacağını savunan birisi de, fazla makyajı savunan birisi de makyaj malzemesinin kaliteli olması gerektiğini savunacaktır. Ruj olarak ele aldığımızda herkes, alelade bir ruja karşı kalıcı ve etkili bir ruj tercih edecektir.
            Bu yazıda herkesin ortada buluştuğu ve kabul edeceği temel güzellik ipuçlarının bir derlemesini bulacaksınız.
-        Yaz makyajını her zaman çok hafif tutmaya çalışın. Dışarısı inanılmaz sıcak ve nemli iken yaptığınız yoğun bir makyaj, yüzünüze plastik bir maske takmışsınız izlenimi doğurabilir.
-        Bulaşıcı olmayan bir göz makyajına sahip olmak istiyorsanız, makyaja başlamadan önce göz çevrenizdeki eski makyaj kalıntılarını ve yağı kuru bir peçete ile temizlemeniz gerekiyor.
-        Yaz günlerinde saçınızdaki boyanın rengini kaybedip solmaması için, saç bakım ürünlerinizi haftada veya iki haftada bir düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.
-        Allığınızı her zaman burnunuzdan iki parmak uzaktan sürmeye başlayın.
-        Parlaklığınızı sürekli dengede tutun. Örnek olarak; eğer parlak tonda bir göz makyajı yapacaksanız, dudaklarınızda mat bir tonda ruj kullanın
-        Gözlerinizın kırmızılığının önüne geçebilmek istiyorsanız, beyaz eyeliner kullanın.
-        Parlak tonda bir dudak parlatıcısı alın. Dudaklarınızın merkezine, üstüne ve altına sürün. Bu yaptığınız işlem dudaklarınıza gelen ışığı daha da arttıracak ve daha dolgun ve parlak gözükmesini sağlayacaktır.
-        En ideal kedi gözü makyajı için en ince uçlu fırçanız ile sınırları oluşturun.
-        Elmacık kemiklerinizin daha çok dikkat çekmesini istiyorsanız; elmacık kemiklerinizin altına hafif  bir bronzlaştırıcı sürün ve tam elmacık kemiklerinizin üstüne highlighter (aydınlatıcı) kullanın.
-        Saçlarınızı kurutmadan önce çok hafif bir şekilde saç spreyi veya ıslak jöle uygulayın. Bu sayede kurutmadan sonra saçl köklerinize hafif bir yükseklik kazandırmış olursunuz.
-        Daha kalın bir dudak görüntüsü için, ten renginizde bir dudak kalemiyle sınırları genişletebilirsiniz. Ancak unutmayın! Fazlası her zaman zararlıdır.
-        Kırmızı ruj klasını asla kaybetmeyecek bir kozmetik ürünüdür. Ancak kırmızı rujun seçimi de çok önemlidir. Kullananı rezil de vezir de yapabilir. Kırmızı ruj seçerken cildinizin tonunu göz önünde bulundurmalısınız. Sıcak bir tona sahipseniz, sıcak tonlardaki kırmızı rujlar, soğuk bir tona sahipseniz soğuk tonlardaki kırmızı rujlar, ilk olarak almayı düşünmeniz gereken ojelerdir.
-        Sudan etkilenmez veya tüm gün boyunca etkili şeklinde tanıtım yapan güneş kremlerine – bazen doğru da olsa – çok aşırı güvenmeyin. Tedbirli olmaktan zarar gelmez. Yaz günlerinde en az iki veya üç saatte bir kreminizi tazeleyin.
Basın  yayınıdır.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi