HERKESİN BİLMESİ GEREKEN GÜZELLİK İPUÇLARI

Çarşamba, Nisan 17, 2013            Söz konusu güzellik olduğunda herkesin her konu hakkında söyleyecek bir sözünün olması şaşılacak bir durum değil. Malum herkesin güzellik anlayışı birbirinden farklı. Bazıları az, bazıları aşırı makyaj yapmayı sevebilir. Bu konudaki farklı düşüncelerin önüne geçmek imkansız.
            Ancak bu tarz güzellik fikirlerinin, kısayollarının, ipuçlarının ortak olarak toplandığı bir çok madde var. Örneğin; az makyaj yaparak güzel olunacağını savunan birisi de, fazla makyajı savunan birisi de makyaj malzemesinin kaliteli olması gerektiğini savunacaktır. Ruj olarak ele aldığımızda herkes, alelade bir ruja karşı kalıcı ve etkili bir ruj tercih edecektir.
            Bu yazıda herkesin ortada buluştuğu ve kabul edeceği temel güzellik ipuçlarının bir derlemesini bulacaksınız.
-        Yaz makyajını her zaman çok hafif tutmaya çalışın. Dışarısı inanılmaz sıcak ve nemli iken yaptığınız yoğun bir makyaj, yüzünüze plastik bir maske takmışsınız izlenimi doğurabilir.
-        Bulaşıcı olmayan bir göz makyajına sahip olmak istiyorsanız, makyaja başlamadan önce göz çevrenizdeki eski makyaj kalıntılarını ve yağı kuru bir peçete ile temizlemeniz gerekiyor.
-        Yaz günlerinde saçınızdaki boyanın rengini kaybedip solmaması için, saç bakım ürünlerinizi haftada veya iki haftada bir düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.
-        Allığınızı her zaman burnunuzdan iki parmak uzaktan sürmeye başlayın.
-        Parlaklığınızı sürekli dengede tutun. Örnek olarak; eğer parlak tonda bir göz makyajı yapacaksanız, dudaklarınızda mat bir tonda ruj kullanın
-        Gözlerinizın kırmızılığının önüne geçebilmek istiyorsanız, beyaz eyeliner kullanın.
-        Parlak tonda bir dudak parlatıcısı alın. Dudaklarınızın merkezine, üstüne ve altına sürün. Bu yaptığınız işlem dudaklarınıza gelen ışığı daha da arttıracak ve daha dolgun ve parlak gözükmesini sağlayacaktır.
-        En ideal kedi gözü makyajı için en ince uçlu fırçanız ile sınırları oluşturun.
-        Elmacık kemiklerinizin daha çok dikkat çekmesini istiyorsanız; elmacık kemiklerinizin altına hafif  bir bronzlaştırıcı sürün ve tam elmacık kemiklerinizin üstüne highlighter (aydınlatıcı) kullanın.
-        Saçlarınızı kurutmadan önce çok hafif bir şekilde saç spreyi veya ıslak jöle uygulayın. Bu sayede kurutmadan sonra saçl köklerinize hafif bir yükseklik kazandırmış olursunuz.
-        Daha kalın bir dudak görüntüsü için, ten renginizde bir dudak kalemiyle sınırları genişletebilirsiniz. Ancak unutmayın! Fazlası her zaman zararlıdır.
-        Kırmızı ruj klasını asla kaybetmeyecek bir kozmetik ürünüdür. Ancak kırmızı rujun seçimi de çok önemlidir. Kullananı rezil de vezir de yapabilir. Kırmızı ruj seçerken cildinizin tonunu göz önünde bulundurmalısınız. Sıcak bir tona sahipseniz, sıcak tonlardaki kırmızı rujlar, soğuk bir tona sahipseniz soğuk tonlardaki kırmızı rujlar, ilk olarak almayı düşünmeniz gereken ojelerdir.
-        Sudan etkilenmez veya tüm gün boyunca etkili şeklinde tanıtım yapan güneş kremlerine – bazen doğru da olsa – çok aşırı güvenmeyin. Tedbirli olmaktan zarar gelmez. Yaz günlerinde en az iki veya üç saatte bir kreminizi tazeleyin.
Basın  yayınıdır.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

1 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben