Hiç Olmamış Gibi Yapalım / Jenny Lawson / Blogger Sultanı

Salı, Ağustos 13, 2013

Merhaba güzellik cadıları,
Son aldığım kitap bizlerden biri olan Jenny Lawson'a ait. Forbes dergisinin kadınlara yönelik 'En iyi 100 internet stesi'' listesinde yer alan bloggess.com ile dünya çapında üne kavuşan Jenny' nin kitabında aklımıza gelebilecek ve de gelemeyecek herşey var!

2011 Weblog finalistlerinden biri olan yazar, Goodreads.com'da aldığı binlerce oyla 2012' nin 'En iyi Mizah Kitabı'' seçilmiş.Kitabın rengi, tasarımı, ayıracı o kadar hoş ki, başta kitabın kendisi çekici geldi. Daha sonra okuyanların yorumuna ve de Jenny'in bir blogger olduğunu da öğrenince ahanda dedim =) Okuduğum yorumlardan birinde Pucca'dan daha iyi, küfürsüz... vs gibi çıkarımlar olmasıydı.

Gelelim kitaba; (beğendiğim bazı yerler)

* Sy. 39 Silahlı bir annenin önünde çıngıraklı yılan taklidi yapmak, bir polise kuru sıkı tabanca çekmeye benzer; her iki halde de vurulacağınız kesindir.
*Sy. 45 Sinemaya gitmeyi isteyip istemediklerini soran babalarına evet dedikten sonra, hangi filme gideceklerini araştıran 2 kızkardeş, en son The Muppet Movie'ye gitmeye karar verirler. Babaları çocukların seçimini onaylar ve ''Peki hiç paranız var mı?'' diye sorar;tabi ki yoktur. Baba:'' Eee, o zaman..'' ve ''Bende de hiç para yok ama gideceğimizi düşündüğümüz süre boyunca epey eğlendik, değil mi?'' 

Yukarıdaki anıyı Jenny'den okuyunca bir başka tabi ki özet geçtim size. Jenny bu konu hakkında ki ileriye yönelik planı ise ''Babam huzurevindeyken Noel'de onu kendi evimize götüreceğimizi söyleyip, sonra da gelmeyince bu konsepti bu kadar eğlendirici bulacak mı merak ediyorum..''

Kısaca, kitap nasıldı derseniz; başlarda hemen adapte olamıyorsunuz, o ilk 2 sayfayla sürükleyen kitaplardan biri değil.. Ancak, devam eden sayfalarda kendinizi eğlencenin içinde buluyorsunuz.  Acaba Jenny ne naptı, ona ne oldu vs vs.. derken Jenny'nin kimi zaman saçma, absurt, komik, dramatik yaşam öyküsünü okuyorsunuz.

Kitap toplam 417 sy.
Yabanci yayınevi tarafından çıkarılan kitabı şuradan indirilimli fiyatı olan 14 TL'ye satın alabilirsiniz.

Sevgiler..

Gelecek Yazı: Nuxe Masque Purifiant Doux

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

4 yorum

  1. Bu tarz kitapları seviyorum kalın, ağır konulu bitmesi 3-4 gün süren kitaplardan sonra araya 1 tane bunlardan alıyorum 1 günde bitiyor, kafam da dağılmış oluyor :)

    YanıtlaSil
  2. ilgimi çekti kitap.kapağı oku beni diyor :D

    YanıtlaSil
  3. Zaten hep ilk sayfaları sıkıcı daha sonra kendine bağlayan kitaplar unutulmaz,güzeldirler:)buda onlardan biri sanırım.Kitabın başlığı çok ilgi çekici okumak istiyorum:)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben