Ana içeriğe atla

Kozmetik Tutkunu Mim Eşleşme Etkinliği / Kozmetik Meraklısı'nın Sorularına Cevaplarım

1)Kendini tanıtır mısın ?
6 Şubat 1990, İzmir doğumluyum. Asker bir babanın kızı olarak bol bol gezdim, en son tayinimizin yine İzmir'e çıkması sebebiyle 2008'den beri buradayız. Celal Bayar Üniversitesi FEF (Biyoloji) 2012 mezunuyum. DEU hastanesinde çalışmaktayım.

2)Bloğunun içeriği nedir? Yazmayı en çok sevdiğin kısmı hangisi?
Blogumun içeriğini takip edenler yakından bilir. Çok karışık =) Kozmetik diye neden başladım bilmiyorum. Kozmetiğe bir merakım var evet, ama aşırı değil. Blogumda filmlerden, kitaplardan da söz ediyorum. Her birini yazmayı çok seviyorum ama film ve kitap daha öncelikli gelmiyor değil. 

3)Makyaj hakkındaki düşüncelerin neler? Sence doğallığı bozuyor mu?
İnsanlar ne olursa olsun gerek giyim gerek makyaj kendine yakışanı yaptığı sürece doğallığı bozmuyor. Ama sınırları zorlayanlar yok mu var. Bülent Ersoy'un makyajıyla kaç hatun güzelleşir bilmiyorum. Sokaktaki çoğu insan yüzünü fondötene batırıp çıkıyor. Aynaya baktıklarında kendilerini güzel hissediyorlar belki, halbuki tam tersi. Böyle şeyler kesinlikle doğallığı bozuyor. 

4)Makyaj yapmaya kaç yaşında başladın? İlk kullandığın malzeme neydi?
Küçük kızların teyzelerinin çantalarını karıştırma, topuklularını giyme yaşlarında benimde merakım vardı böyle şeylere. =D Teyzem evlenip kızım olsun görürsünüz siz, kimin çantası eşyaları karıştırılacak :))
Özel günlerdeki şeyleri saymazsak, kendime ait eşyalarımın olduğu zaman üniversiteye başladığım dönemlerdi. Tabi ki, ruj :)

5) Kitap, giyim, kozmetik gibi ilgin olan konularda bir takıntın var mı ?
Kitaplar için kesinlikle var! Kitabın sayfası bükülmeyecek, dış kapak, kenarlar zedelenmeyecek. Giyim ve kozmetik için aklıma gelen bir takıntım yok.

6)Hiç bir güç bana şunu yaptıramaz dediğin şey ? (Kozmetik dışı da olabilir)
Hmm.. Aklıma birşey gelmedi açıkcası. Ama başkalarının kozmetik eşyalarını, kişisel eşyalarını kullandıramaz. Çoğu insan hele ki yurtta ( kalan arkadaslarımın anlattığına göre)  kimin eli kimin cebinde belli değil. 

7)Bloğunu geliştirmek için nasıl bir yol izledin?
Blog yazmakta olanlara yardımcı olan blogları izleyerek, ya da arkadaşlarıma sorarak neler yapabileceğime baktım. Blogu ilk açtığım sıralarda birkaç aylık yeni mezundum ve henüz işe girmemiştim 3-4 ay sonra işe başlayınca yeteri kadar ilgilenemez oldum. Çok geliştirdiğim söylenemez belki ama ilk günkünden iyi =)

8)Favorin olan 3'er giyim ve kozmetik markası söyler misin?
Giyim: KoTon - Mavi - Mudo
Kozmetik:
9)Sürmeden asla dışarı çıkmam dediğin bir kozmetik ürünü?
Güneş kremi...

10)Kozmetik adına okuduğun kitap yada dergiler var mı? Varsa tavsiye eder misin?
 Sürekli aldığım bir dergi yok. Ara sıra kadın dergileri almıyor değilim. Cosmopolitan vs gibi dergiler deki kozmetik ürünlerle ilgili kısımları muhakkak okurum.

11)Piyangodan çok fazla para kazandın diyelim :). Yapacağın ilk şey ne olurdu ?
 Ev alırdım sanırım :)


Bu güzel mim için Kozmetik Meraklısı'nın yazarı Nazlı'ya teşekkür ediyorum. Onu mimlediğim soruları ve cevapları görmek isterseniz tıklayın.

Sevgiler.

Gelecek Yazı: Avonturkiye Nailart Setleri

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi