Kozmetik Tutkunu Mim Eşleşme Etkinliği / Kozmetik Meraklısı'nın Sorularına Cevaplarım

Salı, Eylül 24, 2013

1)Kendini tanıtır mısın ?
6 Şubat 1990, İzmir doğumluyum. Asker bir babanın kızı olarak bol bol gezdim, en son tayinimizin yine İzmir'e çıkması sebebiyle 2008'den beri buradayız. Celal Bayar Üniversitesi FEF (Biyoloji) 2012 mezunuyum. DEU hastanesinde çalışmaktayım.

2)Bloğunun içeriği nedir? Yazmayı en çok sevdiğin kısmı hangisi?
Blogumun içeriğini takip edenler yakından bilir. Çok karışık =) Kozmetik diye neden başladım bilmiyorum. Kozmetiğe bir merakım var evet, ama aşırı değil. Blogumda filmlerden, kitaplardan da söz ediyorum. Her birini yazmayı çok seviyorum ama film ve kitap daha öncelikli gelmiyor değil. 

3)Makyaj hakkındaki düşüncelerin neler? Sence doğallığı bozuyor mu?
İnsanlar ne olursa olsun gerek giyim gerek makyaj kendine yakışanı yaptığı sürece doğallığı bozmuyor. Ama sınırları zorlayanlar yok mu var. Bülent Ersoy'un makyajıyla kaç hatun güzelleşir bilmiyorum. Sokaktaki çoğu insan yüzünü fondötene batırıp çıkıyor. Aynaya baktıklarında kendilerini güzel hissediyorlar belki, halbuki tam tersi. Böyle şeyler kesinlikle doğallığı bozuyor. 

4)Makyaj yapmaya kaç yaşında başladın? İlk kullandığın malzeme neydi?
Küçük kızların teyzelerinin çantalarını karıştırma, topuklularını giyme yaşlarında benimde merakım vardı böyle şeylere. =D Teyzem evlenip kızım olsun görürsünüz siz, kimin çantası eşyaları karıştırılacak :))
Özel günlerdeki şeyleri saymazsak, kendime ait eşyalarımın olduğu zaman üniversiteye başladığım dönemlerdi. Tabi ki, ruj :)

5) Kitap, giyim, kozmetik gibi ilgin olan konularda bir takıntın var mı ?
Kitaplar için kesinlikle var! Kitabın sayfası bükülmeyecek, dış kapak, kenarlar zedelenmeyecek. Giyim ve kozmetik için aklıma gelen bir takıntım yok.

6)Hiç bir güç bana şunu yaptıramaz dediğin şey ? (Kozmetik dışı da olabilir)
Hmm.. Aklıma birşey gelmedi açıkcası. Ama başkalarının kozmetik eşyalarını, kişisel eşyalarını kullandıramaz. Çoğu insan hele ki yurtta ( kalan arkadaslarımın anlattığına göre)  kimin eli kimin cebinde belli değil. 

7)Bloğunu geliştirmek için nasıl bir yol izledin?
Blog yazmakta olanlara yardımcı olan blogları izleyerek, ya da arkadaşlarıma sorarak neler yapabileceğime baktım. Blogu ilk açtığım sıralarda birkaç aylık yeni mezundum ve henüz işe girmemiştim 3-4 ay sonra işe başlayınca yeteri kadar ilgilenemez oldum. Çok geliştirdiğim söylenemez belki ama ilk günkünden iyi =)

8)Favorin olan 3'er giyim ve kozmetik markası söyler misin?
Giyim: KoTon - Mavi - Mudo
Kozmetik:
9)Sürmeden asla dışarı çıkmam dediğin bir kozmetik ürünü?
Güneş kremi...

10)Kozmetik adına okuduğun kitap yada dergiler var mı? Varsa tavsiye eder misin?
 Sürekli aldığım bir dergi yok. Ara sıra kadın dergileri almıyor değilim. Cosmopolitan vs gibi dergiler deki kozmetik ürünlerle ilgili kısımları muhakkak okurum.

11)Piyangodan çok fazla para kazandın diyelim :). Yapacağın ilk şey ne olurdu ?
 Ev alırdım sanırım :)


Bu güzel mim için Kozmetik Meraklısı'nın yazarı Nazlı'ya teşekkür ediyorum. Onu mimlediğim soruları ve cevapları görmek isterseniz tıklayın.

Sevgiler.

Gelecek Yazı: Avonturkiye Nailart Setleri

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben