The Host / Göçebe 2013 #izledim #film

Pazar, Eylül 08, 2013

Merhabalar..
Her cumartesi-pazar bir film yorumu diye klasik film yorumlarımı bir rutine oturtmaya karar verdim. 

The Host - Stephen Meyer'in kitabından sinemaya uyarlanan bir eser. Bir kitaptan uyarlama olduğunu, film ile tanıştıktan sonra öğrendim. Okuduğum yorumlara göre kitap filminden bile baya güzel, okuyanların ''Bitmemeliydi.'' yorumlarıyla dolu bir araştırmam var. =)

GÖÇEBE FİLMİ İZLEYENLERTür: Bilimkurgu - Romantik - Aksiyon

Oyuncular: Saoirse Ronan, Max Irons, Jake AbelFilmin yönetmeni In Time (Zamana Karşı'dan) tanıdığımız Andrew Niccol, fena iş çıkarmamış ki In Time'da hiç fena değildi :)

Filmin konusu:

Dünya yabancı bir ırk tarafından istilaya uğramıştır, bu istila ile virütik yoldan yayılan organizma insan bedenini ele geçirir. Bilinçleri ve ruhları ele geçirilen ve Wanderer denilen bir şekilde dünya barışını geçiren bir türdür. 

Bu istiladan kurtulan ve saklanan bir azınlık vardır. Bunlardan Melanie ve Jared bir şekilde birbirlerine rastlarlar ve aşık olurlar. Melanie, küçük kardeşini korumak adına Wanderer'lara yakalanır. İşte herşey o an değişirir.


İnsanlığı ele geçirilen Mel, tüm zihni ve bedeniyle buna karşı koymaya çalışır. Artık bir vücutta 2 kişilerdir.


Mel, ailesini bulmaya gitmek için içindeki Wanderer'ı bir şekilde ikna eder. Oysa ailesinden kimi Mel'e inanırken, kimi artık ele geçirildiği için kendilerini de riske atacağından ve artık bir kurtuluşun olmadığını düşündüğünden onun öldürülmesini ister.


Peki Mel ve diğerleri için bir kurtuluş var mı? Dünya'nın sonu nasıl olacak?

Filmin Fragmanı:


Filmin Imdb'si: 5.7

Filme notum: 5.5

Film mükemmel olmamakla birlikte, bu tarz sevenler için güzel bir 2 saat geçirmelerine sebep olabilir. Özellikle 10-15 yaş grubu için harika film türlerinden biri..
Güzel Pazarlar!

Gelecek Yazı: Bitenler Sanırım #8

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben