Trans 2013 #izledim #film

Perşembe, Ekim 10, 2013

Merhabalar...
Biraz film türünü değiştirelim dedim ve size geçen ay izlediğim am yazmaya vakit bulamadığım bu filmi yazmak istedim.Tür: Psikolojik, Gerilim, Polisiye, Dram

Oyuncular: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson


Konu:
Simon (J. McAcoy), sanat eserleri konusunda uzmandır. Kumara olan ciddi bağımlılığı onun gangster olan Franck ( Vincent Cassel) ile birlikte iş yapmasına neden olur.


 Fakat işler planlandığı gibi gitmez. Milyon dolarlık tablonun çalınması sırasında başından darbe alan Simon, kendisine geldiğinde tablo ile ilgilihiçbirşey hatırlamamaktadır!


Frank ve adamları, Simon'un tablonun nerede olduğunu hatırlaması için her türlü yolu dener. Son çare olarak bir hipnoz ustası ile görüşmeyi denerler.

 Elizabeth ( Rosaria Dawson), Simon'un beyninin derinliklerine inerek ona tabloyu sakladığı yeri bulması için yardım eder.


 Peki ya, Simon'un unuttuğu şey sadece tablo değilse?


 Herşeyi hatırlayan Simon, ardından neler yapacak ?

Fragman:

Imdb: 7.6 / 10

Benim puanım: 7.5/ 10

Son olarak, film hakkında yapılan bazı yorumları okumuştum. Bazıları İnception'un taklidini yapmaya çalıştıklarını ama beceremediklerini vs yazmış. Fakat ben Inception taklidi falan göremedim?? Kimse zamanda katman falan atlamıyor, olay döngüsü, kurgusu çok basit... Sonları çoğu zaman daha film başlamadan tahmin edebiliyrum(z) ama en azından bu filmde ilk 5 dk da değil =) Bir önceki film yazımda öyleydi mesela ki zaten 4.5lik bir ımdb puanı da bunun göstergesi.. Öyle işte sayın izleyiciler, bilmem siz ne dersiniz, eğer filmi benim yorumumdan sonra izliyorsanız ütfen yorum bırakın ki izleyeceklere fikir olsun.

Sevgiler.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

1 yorum

  1. Ben de açıkçası Interception benzeriği görememiştim.
    Konusu ilginç ve temposu hızlı bir film.
    Eklemeden geçemeyeceğim Vincent Cassel her zamanki gibi muhteşem!

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben