KİTAP TİRYAKİLERİ 2. BLOG TURU: Baba Segi ve Dört Eşin Gizli Yaşamı - Lola Shoneyin || Kitap Tanıtımı Ve Ön Okuma

Pazartesi, Aralık 09, 2013


Merhabalar!!!
Kitap Tiryakileri'nin 2. Blog turuna misafir olarak katıldım.Kitap Adı
:
Baba Segi ve Dört Eşin Gizli Yaşamı
Özgün Adı: The Secret Lives of Four Wives
Yazarı: Lola Shoneyin
Çevirmen: Aslı Tümerhan
Yayınevi: Feniks
Sayfa Sayısı: 290 
Piyasa Fiyatı: 18 TL
Goodreads: 3.71

ARKA KAPAK

Geçmişindeki sırlardan kurtulmak isteyen üniversite mezunu genç kadın Bolanle, kendisini hiçbir şey sormadan olduğu gibi kabul eden cahil tüccar Baba Segi ile evlenmeyi kabul eder. O artık pahalı giysilerin, bol yiyeceğin, cömert aylık ödeneklerin olduğu büyük bir aileye en genç ve en eğitimli dördüncü eş olarak dahil olmuştur. Eşlerden Iya Femi paraya tutkuyla bağlı, huysuz ve bencil bir kadındır; Iya Tope ise yumuşak başlı ve iyi niyetlidiri, ama diğer eşlerin teröründen sinmiş bir haldedir, ilk eş olan Iya Segi ise acımasızdır ve ölümcül sonuçlara meydan verecek hırslara sahiptir.

Genç, güzel ve eğitimi Bolanle kısa sürede Baba Segi'nin gözdesi olur. Onun varlığını diğer eşler bir tehdit olarak algılamaktadır ve güzel rakiplerinden kurtulmak için entirikalar düzenlemektedir. Ama herkesin hayatı sırlarla doludur ve bunlar, Bolanle'ın bilmeden de olsa ortaya çıkaracağı güne kadar eşlerin sessiz ortaklığı ile gömülü durmaktadır. Aile içi günlük çekişmeler ve hırsalar herkesi adım adım bir trajediye doğru sürüklemektedir.


Nijerya'da kadının aile içindeki yerine, geleneklere ve günlük hayata dair ipuçları veren roman aynı zamanda binlerce kilometre uzakta da olsa kadının toplum içinde yaşadığı zorlukların nasıl da aynı olduğunu gösteriyor.


Yarın kitapla ilgili yorumumu da sizinle paylaşacağım. Fakat o zamana kadar aşağıdaki ön okuma ile merakınızı gidermek isterseniz, durmayın =)

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben