Bioderma Sebium Foaming Jel

Pazar, Ocak 26, 2014

Merhabalar,
Size ufak bioderma ailemden bahsetmiştim. Geçenlerde kullandıklarımdan biri olan Sebium Masque ile ilgili bir yazıda paylaşmıştım. Bu sefer yağlıya dönük karma cildimi temizleme de kullandığım sabun içermeyen bu temizleyici jelden size bahsetmek istiyorum.

Bioderma Sebium Foaming Jel - Bioderma - Bioderma Foaming Jel kullananlar - Yağlı Karma cilt

Ürünün piyasa da (bildiğim kadarıyla) 200 ml ve 500 ml olan 2 boyu var. Bende ki resimde de göreceğiniz gibi 200 ml olanı. Fiyatı 29-39 arası değişmekte. Hatta 2li pakette 500ml olanını 59 tl gibi bir fiyata görmüştüm.
Bioderma Sebium Foaming Jel - Bioderma - Bioderma Foaming Jel kullananlar - Yağlı Karma cilt

En sevdiğim yani pompalı yapıda olması. Genelde 1- 1.5 sıkımlık bir ürün yüzümü yıkamama yetiyor.
İkinci güzel yanı ise sabun içermemesi (soap free).
Daha önce Vichy'nin bir yüz temizleme ürününü kullanmıştım fakat ondan o kadar memnun kalmamıştım. 

Ürünün Özellikleri:
Sebium düzenleyici Fluidactiv kompleksi sayesinde yağ sekresyonun azalmasına yardımcı olur ve cildi arındırarak nazikçe temizler. Yağ dengesinin düzenlenmesine destek olur. Sabun içermez. Yüksek bir yüz ve göz toleransına sahiptir. Komedojenik değildir.
Ürünü genellikle ıslak yüzüme ovalarak sürüp, köpürtüyorum ardından su ile duruluyorum. Sabah akşam kullanılabiliyor.

Yüzümde hiçbir kurumaya sebep olmadı ve temizlerken cildi mi germedi. (Tabi bu aralar Isotrexin kullanıyorum, ayrıca raahatsızlıgım sebebiyle antibiyotikte kullanınca 1 haftada cildimde aşırı bir kuruma oldu. Ona rağmen bu ürünle cildimi temizlediğimde cildim gerilmiyor. Tabi pul pul olmaya başlayınca cildim Isotrexin'e ara verdim, allahtan iyileştimde antibiyotiği kestik!)

Yüzümdeki yağlanmayı engellediği ve düzenlediğini kabul ediyorum. Bu konuda ürün hakkını veriyor.

Ayrıca makyajımı temizleyici ile sildikten sonra (H2O vs) yüzümü bu ürünle yıkıyorum, ardından toniklediğimde, H2O ile sildiğimde pamuğa kalıntı gelmiyor.

İçeriğindeki parabengiller gözümden kaçmadı!!

Daha önce 10 ml lik olan deneme boyunu 5 kez rahat kullandım. Yani bu ürünü neredeyse her sabah akşam kullansanız 2 ayda bitirebilirsiniz. Aralarda farklı ürünlerde kullandığım için ben 6 ay gibi bir sürede ancak bitirdim tabi ki =)

Şuan Bebak'ın yeni çıkardığı yüz temizleme jelini deniyorum ayrıca yedekte Avene var. O nedenle bir müddet bu ürünü almayacağım fakat tekrar alınmayı hakkediyor. 


Sıradaki Bioderma yazısı için görselden merak ettiğiniz ürünü söyleyebilirsiniz; sizden özel bir istek gelmese deneme boyu olan ve neredeyse bitmek üzere olan Bioderma Hydrabium Serum olacak zira Isotrexin ve antibiyotiğin aşırı kuruttuğu, yanma hissi ve kaşıntının olduğu cildimi yaşındıran neminin dönmesine yardımcı olan bu ürünü yazacağım. Ayy çok konuştum, hadi ben gittim =)

Sevgiler.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

 1. Bioderma'nın sadece güneş ürünlerini kullandım. Aslında bu yağlı cilt serisini merak ediyorum ama bir türlü sıra gelmedi. Bu temizleyici de aklımda, bakalım elimdekiler biterse (inşallah) ben de denerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kozvi'de gördüm bir alana bir bedavaydı. Denemek istersen bir bak derim. Bende H2O'ub sebium'unu aldım. O da pek 1-1 forsatı olmuyordu. Olsada sensibio h20 20 TL inerken o ancak 50 oluyordu :)
   Biodermanın güneş kremlerinde küçük numune kullandım. Pek birşey anlamadım ama araştırıp tam boyuna şans verebilirim. Özellikle yüzüme epilasyon yatırdığım için güneş kremi olmazsa olmazım :/

   Sil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben