Kitap Tiryakileri 5. Blog Turu 2.Gün : #direnAŞK | Ali Bolat | Yorum

Salı, Şubat 25, 2014

Merhabalar,


İlk olarak #diren 'i görünce aaa, geziden yola çıkmış etkileyici bir başlık atmış dedim. Aklıma hiç geziyle ilgili birşeyler okuyacağım gelmedi. Sonra sayfalar ilerledikçe Gezi Parkı' nda yaşananlara bol bol değiniliyor, hatta orada alevlenen bir aşka yelken açıyor Aslı.

Kitabı okurken beklentim, zorluklar altında inişli çıkışlı bir aşk romanı olacağıydı. İçine biraz gezi kaçınca değişmedi değil =)
Aslı, üniversitede kaçıp evlendiği, daha sonra evliliğini ayakta tutmaya çalıştığı, olmadığına kanaat edip tam boşanmayı planlarken hayatın cilvesi hamile olduğunu öğrendiği ardından ölü bir doğum yapmasıyla, kahrolan, dünyasını küçülttükçe küçülten ve  Sibel dışında bir arkadaşı olmayan talihsiz kadın. Bir gün arkadaşı Sibel eşiyle olan sorunlarını halletmek için tatile gider. Oğlu Cem'e göz kulak olması için onunla kalmasını rica eder. İşte o gün, Aslı için büyük bir değişimin başladığı gündür.

Gezi olaylarının başlaması ve Cem'in orada olmasıyla kendini Gezi Parkı'nda bulan Aslı, günümüz gençliği gibi ne dokunmatik telefonsuz yapamayan biri ne de her bilgisayarı açtığında Facebook'a, Twitter'a girip ne olmuş, birşeyler paylaşmalıyım insanı. Hayattan ne kadar koptuğunu anlamasına başta Cem ve sevgilisi Pelin, ardından olaylar sırasında tanışacağı Ufuk, değişmesini istemesinin en büyük sebebi olacak.

Geçmişiyle yüzleşmeden yeni bir geleceğe adım atamayacağını bile Aslı, hem geçmişiyle yüzleşip, hem kendisinden tam 12 yaş küçük olan Ufuk ile yeni bir hayata başlayabilecek mi? Kalbinin yeniden canlanmasını sağlayan bu çocuğa cevap verebilecek mi, peki Ufuk sessizliğini yenebilecek mi?

Kitap 10/6 verebileceğim, yazarın akıcı dili, gerek konusu nedeniyle güncel ve aşk temalı romanları okumayı sevenlerin rahat okuyabileceği bir kitap olmuş.

Yabancı Yayınlarına kitabı okumamıza ve tanıtmamıza fırsat sağladığı için teşekkür ederim.

TUR TAKVİMİ:


Sevgiler!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben