Ana içeriğe atla

Kitap Tiryakileri 5. Blog Turu 2.Gün : #direnAŞK | Ali Bolat | Yorum

Merhabalar,


İlk olarak #diren 'i görünce aaa, geziden yola çıkmış etkileyici bir başlık atmış dedim. Aklıma hiç geziyle ilgili birşeyler okuyacağım gelmedi. Sonra sayfalar ilerledikçe Gezi Parkı' nda yaşananlara bol bol değiniliyor, hatta orada alevlenen bir aşka yelken açıyor Aslı.

Kitabı okurken beklentim, zorluklar altında inişli çıkışlı bir aşk romanı olacağıydı. İçine biraz gezi kaçınca değişmedi değil =)
Aslı, üniversitede kaçıp evlendiği, daha sonra evliliğini ayakta tutmaya çalıştığı, olmadığına kanaat edip tam boşanmayı planlarken hayatın cilvesi hamile olduğunu öğrendiği ardından ölü bir doğum yapmasıyla, kahrolan, dünyasını küçülttükçe küçülten ve  Sibel dışında bir arkadaşı olmayan talihsiz kadın. Bir gün arkadaşı Sibel eşiyle olan sorunlarını halletmek için tatile gider. Oğlu Cem'e göz kulak olması için onunla kalmasını rica eder. İşte o gün, Aslı için büyük bir değişimin başladığı gündür.

Gezi olaylarının başlaması ve Cem'in orada olmasıyla kendini Gezi Parkı'nda bulan Aslı, günümüz gençliği gibi ne dokunmatik telefonsuz yapamayan biri ne de her bilgisayarı açtığında Facebook'a, Twitter'a girip ne olmuş, birşeyler paylaşmalıyım insanı. Hayattan ne kadar koptuğunu anlamasına başta Cem ve sevgilisi Pelin, ardından olaylar sırasında tanışacağı Ufuk, değişmesini istemesinin en büyük sebebi olacak.

Geçmişiyle yüzleşmeden yeni bir geleceğe adım atamayacağını bile Aslı, hem geçmişiyle yüzleşip, hem kendisinden tam 12 yaş küçük olan Ufuk ile yeni bir hayata başlayabilecek mi? Kalbinin yeniden canlanmasını sağlayan bu çocuğa cevap verebilecek mi, peki Ufuk sessizliğini yenebilecek mi?

Kitap 10/6 verebileceğim, yazarın akıcı dili, gerek konusu nedeniyle güncel ve aşk temalı romanları okumayı sevenlerin rahat okuyabileceği bir kitap olmuş.

Yabancı Yayınlarına kitabı okumamıza ve tanıtmamıza fırsat sağladığı için teşekkür ederim.

TUR TAKVİMİ:


Sevgiler!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

HİJYEN SİLAHLARIM - #evdekal TEMİZLİK ÜRÜNLERİ - BİTENLER 12

#evdekal demeye devam ettiğimiz şu günlerde Covid-19 sebebiyle özellikle hijyen ve temizliğe daha önem verir olduk. Bir kere silsen acaba şöyle olur mu dur şöyle de yapayım diyoruz. Psikolojik olarak, temizlik takıntısı olanların korona öncesi durumlarından farkımız kalmamış olabilir :) Hal böyle olunca düzenli kullanım sonucu biten temizlik ürünlerini sizler için bloguma yazayım dedim. Hazırsanız; başlayalım! Highgenic Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici: Evdeki ürün bitti, kaçıncı yedeğim bilmiyorum indirimde 8 TL gibi bir fiyata görüp yedekledim. Birkaç gün önce fırında mangal tarzı bir şeyler yapınca baya battı ortalık. Eşim sağolsun ben temizleyeyim yağ çöz ile dedi. Eski bitmek üzere olan farklı bir marka ürünü denedi bu ne ya işe yaramıyor dedi. Sonra açıp bunu verdim, bu neymiş ya çok iyi akıttı götürdü dedi :D Köpük formundaki ürünü temizleyeceğiniz yere sıkın. 5-10 dk bekletin eğer fırınsa 1-2 saat kadarda bekletebilirsiniz. Sonra nemli bez veya süngerle

AVON FULLSPEED VIRTUAL ADRENALINE EDT - ERKEK PARFÜMÜ İNCELEMESİ

Hayatı limitsiz yaşa! şeklinde sloganı olan AVON  Fullspeed serisine ait yeni bir erkek parfümü nden bahsetmeye geldim: Virtual Adrenaline Babalar günü için hediye önerisi arayanlar varsa bu önerim hem uygun fiyatlı hem de yazın kullanmaya uygun bir erkek parfümü! Öğrencilik zamanında eşim Fullspeed' i beğenerek kullanmıştı. O nedenle geçen yaz yeni çıkan Avon Fullspeed Nitro Edt 'yi  (  Okumak için ismine tıklayın.)  denemesi için almıştım. Hatta blogta yazısını yazdığım parfümünde yine koku notaları çok azdı. Bu nedenle anlatması sanırım kolay olacak :) Fullspeed Virtual Adrenaline, sıkar sıkmaz enerjik ve yüksek bir koku ile sizi karşılıyor. Eşim kokunun kendisine denizi hatırlattığını söylüyor. Kendisi ile hemfikir olmak dışında ekleyeceklerimde var. Ege veya Akdeniz' de  bir çamlık kenarında denizden çıkıp oturmuşum da kokuyu içime çekiyorum. Virtual Adrenaline kokusunun aklıma getirdiği ortam tam da böyle! İlk sıktığımda odunsu, amberimsi, narenciyey