Ana içeriğe atla

Kitap Tiryakileri 5. Blog Turu 2.Gün : #direnAŞK | Ali Bolat | Yorum

Merhabalar,


İlk olarak #diren 'i görünce aaa, geziden yola çıkmış etkileyici bir başlık atmış dedim. Aklıma hiç geziyle ilgili birşeyler okuyacağım gelmedi. Sonra sayfalar ilerledikçe Gezi Parkı' nda yaşananlara bol bol değiniliyor, hatta orada alevlenen bir aşka yelken açıyor Aslı.

Kitabı okurken beklentim, zorluklar altında inişli çıkışlı bir aşk romanı olacağıydı. İçine biraz gezi kaçınca değişmedi değil =)
Aslı, üniversitede kaçıp evlendiği, daha sonra evliliğini ayakta tutmaya çalıştığı, olmadığına kanaat edip tam boşanmayı planlarken hayatın cilvesi hamile olduğunu öğrendiği ardından ölü bir doğum yapmasıyla, kahrolan, dünyasını küçülttükçe küçülten ve  Sibel dışında bir arkadaşı olmayan talihsiz kadın. Bir gün arkadaşı Sibel eşiyle olan sorunlarını halletmek için tatile gider. Oğlu Cem'e göz kulak olması için onunla kalmasını rica eder. İşte o gün, Aslı için büyük bir değişimin başladığı gündür.

Gezi olaylarının başlaması ve Cem'in orada olmasıyla kendini Gezi Parkı'nda bulan Aslı, günümüz gençliği gibi ne dokunmatik telefonsuz yapamayan biri ne de her bilgisayarı açtığında Facebook'a, Twitter'a girip ne olmuş, birşeyler paylaşmalıyım insanı. Hayattan ne kadar koptuğunu anlamasına başta Cem ve sevgilisi Pelin, ardından olaylar sırasında tanışacağı Ufuk, değişmesini istemesinin en büyük sebebi olacak.

Geçmişiyle yüzleşmeden yeni bir geleceğe adım atamayacağını bile Aslı, hem geçmişiyle yüzleşip, hem kendisinden tam 12 yaş küçük olan Ufuk ile yeni bir hayata başlayabilecek mi? Kalbinin yeniden canlanmasını sağlayan bu çocuğa cevap verebilecek mi, peki Ufuk sessizliğini yenebilecek mi?

Kitap 10/6 verebileceğim, yazarın akıcı dili, gerek konusu nedeniyle güncel ve aşk temalı romanları okumayı sevenlerin rahat okuyabileceği bir kitap olmuş.

Yabancı Yayınlarına kitabı okumamıza ve tanıtmamıza fırsat sağladığı için teşekkür ederim.

TUR TAKVİMİ:


Sevgiler!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi