Pucca Günlük 4 ' Ay Hadi İnşallah' / Okuyan Us #Kitap #Okudum

Pazar, Şubat 16, 2014

Merhabalar,

Daha önce Pucca Günlük 2 've Geriye Kalan Her Şey' i okuyup size yorumlamıştım. Yine Okuyan Us Yayınlarından çıkarılan dizüstü edebiyatı serine ait son kitabı olan ' Ay Hadi İnşallah! ' Pucca Günlük 4'ü okudum.
Sayfa Sayısı: 330

Arka Kapaktan Alıntı:

'' Ne anneler, ne eski sevgililer ne de etrafta dolanan s..türkler! Bu kez başaracam, bu kez o duvağı takcam! Hiçbir şey önüme engel olmayacak.. Sen bile! Kaderimde yokmuş, falımda çıkmıyormuş, o adam bana göre değilmiş... Hiiiiiç anlamam, dinlemem, o adam buraya gelecek! Ayy hadi inşallah! ''

'' İskambil kağıtlarından ev yapıyorum kendime Vale'yi saklıyorum, Kız'ı kıskanıyorum, As'la hayaller kuruyorum. Hep bir şeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kağıttan evin içine bir türlü sığamıyorum...''

Pucca Günlük 2'de küfürlerden ne kadar rahatsız olduğumdan bahsetmiştim. Bu kez yazılarında o erkeksi, ara sokak küfürlerinden yok! Ara sıra elbette var ama sesli söylediğinizde en azından yüzünüzü o kadar da kızartacak şeyler değil.

Özellikle bu sebepten ötürü son güncenin dilini çok beğendim!! Küfürü bayanlara yakıştırmadığım için, bana çok itici gelmişti.

Kitap ağırlıklı olarak Ceri ve ilişkileri hakkında devam ediyor. Pucca, falda çıkmayan Ceri ile mi yoksa falda çıkan iletişim mezunu, deniz gören evi olan Adam ile mi yoluna devam edecek?

Özellikle misafirliğe gittiklerinde duramayıp banyo karıştıran Pucca' nın krem faciasına az gülmedim.

10/7

''...Onu sevmek dünyanın en güzel, ama onunla yaşamak dünyanın en zor şeyi...''

Kitap sayfalarında kaybolduğunuz günlere!


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

5 yorum

 1. yani bu kitabı sevdinmi canım sen sevmedinmi ? eğlencelimi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevdim canım, 2. kitabından daha güzeldi bence :)

   Sil
  2. 2.yi almayıp 3 ve 4 u alacam zaten bende beğenmeyeni çok 2 yi :)

   Sil
 2. ben bu son ümleyi cok sevdım ne güzel yazmı*-*

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben