PCO Sheep Placenta Whitening Mask - Pco Plesanta Maskesi

Pazar, Nisan 13, 2014

Güneşli bir Pazar gününden selam olsun!

Lilakutu alışverişimden çıkan bu ürünü çok merak etmiş ve Şubat ayı ortalarında deneyimlemiştim. Hatta tekrar almayı planladım ama hep erteledim desem yeridir. 

PCO Sheep Placenta Whitening Mask - Pco Plesanta Maskesi kullananlar - Plesanta maskesi nedir - Plesanta maskesi nasıl kullanılır - Pco Maskesi
Çoğunuz sheep; görünce ne o koyun plesantası mı ıykkk diyebilir ama maske'de koku vs gibi itici hiçbirşey hissetmeyeceksiniz. Büyük ihtimalle bunu bastırmak için kullandıkları fragrance (parfüm) den dolayıdır.

Maske ince çizgi ve  kırışıklıkların görünümünü azaltmak, yüzü sıkılaştırmak, cildin yorgun ve renksiz görüntüsünü gidermek, canlı hale getirmek, renk dengesizliklerini ve lekeleri gidermek için önerilmekte.

PCO Sheep Placenta Whitening Mask - Pco Plesanta Maskesi kullananlar - Plesanta maskesi nedir - Plesanta maskesi nasıl kullanılır - Pco Maskesi

Temizlenmiş cilde maskeyi yerleştirip en az 20 dakika beklettikten sonra en az 6 saat yüzünüzü yıkamamak koşuluyla iyi bir sonuç elde etmek isterseniz bir kür (3 ay- haftada 2 gün) kullanmanız öneriliyor.

Maske neredeyse çene altı boyuna kadar gelmekte, 20 dk beklettikten sonra maskeyi çıkartınca sıvıyı iyice yüzüme boynuma yedirdim. Hatta pakette o kadar çok sıvı kalmıştı ki 2 gün boyunca kalan sıvıyı temizlenmiş cildime sürdüm. 

Ürünü kullandığım dönemde 'cildin çok canlı, parlak ne yapıyorsun?' sorularını duydum tabi yaptığım tek farklı rutin bu maskeydi. 

Yakın zamanda dermataloga gidip cildimdeki lekeler ve ara ara yüzümü işgal eden sivilceler için görüşmeye gideceğim o nedenle maskeyi tekrar almayı erteliyorum. Çünkü gideceğim dermatolog da danışmak istiyorum. 

Maskenin içeriğinde Vitamin E, Ascorbik asit, aloe extract, kojic asit gibi kırşıklık ve leke tedavileri için dermatolojik ürünlerin çoğunda gördüğümüz erkenler bulunmakta...

Maskenin tek olumsuz yanı yüze tam yerleşmemesiydi. Ayrıca leke ve ince çizgiler için olası bir etki gözlemlemedim zaten böyle bir etkiyi ancak 3-4 kürde ortaya çıkacağına inanıyorum. Lilakutu' nun ürün yorumlarında da etkiyi gözlemleyen ve olumlu yorum bırakan birçok kişi gördüm. Fiyatı biraz daha uygun olsaydı inanın kimse beni tutamazdı şimdiye almıştım :) 

Merak edenler için 12 adet maske içeren paket 160 TL'ye satılmakta. Şuradan satın alabilirsiniz. Ayrıca 1 maske de hediye edilmekte. Neredeyse tanesi 12.5 TL gibi birşeye tekabül ediyor. 6'lı şekilde alabilsek keşke :)

Kür olarak bu ürünü kullanan var mı?


Sevgiler.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. Merhabalar :) Ben de aynen senin gibi Lilakutu'da bu maskeyle tanıştıktan sonra kür olarak almayı kafama koymuştum ve yaklaşık 2-3 hafta önce de artık sıra kendisine geldi ve aldım :) Henüz bitmedi tabi, haftada 2 kere uyguluyorum şu an ve aynen dediğin gibi diğer 2-3 günde içerisinde kalan sıvıyı akşamları temiz cildime sürmeye devam ediyorum :))) Kür bitince ayrıntılı bir yazı yazacağım tabi ki... Dediğin gibi kullandıkça ciltte bir aydınlanma bir canlanma var ki çok sevdim. Tabi fiyatını hak edip etmediği kür sonunda iyice anlaşılacak. Takip etmek istersen ; sosyoperi.blogspot.com.tr de ilerleyen günlerde ayrıntılı yazımı bulabilirsin. Yalnız benim sivilce lekelerime de iyi geldiğini şimdilik söyleyebilirim.

  Sevgiler... Sosyo Peri :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1-2 kullanımda lekelere bir sonuç vermemesi normal, öncesi ve sonrası şeklinde bir yazı görsem hemen alıcam =)) Yazını merakla bekliyorum, takibe aldım.

   Sevgiler :)

   Sil
 2. Bilgiler için teşekkürler birde gözle görülür hale gelmesi için ne kadar kullanmak yeterli olur ?

  Takipteyim bana da beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde böyle şeyler kişinin cilt yapısına, dokusuna göre değişir. O nedenle kesin şu iyi gelir demek yanlış olur bence ama etkin bir sonucun 3 kürden önce çıkmayacağını düşünüyorum. Özellikle konu leke ise ;) Ama cilde verdiği parlaklık, renk vs daha ilk kullanımda farkettiriyor.

   Sevgiler :)

   Sil
 3. Genelde böyle şeyler kişinin cilt yapısına, dokusuna göre değişir. O nedenle kesin şu iyi gelir demek yanlış olur bence ama etkin bir sonucun 3 kürden önce çıkmayacağını düşünüyorum. Özellikle konu leke ise ;) Ama cilde verdiği parlaklık, renk vs daha ilk kullanımda farkettiriyor.

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. Denemek istiyorum ama ürünün arkasında made in China yazıyor. Çin'de üretilmiş, saglık acısından güvenlimidir? İnsanın aklına uzun vadede cilt kanseri vs geliyor ne de olsa made in China.

  YanıtlaSil
 5. Yoksa Çin malı olmasına rağmen tereddüt etmeden kullanmalımıyım??

  YanıtlaSil
 6. Throughout history, sheep placenta benefits are well known and has been used as a beauty and health supplement in China and Europe. However, not all sheep placenta products or supplements in the market are reliable. CellLabs CLASSaaNTA sheep placenta contains active growth factors, antioxidants, immunisation molecules, essential lipids, nucleic acids, silk amino acid, and hundreds of other components that speed up our body’s healing process, promotes cellular growth and slows down ageing. Read more at:
  http://kidbuxblog.com/great-deals-on-age-delaying-sheep-placenta-extract/

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben