Kepeğe Karşı Çözüm : Elidor

Çarşamba, Mayıs 21, 2014

Merhabalar,

Mevsimsel geçişlerde çoğu kişinin yaşadığı sorunlardan biri saç dökülmesi diğeri de kepeklenme.. Kepeklenmenin ortaya çıkmasında aslında bir çok neden var. Mesela en büyük etkenlerden biri aşırı soğuk ya da sıcak suyla yıkanmak (ılık su en uygunu) veya saçları iyi durulamamak gelmekte. Ayrıca hormonsal bozukluklar, saçı aşırı yıpratmaya yönelik işlemlerde bu sebepler arasında sayılabilir. 

Elidor - Elidor Kepeğe Karşı Çözüm - Kepek Giderici Şampuan Kullananlar - Elidor Kepeğe Karşı Çözüm Kullananlar
Bende ki kepek sorunu kışın sıcak suyla yıkarken sıcağı bazen abartmaktan! Biliyorsunuz ki bu saç derisinin nemini azaltıp, saç derisinin kurumasına sebep olarak kepeklenmeye sebebiyet verebiliyor. Benim de aynen bu şekilde kuruyarak, bazen şampuan değiştirmekten bazen de mevsim geçişlerinde olabiliyor. Bizim aile de babamın daha çok yaşadığı bir sorun, zaten şampuanı da o nedenle kendisi aldı! :)

Elidor, aynı Vichy gibi zaman zaman anlaşıp, zaman zaman anlaşamadığım bir marka! Deneyimlediğim Elidor Markasına ait ürün yazılarını okumak isterseniz, tık tıkkkk. 

Şampuanı ilk kullanmaya başladığımda ürün değişiminden kaynaklı hiçbir kepek sorunu yaşamam ile bir şaşkınlık aldı götürdü beni :) Çoğunlukla yaşadığım bir sorun olunca 1/0 önde başladık bu nedenle.

Ürünü sürekli kullanan babam da mevcut bir kepeklenme sorunu görmemekteyim. Şuan ürün bitti, bakalım tekrarlarsa ilk alacağımız ürün hazır burada! Aynı şekilde benim saç derimde de bir kepeklenme sorunu yok şuan..

Elidor - Elidor Kepeğe Karşı Çözüm - Kepek Giderici Şampuan Kullananlar - Elidor Kepeğe Karşı Çözüm Kullananlar

Ürünün +/- leri:

1. Kepeklenmeyi durdurması nedeniyle işlevini yerine getirdi.
2. Saçta ağırlık yapmaması yine en önemli noktasıydı.
3. Bu ürünü kullandığım zaman, saç kremi kullanmamıştım. Buna rağmen kabarık saçlarım gayet güzelce şekil aldı, ayrıca yumuşacıktı.

Bence en önemli üç işlevi yerine getirdi. Ama saçlarım bu aralar mat, kırılgan ve güçsüz. Bunun için ayrıca deneyimlerimi sizlere aktaracağım.

Negatif özelliği ise SLS içermesi diyebilirim. Ama bu tip market şampuanlarının neredeyse hepsi içerik bakımından SLS, SLES, Paraben içermekte. Temiz içerikli ürün istiyorsanız, farklı yerlere yönelmelisiniz.

Ben genelde 2-3 yıkamada bir, temiz içerikli şampuanla saçlarımı yıkıyorum. Böylece az da olsa saçlarımı arındırdığımı düşünüyorum.

Sizin kepeklenme ile ilgili sorunlarınız var mı? Bu sorundan kurtulmak için yaptıklarınız ya da kullandıklarınız ne / neler ?

Sevgiler!


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

12 yorum

 1. Yanlış yerde çok sayıda ünlem kullanımından dolayı yazıya odaklanmadım ama tavsiye için teşekkür ederim, deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ruhumu çok yansıtmışım, kusura bakma ! Umarım deneyimin olumlu sonuçlanır.
   Sevgiler Adsız.

   Sil
 2. ben de her şampuan değiştirdiğimde kepek sorunu yaşadığımdan çareyi değiştirmemekte bulmuştum. Belki bunu deneyebilirim ben de beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sık değiştirince bende kepek sorunu yaşayabiliyorm. Ama o genelde alışma süresinde geçiyor. Bazıları ise asırlık kepek sorununa sebep olabiliyor maalesef :( Hemen uğryorummmm

   Sil
 3. Uzun süredir kepek problemim olmadığı için bu şampuan hiç dikkatimi çekmemiş benim

  YanıtlaSil
 4. Pek tercih etmedigim bir marka, yorum icin teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzun zamandır kullanmıyordum ama yeni çıkarttığı Doğanın Enerjisi ilgimi çekince tekrar Elidor aldım. Organix-Elidor karışık döngüde gidiyorum bu aralar =)

   Sil
 5. Hemen yengem e tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 6. Kepek sorununm hiç olmadı bu güne kadar. Olanların işine yarayacak deneyiminiz.

  YanıtlaSil
 7. elidor bence dunyanin en iyi sampuani evet mavi serisi mukemmel ise yaradi cok memnunum hayatimi mahfeden iki sampuan clear ve panten igrenc sac dokuyo resmen. elidorun en guzel serisi mavi turuncu yesil

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben