Kolay Nailart Denemeleri Vol1 - Kuru Fırça Tekniği

Perşembe, Temmuz 31, 2014

Merhabalar,

Son zamanlarda tırnaklarım biraz biraz düzelmeye başlayınca, ilgimi çeken nailart çalışmalarını uygulamayı denedim. Bu konuda profesyonel değilim, yakın zamanda da profesyonel olacağımı hiç mi hiç düşünmüyorum! 

O kadar güzel renge renk uygulamalar var ki, resmen sanat eseri! Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi benim sizle paylaşabileceklerim ancak kolay teknikler olacak =) 


Kuru fırça tekniği nedir? diyenler olabilir. Kuru fırça tekniği, fırçadaki ojeyi olabildiğince sıyırıp, tırnağınızın üzerine daha önce hazırlamış olduğunuz ( benim tırnağımdaki beyaz) rengin üzerine hafif bastır & dokundur  ve çek şeklinde yapılan tekniğe verilen isimdir diyebilirim. Ben bu tekniği sevgili blogger Deniz sayesinde öğrendim.

 Flormar 400 numaralı beyaz ojesini taban rengim seçtim. 2 kat uyguladım ve kurumasını bekledim. Daha sonra resimde gördüğünüz Rimmel 60 seconds863 Do not Disturb , Flormar JL06 Amaranth , Salon Bayrak Kırmızısı- Raid Sait Red , Golden Rose Fantastic 183, Oriflame Very me Black ile hazırladığım beyaz taban renginin üzerine kuru fırça tekniği sayesinde hafif dokunuşlar ile bas çek yaptım. Ardından yine Oriflame Crystal Base & Top Coat kullandım.


Cumartesi günü Karaburun İncirlikoy' da =)


Pazar Günü her zaman ki şezlongum rezerve edilmiş olunca, kızıp Karaburun Bodrum plajına gitmiştik!

 Bu uygulamaya Perşembe akşamı yaptım. Tüm haftasonu denizde suyun içinden çıkmadan geçirdim diyebilirim. Pazartesi işe gittiğimde tırnaklarım halen aynı ve bozulmamıştı! Bu kadar dayanabileceğini hiç düşünmemiştim.


Pazartesi'yi de işte böyle geçirdikten sonra kendimce başka nailart denemelerine devam ettim mi tabi kiii =)

İlerleyen zamanda onlarda burada yerini alacak.


Sevgilerle.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben