Ana içeriğe atla

Çok Canım Acıyor.

Merhabalar,
Geçenlerde bir tag vardı; bilinmeyen yönlerimdi sanırım.
Belki sebepsiz bir yazıdır bu bilemiyorum. Konsepte tamamen aykırı ama benim sayfam değil mi herşeyden biraz işte. O nedenle hem kendimle dertleşmiş, hemde tag e ait birşeyler cevaplamış olurum. 

1990 doğumluyum. 1.76 boylarında esmer, kilo problemi olan boyumdan göstermesem de hep bundan şikayet etmiş, al verlerle uğraşan biriyim. Asıl konu bu değil de, haydi yazayım dedim. Saçmalayarak kendimi sakinleştirebilirim belki.

Hayatta herşeyden çok birini sevdim. Bugünlerde hiç iyi değiliz biliyorum. Böyle olmasına sebebiyet belki benim. Çünkü ben kızarak severim. Babamdan almışım sanırım bu özelliği de o da hep kızardı, bilirdim ama çok severdi bizi. Kim sevmez ki çocuklarını, kim ister kılına zarar gelsin. Ama o hep kızarak sevdi, belki de askerliğin getirdiği birşeydi ya da ailenin genlerinden diyelim..


Soğuk biriyimdir. Uzaktan, hani yanınızdan geçerim İngiltere Kraliçesi sanki ne hava dersiniz de Kül Kedisiyimdir. Kısacası baya kalın duvarlarım var. Belki de kızarak sevmekten olsa gerek, kendimi koruma şeklim iste. Hayvan bile kamuflaj yapıp doğada kendini korurken, insan niye korumasın ki..

Sessizim, sakinim biraz da içime atarım. Duvarlarımı yıktım mı susmak bilmem. Çok tanıdığım, çok ahbabım vardır ama sayılı dostum vardır. Onların beni tanıdığı ve bildiği gibi, diğer arkadaşlarım bilemez elbet. Kimseyle oturup, derdimi ,tasamı, hastalığımı sağlığımı konuşmam. Ağrıdan veya acıdan ölüyor olsam da kimse farketmez. Çoğu zaman arkadaşlarım böyle birşey olduğunu duyduğunda kızarlar ve çok şaşırırlar. Böyleyim...

Birde çok severim. İyi, kötü, güzel, çirkin, dost, düşman herkesi, herşeyi hep severim. Kıyamam çünkü. Konuşmayabilirim, tavır alabilirim ama herkese hakkettiğini veririm. Düşmanım da olsa doğruysa ve hakkediyorsa onu savunurum. 

Birde enterasan bir şekilde çoğu kez olmadan olanları rüyamda görürüm yada her seferinde insanların yalanları önüme cevap olarak konulur. Bulmak istediğimden de değil, Allah biliyor ya hep karşıma çıkar. Aldatılmayı ve aldatmayı sevmem yalanı sevmediğim kadar. Babam da aldatsa, aldatmıştır bir kere. Kim olduğu farketmez.

Genel olarak aklıma gelen bunlar. Birde birini çok sevdiğimi söylemiştim değil mi?  Bazen öyle çok seviyorsunuz ki; ne neden olduğunu biliyorsunuz, ne neyi olduğunu. Nasıl oluyor da insan öyle çok sevebiliyor , bilemiyorum. Nasıl oluyor da insanlar birbirine geç kalabiliyor ? Belki de şairin de dediği gibi ayrılıkta sevdaya dahildi. 

Bir gün olur da öldüğümü duyarsan eğer cenazeme gel olur mu? O zaman çiçekler biter belki gözyaşlarında. İşte o zaman hatırla, ben güzel gülümserdim sen bana geldiğinde. Gittin ya çiçeklerim soldu, bak geldin yine bana güneş doğdu.

Allah kimseye dayanamayacağı acı vermesin. 

Kendinize iyi bakın. 


Yorumlar

  1. seni üzen şeyi anlayamadım :( ama inan hayat çok kısa. fazla üzme kendini, geçer umarım...

    YanıtlaSil
  2. sizi çok yakıştırıyordum birbirinize düzelir aranız umarım..

    YanıtlaSil
  3. Keşke ördüğümüz kalın duvarları yıkabilsek de sadece içimizdeki sevgiyle dokunabilsek karşımızdakine. O zaman çözülmeyecek hiç bir sorun kalmaz. Canım benim sıkma sen canını. Her ilişkide iniş çıkışlar olur mutlaka. Umarım en kısa sürede düzelir aranız.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi