Komili Volkanik Mineraller Şampuanı - Besleyici Bakım

Pazar, Ağustos 03, 2014

Merhabalar,

Yılbaşından sonra yapılan 'Yeni Yıla Merhaba' temalı etkinliğin sponsorlarından biri de Komili' ydi. 

Komili Volkanik Mineraller Şampuanı- Komili-Besleyici Bakım

Volkanik minerallerden gelen physiogenly kompleksi ile saçta bütünsel güzelliği hedefliyor. Yani saça nem, parlaklık, güç ve bakımı aynı anda sunmayı hedefliyor. Böylece saçlarınızın daha canlı ve ışıltılı olacağını iddaa ediyor.
Peki,  Physiogenly kompleksi nedir? Sodyum, magnezyum, çinko ve mangenaz mineralleri PCA tuzu ile optimize ediliyor. Bildiğiniz gibi Çinko, DNA' da hasar görmüş parçacıkları onarırken, Sodyum; saçın nem dengesini düzenler. Mangenaz ise; saçı besler ve parlamasını sağlarken; Magnezyum ise;saçın direncini arttırır.

Komili Volkanik Mineraller Şampuanı- Komili-Besleyici Bakım-Parabensiz Şampuan

Benim saçlarım uzun, dalgalı, kabarık yani hacimli, kalın telli, boyasız kuru ve yıpranmış bir saç tipi :) 

Her şampuanı kabul etmeyen saçım ilk yıkamada bile bu şampuanı sevdi. Saç derimde ne pullanma, ne kaşıntıya sebep olmadı. Çoğu zaman yeni bir şampuan deneyeceğim zaman ilk karşılaştığım sorun bu olur. Genelde saçın yeni ürüne alışma süreci. Fakat bazen hiç alışamadığı da oluyor.

Neyse, şampuanın köpürmesi hayli iyi. Zaten içerisinde SLS türevi olupta, ay bu şampuan köpürmüyor diyen varsa, gülerim! :) Aşağıda içerik resmini paylaşacağım elbet ama yanlış görmediysem Paraben ve türevi yok! Bu bakımdan arayış içinde olanlara önerebilirim.

Ürünü kullandıktan sonra saçlarım yumuşak, çok fazla olmasa da elektriği alınmış vaziyete geliyor. Fakat saç kırılmalarıma yada mat saçlarıma parlaklık verdiğini söyleyemem.

Şampuanın yarısından fazlasını ben kullandım. Annemin saçları boyalı olduğu için kalanını o kullanarak değerlendirdi. Kendisi şampuanın özel bir tarafını göremedim ama klasik bir şampuan için iyiydi yorumunda bulundu. Benim kadar saçları mat olmayan annemde hafifte olsa ışıltı olduğunu söyleyebilirim.

Temizleme, yumuşatma saçı nemlendirme konusunda başarılı. Fakat iddaa ettiği gibi bütünsel güzelliği benim saç tipim için gösteremedi. 

Komili Volkanik Mineraller Şampuanı- Komili-Besleyici Bakım-Parabensiz Şampuan

Ayrıca bu seriye ait; Temel Bakım, Onarıcı Bakım, Anti Kepek, Arındırıcı Bakım ve Saç Kremleri de yer almakta. Belki ilerleyen günlerde onarıcı bakımı da deneyebilirim.Şampuanın kapak tasarımını da beğendiğimi belirtmeden geçemeyeceğim.

Peki siz Komili Volkanik Mineraller serisine ait ürün yada ürün gruplarını denediniz mi? 

Sevgiler

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

  1. İlk kez duydum desem :) Hiç fark etmemiştim komili diyince aklıma zeytin yağı sabun falan geliyor :)) Elimdeki şampuanımdan çok çok memnunum ama saç cinsimiz benzediği için deneyeceğim bu ürünü :)

    YanıtlaSil
  2. dolapta bekliyor bakalım deneyeceğim inşallah :-))

    YanıtlaSil
  3. Ben beğendim. Ucuz şampuanlar tercihimdir. Daha az yağlandırıcı ürünler içerir. Saça bir tık daha parlaklık vermek için uçlara hair oil yada sıvı krem sürerim. Mesela gliss kur liquid silk yada elseve mucizevi yağ. Kızlar pahalı şampuanlar çöpe atılan paradır. Şampuan sadece saçı yağdan kirden arındırmalı :) güzel kalın.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben