Note Cosmetics Nail Enamel - Sienna Red -

Salı, Ağustos 05, 2014

Merhabalar,

Son yaptığım karışık alışverişimde, şuradaki alınan Note ürünlerinden biri de Sienna Red adlı bu ojeydi.

 No: 37 Sienna Red adlı bu ürünün rengine bittiğimi söylemeliyim! Diğer aldığım rengin adı ise Emerald, o da yine rengine bitip aldıklarımdan birisi.

Note Cosmetics - Nail Polish - Sienna Red Oje - Note Ojeleri Kullananlar

Note Cosmetics yaptığı reklamlar ile oldukça ilgi çeken yeni Türk Markalarından biri. En Güzel Sensin sloganını da görünce denemeden olmazdı =) 

Note Cosmetics - Nail Polish - Sienna Red Oje - Note Ojeleri Kullananlar

Rengi ne kadar sevdiysem ojenin yapısından bir o kadar nefret ettim diyebilirim. Neden mi?

1. Aldığım her iki oje de içerisinde pütürlükler içeren yapıda. Resimlerden size ne kadarını aktarabileceğim bilmiyorum ama sanırım bu numaralı renklerde bir sorun var. Çünkü farklı renkleri kullanan arkadaşlarımın böyle bir şikayette bulunduğunu gözlemlemedim.

2. Yapıları kremsi yada biraz yoğunca olduğuna dair yorumlar okumuştum. Fakat benimkisi artık tutkal yoğunluğunda... 

3. Ojenin kendisinden doğan sorunları dışında beğenmediğin bir yanı var mı diye soran olursa; top coatla ancak 2 gün dayanmış olması, çizgilenme yapmaya meyilli olması.

Note Cosmetics - Nail Polish - Sienna Red Oje - Note Ojeleri Kullananlar

Sevdiğim durumlar ise;

1. Örtücülüğü tek katta bile oldukça iyi. Resimlerde gördüğünüz 2 kat uygulanmış hali.

2. Hızlı kurumaları.

3. Parlak bitişi.

Fırça yapı olarak küt. Bu tür fırçaları kimi çok severken ve rahat bulurken kimi de tam tersi hiç beğenmiyor. Ben genel olarak küt uçlu fırçaları sevemiyorum. Çünkü sürerken tırnak etlerine bulaştırma ihtimalim daha yüksek oluyor. Çok daha uğraş göstererek onu da en aza indirgeyebiliriz ama benim gibi sol elinize sürerken zorlananlardansanız, eh :)

Note Cosmetics - Nail Polish - Sienna Red Oje - Note Ojeleri Kullananlar

İzmir' de Balçova Kipa Boyner ya da Alsancak Match Kozmetik'te Note Kozmetik' in ürünlerini bulabilirsiniz.

Note Cosmetics - Nail Polish - Sienna Red Oje - Note Ojeleri Kullananlar

Sizin Note Kozmetik ürünleri hakkındaki görüşleriniz neler? Özellikle ojede benim yaşadığım ilk 2 sorunu yaşayanlar var mı? Note' un konuyla ilgili dönüş yapacağını pek düşünmesem de durum bu.

İlerleyen günlerde bakırlık, sedeflik içermeyen klasik düz renklerden 1-2 tane alıp onlara da şans vermek istiyorum. Zira 50 renk seçeneği içinde birbirinden güzel renkler mevcut!

Sevgiler!


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

6 yorum

 1. note ojeler hakkında hiç iyi yorumlar duymuyorum ben bir tane kullandım daha yapısı inceydi ama anladığım kadarı ile bütün koyu renkler sorunluymuş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yollanan kutulardan çıkanlarda sorun yok sanırım. Almadan once hiç olumsuz yorum okumamıştım, halbuki o kadar bakındım yani... Açık renk 1-2 tane ve aklımda kalan 1-2 koyu rengi alıp deneyeceğim. Bakalım onlar da durum ne..

   Eğer koyu renklerdeyse sorun kendi adıma sevindim, sorunu başta kendim de aradım yani :D

   Sil
 2. Note ürünlerini hiç kullanmadım, hatta geçen bir kozmetik mağazasında ojelerinin satıldığını gördüm, alayım deneyeyim mi diye kararsız kalıp almamıştım, şu anda yazını görünce iyi ki almamışım diyorum :/ Aslında tanıttığın ojenin rengi de özgünmüş, hızlı kuruması da sper, yapılarındaki sorun da olmasaymış tadından yenmezdi. Çok yakışmış bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum. Rengi cidden çok beğendim ama yapı beni soğuttu.. Note açık renklerinde sorun yok diyorlar, belki de onlardan denemeliyiz. Ama klasik renkler her yerde var insan farklı şeyler elinin altında olsun isteyince :)))

   Sil
 3. Malesef aynen ilk sürdüğümde bende mi sorun diye düşündüm. Sana sorunca aynı yanıtı alınca üründe olduğuna karar verdim. Renk tam benlikte, keşke yapısı sorunlu olmasaydı

  YanıtlaSil
 4. Note ojeden bende aldım bugün siyah ve kırmızı olmak üzere 2 renk. Bildiğiniz gibi bu iki renkte 2 kat sürmeden kendini göstermez. Ama gel gör ki 2. katları sürdüğümde oje tırnakta kurumak bilmiyor macun gibi olup sıyrılıyor ki kurutma sürem tam olarak 20 dk. sürdü.
  Flormar v.b markalarda da 2 kat sürüyorum ama hic böyle olmamıştı. Oje son katta oldukça parlak duruyor ama kuruma noktasında sıkıntı var. Anlayacağınız ben pek memnun kalmadım :/

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben