The Book Sacrifice Tag - Bir Acayip Mim

Çarşamba, Ağustos 13, 2014

Merhabalar,

Sevgili Herşeyden Bir Tutam' ın yazarı Zehra beni mimlemiş. Öncelikle mim için teşekkür ediyor, uzun zamandır mim yapmıyordum. 

İşte acayip mim'in soruları şöyle;

Senaryo 1: Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız ordan oraya koşuşan insanlarla dolu,karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek !

Hmm, Piç Fantazisi adlı kitap, elimde süründükçe süründü bir türlü okuyamadım. O Tanrı bu Tanrı şu Tanrı dalgalarıyla bir türlü kitaba yoğunlaşamadım. Tabi okumaya başladığım dönem üniversite son sınıftım ve önemli finallerle uğraşıyordum, belki de kafa yoğunluğundandı. Tekrar almak istemedim elime kitabı...

Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel, hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

Tüm kitaplarım çok değerli aslında. Ama Sherlock serisini feda ederdim birini seçmek zorunda kalsaydım. 

Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan,dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Hmm, tüm klasikleri okumadım okuduklarım içerisinde sıkıldığım da yoktu :/ 

Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün.İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Bir kitabı yakmaya niyet ediyorsam cidden onu beğenmemiş olmam gerek. Yani günlük tarzda edebi değeri olmasa bile bir çırpıda okuduysam, eğlendiysem o kitap benim için kıymetli oluyor.. Geçenlerde okuduğum aslında yeni yazar olan Gazi Akarsu' nun Kayıp Mürekkebi ilk feda edebileceğim kitap olurdu sanırım. 

Eğer yapmak isterlerse;

Cadının İkizi,
Gizem'in Saksısı,
MyLittleMascara,
Misspoine,
Sevda'nın Dünyası ve Biricit'i mimliyorum.


Sevgiler.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

13 yorum

 1. Teşekkürler beybi,çok eğlenceli en kısa sürede yapıcam :*

  YanıtlaSil
 2. tesekkurler bende en kısa zamanda yapacağım canım:)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel cevaplamışsın canım.Teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 4. Canım teşekkür ederim beni de unutmadığın mimlediğin için :) En kısa zaman da yazacağım :) Ben bütün Nobel kitaplarını atardım sanırım şu sabah kuponları ile çocukluğumda alınmış olan :)) Çok ağır dilleri maalesef :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha, o da güzelmiş. Kötü de olsa kolay kıyamam kitaplara. Cidden beğenmemiş olmam lazım =))))

   Sil
 5. Teşekkürler tatlım benim hemen cevapladım :)

  YanıtlaSil
 6. Canım yorum yazmayı unutmuşum, mim için teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben