4 Blogger 1 Ürün: Cosmedic Laboratory Plasenta Özlü Yüz Temizleme Köpüğü

Cuma, Aralık 05, 2014

Merhabalar,

Bugün günlerden 4blogger 1 ürün günü! Konuğumuz ise SM Kozmetik'ten köşemizde değerlendirmemiz için yollanan bu yüz temizleme köpüğü. Ufak bir karışıklık olduğu için, benim ürünlerim ve kızların ürünleri farklı oldu. Onlara makyaj temizleme losyonu yollanmışken bana yüz temizleme köpüğü gelmiş oldu. Biz de yazımıza bu şekilde devam etmek zorunda kaldık.

sm kozmetik - Cosmedic Laboratory - Plasenta Özlü Yüz Temizleme Köpüğü kullananlar - Plasenta Kozmetik - 4 blogger 1 ürün

Kızları korkutan bir durum vardı. Tabi ki, plasenta!! Başta insan nasıl yani diye düşünmüyor değil. Ama daha önce plesanta maskesi kullanıp, çokta memnun kaldığım için içeriğe uzak değilim. Fakat ilk duyanlar için plasentanın kozmetik ürünler içine nasıl eklendiğini Sm Kozmetiğin açıklaması ile sizlere sunmak isterim.

Labratuvar ortamında insan plasentasının biyosentez yöntemiyle kopyalanması sonucu üretim yapılır. Biyosentez sonucu elde edilen proteinler insan plasentasında ki proteinlerin kopyasıdır. Elde edilen biyosentetik proteinler sayesinde Evinal ürünleri ve Cosmedic Laboratory  ürünleri kullanılmaktadır. Yani birçok kozmetik üründen farkı canlı proteinlerin kozmetik ürünlere eklenmesi ile meydana çıkıyor.
sm kozmetik - Cosmedic Laboratory - Plasenta Özlü Yüz Temizleme Köpüğü kullananlar - Plasenta Kozmetik - 4 blogger 1 ürün

Ürün Rusya'dan ithal edilmişti. Rusya menşeili bir ürünü ilk defa kullanacağım için tabi ki tereddütlerim vardı. Fakat ilk kullanımdan sonra bunların hepsi bir hikaye olarak kaldı. Neden mi?

Günlük makyajım gözlerde siyah kalem ve maskara ciltte ise bb krem ile allık olarak hafif ve basittir. Özellikle birçok ürün göz makyajı ve ten makyajını temizlerken bile kalıntı bırakırken makyajlı bir şekilde yüzümü yıkayıp, oh mis gibi diyeceğimi hiç düşünmedim. İşte tam bu nokta da şaşırdım. Yüzümü yıkayıp aynaya baktığımda cildim gayet temiz göründü ama içime sinmediği için Bioderma H2O ile üzerinden geçmek istedim. Ardından cildim de ve gözlerimde hiçbir kalıntı olmadığını gördüm. Daha ne olsun!!!

Peki fondöten, kontür oydu buydu  derken biraz daha ağır bir makyajda durum ne olur diye düşündüm. Tabi ki burada beni yanıltmadı, maalesef ilki gibi olmadı. Fakat full makyajı ıslatıp bir köpükle yıkayıp kalanı değerlendirecek olursam gene çok iyi. Tenimde ve gözümde Bioderma H2O ile sildiğimde kalan kalıntılar ise ortalama bir temizleyici ile silip ardından Bioderma ile temizlediğimde çıkan kadardı diyebilirim.

Kısacası günlük olarak çok iyi bir temizleyici iken, yoğun makyajlar, gece makyajları için yetersiz kalan bir ürün.

Tabi ki şunu unutmamak gerekli eğer her zamanki gibi sizde önce misel su ile temizleyip, üzerinden bir yüz temizleme ya da makyaj temizleme köpüğü kullanacaksanız bu ürünü size öneririm. Çünkü cildim makyajlı iken bu performansı gösteren bir ürün diğer türlü zaten çok daha iyi performans gösterir.

Unutmadan söylemek isterim ki ürün yüz temizleme köpüğü peki sen neden makyaj temizleme köpüğü gibi denedin derseniz; tanımında kalıcı makyajları bile kolaylıkla temizler sözü nedeniyle.

Ürünü yaklaşık 1 buçuk aydır düzenli olarak kullanıyorum. Henüz vadettiği gözenekleri kapatır ve cilt rengini düzeltir sözü dışında makyaj temizleme, cildimin yağ dengesini bozmama, köpük formu ile kolay uygulanması sözlerini yerine getirdiği için beğendim.

Cildim de herhangi bir iritasyona sebep olmadı, cildimi kurutmadan temizledi. İçerik kısmında gördüğüm parfüm, birkaç parabengil  ve dimethicone hoşuma gitmedi. Hoş bir kokusu ola köpükte oliva oil, Prunus armeniaca oil, Wheat germ extract, vitamin E , Vitamin A Retinol, Allantoin, Vitanol, Placental Extrat gibi içerikler bulunmakta. 

Ürünün raf ömrü 30 ay , açıldıktan sonra 24 aymış. Sanırım benimki bu ay bitecek. 150 ml boyundaki bu ürünün fiyatı ise 75 TL fakat şuan ki indirim ile şuradan 49 TL'ye sahip olabilirsiniz. Fiyat / performans bakımından ürünü beğendim. Daha önce kullandığım yüz temizleme köpüğüm Vichy idi yukarıdaki makyaj uygulamalarını Vichy ile yaptığımda daha düşük performans aldığımı söyleyebilirim.

Ürün Puanım: 4.5 / 5

Gizem' in Blogu için buraya
Mehtap' ın Blogu için buraya ve
Pınar'ın blogu için şuraya tıklayarak ürün hakkındaki yorumlarını okuyabilirsiniz.

Sm Kozmetik'e fikirlerimizi merak edip ürünleri yolladığı için teşekkür ederim. Düşüncelerim tamamen objektiftir.

Düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayın, sevgiler :)Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

6 yorum

 1. Ne kadar güzel bir etkinlik.. bence hepinize farklı ürün gitmesi farklı ürünlerin denenmesi, değerlendirilmesi demek ;) emeğinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz. Konsept olarak aynı ürünün dördümüzdeki etkilerinden söz ettiğimiz için farklı olmamasına özen gösteriyoruz :)

   Sil
 2. Ürünün adında plasenta, salyangoz filan oldu mu kullanamıyorum, içim kaldırmıyor. Ürün dikkat çeksin diye bu isimler konuyor, gerçek değil biliyorum ama yine de olmuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında dediğin gibi içeriğinde yine allantonin, plasenta vs olup adında geçmeyen ürünlerde kullanmıştım. Aslında tamamen biyoteknoloji kullanılarak yapılan bir şey, öyle düşünmelisin. Aklıma hamam böceğini kızartıp yedikleri geldikçe, midem her şeyi kaldırabiliyor :)

   Sil
 3. Krem bile kullanmayan biri olarak çok açıklayıcı olmuş yazınız, elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Raf ömrü 30 ay mı? Parabenli plasenta olmuş :) Hassas bir cilde sahip olduğım için bu tür ürünler kullanamıyorum. İyi ki organikler var :) Sevgiler.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben