Colgate Optik Beyaz Diş Macunu

Çarşamba, Ocak 21, 2015

Merhabalar,

Son günlerde hakkında çok konuşulan 3 diş macunu gördüm. Bunlar Marvis , Splat ve Colgate Optik Beyaz oldu.

Marvis'i daha önce kullanmıştım. Şuan Splat'ı deniyorum ve yakın zamanda Colgate'i bitirdim.

colgate, Colgate Optik Beyaz Diş Macunu, Diş Bakımı, diş plağı, diş beyazlatma, tartar oluşumu

Yılda 1 kere dişlerimi temizletmek için diş hekimine gidiyorum. En son geçen sene bu zamanlar temizletmiştim. Ekim Kasım aylarına kadar dişlerim de farkedilen bir diş taşı oluşumu yoktu. Fakat geçen gün ön dişlerimin iç kısmında oluşan ciddi diş taşlarını görünce !!
Yani reklamda ki 1 hafta da 1 ton açık diş tonunu geçtim, dişlerim de tartar oluşumuna bir engel olmadıktan sonra benim diş macunu kullanmama gerek yok. Bundan yıllar (önce 2-3 sene) arkadaşlarım senin gibi inci dişlerimiz yok derlerdi. Reklamlarda ki taktiksel oyunlarla yapılmış dişlerin orjinaline sahipken artık bir türlü o ( inci dişlerimden ) eski halimden bir eser yok şimdi !

Bu ürünü kullanmadan önce dişlerimin öncesi / sonrası resmini yapmadım. Fakat size şöyle söyleyeyim evet dişlerim birazda olsa daha az sarı! Fakat reklamda sunduğu kadar özel bir şey beklemeyin. 

colgate, Colgate Optik Beyaz Diş Macunu, Diş Bakımı, diş plağı, diş beyazlatma, tartar oluşumu

İçerisinde mavi tanecikler var. Üründe optik beyazlatma amaçlı içerikler var. Bu içerik sayesinde zamanla dişler daha beyaz görünüyor.

Ürünü annem ve kız kardeşimde denedi. Durum onlarda da aynı hafta da 1 tonu geçtim ortalama 2 ay kadar kullandığımız bu ürün 1'er ton bile beyazlatmadı. 

Özellikle annem ve bende bu ürünü kullandığım zamanlarda diş hassasiyetinden olsa gerek hep diş etim kanadı. Hatta bugün bitenler kutusuna atmadan önce içinde kalan ürünle tekrar fırçaladım. Akşam diğer ürünle fırçaladığım da diş etlerim kanamazken bu ürünle fırçaladığım zaman diş etim kanıyor! 

Ürün temizlik & ferahlık hissi veriyor. Bu ürünle birlikte ağız suyunu da kullandım. Benim için bir bir Listerine değildi. Ürünün içeriğini kutusunu attığım için çekemedim. İçerisinde Sls var fakat diğer sls içeren ürünlerdeki gibi ağız kuruluğuna sebep olmadı.

Ürün puanım: 5 / 2

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

21 yorum

 1. Ben zaten hiç bir diş macununun inci beyazı dişler yaratacağına inanmıyorum. Genetikle başlayan bir çok etken söz konusu çünkü. Benim tercihim sensodyne den yana oluyor genelde. İki senedir başka marka kullanmadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neredeyse 20li yaşlarıma kadar hep İpana kullandım. Sonra çok çeşitli şeyler çıkmasıyla ipana ile yollarımı ayırdım. Sensodyne uzun süredir kullanıyorum (2yıl kadar) ve çok sıkıldım. O nedenle şimdi farklı arayışlardaydım =)

   Sil
 2. Aaa süper oldu bu yazı benim için diş hassasiyetim var ve paradontax kullanıyorum. Bunu da alıp beyazlatmak istemiştim ama gerek yokmuş...

  Sevgiler
  Evren
  www.birdilimdus.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paradontax' ın tadı çok farklı. Daha önce babama diş doktoru önermişti hassasiyetten dolayı. Halen ara sıra alır kullanırım. Neredeyse ürünün yarısına gelince ancak alışıyorum tadına :))

   Sil
 3. Bende bir yıldan fazladır bu ürünü kullanıyorum.Pek işe yaradığını söyleyemem..Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende pek işe yaradığını düşünmüyorum. O nedenle tekrar almayı düşünmüyorum. Belki ağız suyunu alabilirim tekrar denemek için o kadar..

   Sil
 4. Bu diş macununu ben de kullanmıştım yapısı biraz fazla yoğun gelmişti bana ve bi etkisini görmemiştim.
  Blog keşif etkinliğinden geldim ve takibe aldım sizi bana da beklerim :)
  suslusirine.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de fazla etkisi yok, en azından ben göremedim. Hoşgeldin!

   Sil
 5. Bence hepsi aynı hiç bir faydası yok,zararlarıda cabası.
  http://denizkokusuu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğal ürünler, içeriğinde sls,sles, asl olmayanalr var. Hepsi zararlı diyemem yararı yok hiç diyemem. Çünkü diş fırçalayan ve fırçalamayan 2 kişi arasında ki fark ortada hatta 1 gün dişimi fırçalamasam hemen farkeder..

   Sil
 6. Sizin de belirttiğiniz gibi ben bu tarz ürünlerin diş beyazlatma özelliği olduğuna zaten inanmıyorum…
  Yanısıra dietlerimizde tahribat ve ağız kuruluğu yapması da cabası…
  Nerden biliyorsunuz diye sorarsanız diş etlerimdeki çekilme dolayısıyla çeşitli operasyonlar geçiren biri olarak diş hekimimle gerekli görüşmelerim sonucunda da bu kanıya varmış bulunuyorum…
  Sevgilerimi bıraktım…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diş beyazlatma konusunda bence ancak diş hekimlerinin uyguladığı bazı yöntemler ile istediğimize ulaşabiliriz. diş macunları temizlik ve ferahlık vermesi, antibakteriyal ya da plak ve diş taşı oluşumunu engellemesi amacı ile daha çok kullanılmalı....

   Sil
 7. bu ürünü şuan bende kullanıyorum çok hassas diş etim var bu ürün ayrıca kanamasına sebep olmadı çünkü hafif dokunsam yine kanıyor ayrıca beyazlatma özelliğine bende inanmıyorum sadece temizlik ve ferahlık hissi veriyor. bilgilendirme için teşekkürler ben tekrar almayı düşünmüyorum bu ürünü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok hassas bir diş yapım yok ama nedense bunu denediğim zaman özellikle kanıyor. Hem annem hem de ben aynı durumu denedik sonuç hep aynı =( Bende tekrar almayı düşünmüyorum.

   Sil
 8. Aynen size katılıyorum hatta diş minesini zedelediği için kullanmamaya çalışıyorum...

  YanıtlaSil
 9. bende bir ara bu diş macununu kullandım fakat hiç bir şey eskisi gibi olmuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef ailecek düzenli denedik ama pek büyük bir performans göremedik..

   Sil
 10. bir ara bende bu diş macununu kullandım ama hiç bir şey eskisi gibi olmuyor

  YanıtlaSil
 11. Bende kullandim bu urunu fakat bir fark goremedim..

  YanıtlaSil
 12. kekik suyunu tavsiye ederim çok faydası var yararı var zararı Yok

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben