Yves Rocher Soın Nutri - Kuru Saçlar İçin Besleyici Şampuan

Pazar, Şubat 22, 2015

Merhabalar,

Yeni bir hafta tüm hızı ve yoğunluğu ile başladı. Son zamanlarda saç bakımına fazla düşkün olduğumu bilmem size yansıtabildim mi? Üzerine çok yazmaya başlayınca belki dikkatinizi çekmiştir. Tabi saç bakımına bu kadar düşkün olunca, sürekli yeni ürünler arayışında oluyorum. İtiraf ediyorum ki bir ürünü çok beğensem de hemen bir başkasına gözüm kayıveriyor. Fakat herkes gibi muadili olmayacak bir ürünse onu daimi üyem yapmak üzere özel köşesini hazırlıyorum :) 

Yves Rocher Soin Nutri - Kuru Saçlar İçin Besleyici Şampuan - Yves Rocher Şampuan - Kuru ve Yıpranmış Saçlara Saç Bakım Önerisi

Birkaç ay önce Yves'in yaptığı bir kampanya da saç bakım ürünlerinin iyi olduğuna dair duyumlar aldım. Bu süreçte birçok blogger/insta blogger arkadaşım aldıklarını paylaşırken, memnuniyetlerini de bildirdiklerini görünce haydi İlke doğru alışverişe :) Saç bakımıma daha temiz içerikli ürünler katmayı kafama koydum. Özellikle silikon ve paraben içermesini istemiyorum. İçeren ürünler kullansam da belli aralıklarla temiz ürünler kullanarak bir nevi arındırma yapıyorum. 

Yves Rocher Soin Nutri - Kuru Saçlar İçin Besleyici Şampuan - Yves Rocher Şampuan - Kuru ve Yıpranmış Saçlara Saç Bakım Önerisi

Avena sativa(Oat): Bildiğiniz yulaf ekstresi oluyor. Bu ürün genellikle kozmetik sanayisinde sivilce, tahriş, cilt kuruluğu, gözenek temizleyicilerde, temizleyici ve peelingler de ve cilt tonu düzenleyici ürünlerde sıklıkla kullanılıyor. 

Hexyl Cinnamal: Papatya yağında bulunan aynı zamanda sentetik olarak üretilebilen parfüm maddesidir.

Amyl Cinnamal: Kokusu yasemini andıran bu nedenle birçok ürüne eklenen ve bitkilerde doğal olarak bulunan madde.

Neyse diğer içeriklere az çok aşinasınızdır.  İçerik kısmını geçip ürünün etkisine geçecek olursam:

Ürünü kullandığım zaman saçlarım bir süre kepeklendi. Özellikle şampuan değişimlerinde ilk başlarda bu sorunu yaşayabiliyorum. Bazı ürünler sürekli bu etkiyi gösterirken bazı ürünler saçım ürüne alışınca geçiyor. Kepeklendirmesi hoşuma gitmedi fakat uzun süre gözlem yapamadım. Neden mi? Çünkü ürün 300ml benim dışımda ev bireyleri ister istemez kullanınca hemencecik bitiverdi.

Bunun dışında saçlarımı yumuşatması güzeldi. Hatta şuan kullandığım şampuan saç dibimin oldukça kurumasına sebep olsa da bu ürün öyle bir kurumaya da sebep olmamıştı. Yine içeriğinde als olduğu için köpürmesi vs gayet iyiydi. 

Kepek sebebiyle ürüne nötr kalsam da, yakın zamanda tekrar alıp uzun süreli deneyimlemeyi planlamıyor değilim :)

Peki sizler Yves Rocher' ın hangi saç ürünlerini severek kullanıyorsunuz?

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

10 yorum

 1. Evet aralıklarla temiz içerikli ürünlerle arındırma yapmak lazım. Her zaman kaçamasak da kimyasallardan elimizden geldiğince uzak durmaya çalışmalıyız.

  YanıtlaSil
 2. Güzel ürünmüş tamda ihtiyacım ama kepeklenmeden korkuyorum.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba tatlım, takipteyim bana da beklerim
  http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Yves Rocher Yumuşatıcı ve Besleyici Çocuk & Yetişkin Şampuanından çok memnundum bende, sorunlu saçların yoksa önerebilirim. Ben de senin gibi arada başka ürünler kullansam da indirimde gördükçe arada tekrar alabileceğim bir şampuan oldu kendisi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa, bilmiyordum. Bir gittiğimde bahsettiğin şampuanı inceleyeceğim , teşekkürler =)

   Sil
 5. Bu ürün bence de bir şansı daha hakediyor :) Ben bir de onarıcı serinin saç bakım yağını kullanıyorum o da iyi gibi ama tam emin olamadım :)

  YanıtlaSil
 6. Yves denemeye değer :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben