Ana içeriğe atla

4 Blogger 1 Ürün: Tyana Kozmetik Aguisu Poo Soap

Merhabalar,

Uzakdoğulu kadınların cilt konusunda ne kadar hassas olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Mesela kimi pirincin suyunu bile maske, tonik ya da yüz temizliğinde kullanırken kimi de daha enteresans şeyleri değerlendirebiliyor. Japonya' da birçok klinik ve spa merkezlerinde kullanıldığı söylenen Aguisu Poo markası'nın sabunu ve maskesi denememiz için Tyana Kozmetik tarafından gönderilmişti. Hollywood' un tanınan yüzlerinin de bu maskeyi kullandığı söylenince ilgimi çekmedi desem yalan olur.

Aguisu nedir?


Bülbül dışkısı 400 yıllar Geishalar tarafından kullanılıyormuş. Tyana Kozmetik' te bu ürün grubunu Türkiye pazarına getirmiş.

Üründen memnun kaldım mı?

Bana yollanan ürünün tam adı Uguisu Poo Clarifying Soap amacı ise iltahaplı ya da iltahaplı olmayan sivilceleri, her türlü akne çeşidi, komedon oluşumunu engellediği söylenen yağlı ciltlere şifa denilen sabun.

Ürün ciddi anlamda sivilcelerimi kuruttu. Sivilceleri kuruturken aynı zamanda yüzümü de kuruttu. Yüzümü sabunladıktan sonra cildim karma yağlıya dönük olmasına rağmen hayli gerildi. Cildimdeki lekelerin bir kısmının az da olsa açıldığını söyleyebilirim.

Ürünü başlar da gün aşırı kullandım fakat ilerleyen zamanlarda kurumayı azaltmak için 3 günde 1 kullanmaya devam ettim. Deneyimle sürecim ise yaklaşık 1.5 ay sürdü. Cildimi aşırı kurutmaya meyilli olmasını sevmesem de sivilcelerimi kurutmasını sevdim. Belki de uzun vadede kullanım sonucunda Geisha'ların sırrını anlayabiliriz, ne dersiniz? Daha önce ürünü deneyimleyen, duyan var mı? 

Ürün Puanım: 5/2.9

Ürün 80 gr eğer almak isterseniz şuradan 95 TL'ye alabilirsiniz. Tyana ekibine deneyimle fırsatı sunduğu için teşekkürler.

Gizem' in Blogu için buraya
Mehtap' ın Blogu için buraya ve
Pınar'ın blogu için şuraya tıklayarak ürün hakkındaki yorumlarını okuyabilirsiniz.

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Yorumlar

  1. Aslında okurken ilgimi çekti bu sabun ama fiyatının yüksek olması nedeniyle almayı düşünmeyeceğim bir ürün sanırım.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi