Maskeli Kedi / Bengüsu Özcan #Pena Yayınları #okudum #kitap

Çarşamba, Mayıs 06, 2015

Merhabalar,

Uzun zamandır blogla istenilen gibi ilgilenemiyorum. Hastalar, hastalıklar, taşınmalar vs derken... Sizlerle paylaşamasam bile gene de elimden kitapları düşürmedim. 

Bugün sizlere bahsedeceğim kitap, yazarın ilk kitabı. Yeni bir yazarın ilk kitabını okumak, heyecanlı ve merak uyandırıcı. Kitaba başlarken o heyecan ve hevesle hemen sarılıp, okumuştum.Sayfa Sayısı: 344

Arka Kitap Alıntı:

Eylül, hayata tek başına meydan okuyan genç, güzel, bir o kadar da yetenekli oyuncu. Farkında olmadan onunla tanışmış olabilirsiniz, bir arkadaş yemeğinde onunla çene çalmış olmanız mümkün, hatta hayal meyal hatırladığınız uzak bir akrabanız dahi olabilir. Çünkü onun sahnesi başka insanların hayatları, büründüğü karakterlerse gerçeğinden asla ayırt edemeyeceğiniz maskeler. Onun izini sürmeye çalışırsanız açıkçası biraz zorlanırsınız çünkü öyle tedbirli ki insanların sırları açığa çıkmasın diye kendi hayatını bir kalede yalnızlığa mahkum etti. Ta ki tesadüfen yoldan geçen birileri onun ıssız kalesini bulup maskelerin ardındaki Eylül'ü sıcak gün ışığına çıkarana dek...

Bence kitap, romantik olduğu kadar macera kitabı da diyebilirim. Belki sonunu tahmin etsenizde olay kurgusunu güzel kuran yazar, gidişatta merak uyandırarak bir sonraki sayfayı çevirmenizi sağlıyor. Tabi peşpeşe çevrilen sayfalardaki en önemli sebepte dilin düzgün kullanımı ve akıcılığı oldu.

Eylül'ün en başta farklı bir karakter olduğunu ve rolden role girdiğini anlıyorsunuz. Ama Savaş'ın birden bire ortaya çıkması olayı heyecanlı hale getiriyor.

Büründüğü karakterlerde oldukça rahat olan Eylül geçmişi hakkında bilgisi olmadığı Savaş ile yolları keşistiğinde neler yaşayacak? Eylül' ün gelgitleri ne zaman son bulacak?

Yazara, yeni adım attığı bu yolda başarılar dilerim!

Kitap Puanım: 10/6

Instagram: melishhe
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler, İlken!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

  1. kapak tasarımı süper. Kitabı da ilk defa duydum.

    YanıtlaSil
  2. Severim kitap okumayı mı ben de kitap ilk defa duydum denerim. İlk zamanda

    YanıtlaSil
  3. Ortalamayı geçmiş, konusu da fena değil gibi. Yeni yazarlara destek olmak lazım.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben