Nikah Şekeri Seçimi ve Yapımı

Pazartesi, Temmuz 27, 2015

Merhabalar,

Son zamanlarda buralardan uzak olmak için o kadar çok bahanem var ki! Az çok takip edenler bilir, etmeyenlerde yazı sebebiyle tahmin eder ;)

Mutlu bir dönemi yaşar ve yaşatırken , sevdiklerimize bizi hatırlatması amacı ile bu güzel günden hatıra bir şeyler hazırlamak istedik. Uzun blog ve instagram araştırmaları, yazışmaları sonra yaptırmaktansa yapmayı tercih ettim. Çünkü zaten zamanında bu tip şeyleri hobi olarak yapıyordum. Çokta zor olmayacağını bildiğimden sıkıcı akşamlarımı bunla değerlendirebilirim diye düşündüm. 

 Nalan Hanım'dan bir örnek
Yukarıdaki Lavanta şişesi Nalan Hanım'dan bir örnek

Üsteki iki görsel Google'den alıntıdır.

Tabi ki olay, ben yapacağım demekle olmuyor. Ne yapmak istediğinizi, nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Benim isteklerim belliydi. Şişe, magnet, mandal ve ojeden oluşan hem nikah hem kına için hediyelik planım vardı.


Nikah hatıralıklarını kendimiz yapmaya karar verince ilk durağımız Eminönü oldu. Nette gördüğünüz, aklınızın hayalinizin alamayacağı kadar çok şey burada mevcut. En bilinen Şarkhan' a giderek bile en kolayından işlerinizi halledebilirsiniz :)

Tüm malzemeleri aldıktan sonra yapmaya başladık.  Neler mi yaptım?

Magnetler için 2 farklı tema seçtik. Biri yukarıda gördüğünüz resimdeki gelin-damat =)2 Farklı şekilde olan bu magnetlerden 100 tane yaptım bile. Sanırım 100 tane daha yaparsam bu kısım tamamen bitmiş olacak :)

Bunların nasıl yapıldığını detaylı olarak öğrenmek isterseniz başka bir posta ne kadar kolay yapıldığını anlatabilirim. 

Gelelim Lavanta şişelerine :


Bir pakette 104 tane var denilince bizde hepsini aldık. Önce lavantaları tek tek doldurup tıpalarını kapattım. Ardından nasıl bir şey yapsam diye düşünmeye başladım.


Pembe dantel ile kırmızı kurdela biraz uyumsuz durduğu için ya o kurdelayı değiştirip ya da danteli kullanmayarak şişeleri tamamlayacağım. Şişeleri lavanta doldurup bıraktım. Çünkü Sticker Baskısı yapan bir yerden isim etiketlerimiz çıktıktan ve üzerilerine yapıştırtırdıktan sonra tamamlamayı planlıyorum.

Kına için ise oje, keçe süslemeleri ve mandallar da karar kıldım. Onları da diğer hafta sonu 1 günümü ayırıp şipşak halledersem, bu iş tamamdır! =)

Sizce acemi nikah şekercisi nasıl iş çıkartmış? 

Bu arada silikon tabancasını elinden bırakmayarak yapıştırmaların çoğunluğunu yapan sevgilime sonsuz teşekkürler =)

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler!


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

13 yorum

 1. Çok güzel iş çıkartmışsınız. Tebrikler hepsi çok şirin olmuş ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Ellerine sağlık, insanın kendisinin yapması çok daha anlamlı ve hesaplı.Bir gün bu anları yaşayacak olursam şayet kendim yapmak istiyorum bende :) Mutluluklar dilerim..

  YanıtlaSil
 3. Herşeyden önce böyle bir hoşluk düşünmeniz ne kadar güzel. Kendi emeğiniz, zevkiniz... Bu konularda çok yeteneksiz olduğumdan hayranlıkla okudum düşüncenizi ve aşamalarını. Tamamlanmış halini de görmeyi çok isterim.
  Tabi bu arada çok çok mutluluk diliyorum, katlanarak büyüyen...
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. şişelerden iki senedir sürekli arkadaşlara düğün, sünnet vs etkinliklerde kullanıyoruz ve ben çok beğeniyorum :)

  YanıtlaSil
 5. Ellerine sağlık canım çokta güzel olmuş..Kendi el emeğinle sevdiklerine hediye vermek bambaşka bir şeydir..Mutluluklar dilerim

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel olmuşla bence. Böyle özel bir günün hediyelerini kendi ellerinle hazırlamansa çok anlamlı. Kolay gelsin:)))

  YanıtlaSil
 7. Uğraşanların ellerine sağlık çok güzel olmuş. Mutluluğa bir basamak daha çıkılmış:)

  YanıtlaSil
 8. çok güzel, el emeği gibisi yok

  YanıtlaSil
 9. harika ,ellerine sağlık..çok daha değerli olmuşlar bence

  YanıtlaSil
 10. Çok iyi bir iş çıkartmışsın canım.

  YanıtlaSil
 11. Şahane olmuş (: Yapmak gerçekten çok keyifli, şahsen kardeşimin düğünü içinde hazırlıkları tek başıma yapınca çok kolay gelsin diyorum sana da canım (:

  YanıtlaSil
 12. Canım elinize sağlık çok güzel olmuş. Böyle şeyler için dünya kadar para istiyorlar en güzeli evde kendin yapmak. Allah kolaylık versin :)

  YanıtlaSil
 13. Ay çok güzel ikizimmm , kesinlikle en güzeli kendin yapmak . Parasal kısmını geçtim içine sine sine emek harcayarak yapmak bambaşkadır. Darısı benim başıma :))

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben