Ana içeriğe atla

Solante Immuna Güneş Kremi

Merhabalar,

Yaz kış cilt bakımı rutinimin değişmeyen en büyük parçalarından biri  güneş kremidir. Gündüz evden güneş kremi sürmeden asla çıkmadığım gibi ihtiyaç halinde gün içinde de onu tazelemekten vazgeçmem.Hal böyle olunca, Turuncu Kasa'nın Solante Immuna Güneş Kremi jesti beni mutlu etti. 2 yılı geçkin süredir, Avene markasına ait güneş kremleri vazgeçilmezim oldu. Yapısı ve dokusu nedeniyle çok memnunum. Şimdi memnun olduğum ürün dışında farklı bir ürün denemek, beklentimin her zamankinden daha yüksek olmasına sebep oluyor.

Solante Liposom Teknolojisi ile diğer güneş kremlerinin olduğundan farklı bir teknoloji ile biz müşterileri sunulmakta. Lipozomu cilt için önemli kılan şey cildin yaşlanması ve yıpranmasında oluşturduğu temeldir. Kolajen ve elastin eksikliği; ciltte yaşlanmanın başlaması, cildin nem bariyerinin bozulması ve hatta sarkık görüntü diyebileceğim yaşlılık belirtilerinin oluşmasında etken olan 2 biyolojik ajan. Bu nedenle dermatoloji, biyolojinin sağladığı bu veriyi kozmetik sektöründe kullanarak cilt yaşlanmasını geçiktirmeye çalışmakta.  Dilimin döndüğü kadar bu teknolojiden bahsedecek olursam; hem lipofilik hem de hidrofilik olan lipozom nanoteknoloji ile kendine yüklenen maddeleri (kollajen, elastin, vitamin) hedefi olan tabakaya iletimi sağlanıyor.


Güneş kremi seçme işi zor iş. Dikkat edilmesi gereken onlarca nokta var. Fiziksel koruma sağlayan güneş kremi mi arıyorsunuz yoksa kimyasal mı?

UVA , UVB korumalı geniş spektrumlu genellikle koruma süresi uzun olduğu için spf 50 olan ürünleri tercih ediyorum. Birde SPF yazan ürünler sadece UVB için koruma sağlarken, UVA için koruma sağlamamakta. UVA, UVB' den onlarca kat zararlı olduğunu düşünürseniz, bu dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta haline geliyor.

Mesela Solante' nin UVA koruması olduğunu üzerinde yazan PA+++ işaretinden anlayabiliyorum. Bu bazı ürünlerde Broadspectrum yada PPD yazarak UVB içinde koruması olduğunu göstermekte.

Yine cilt yaşlanmasında bir başka nokta da serbest radikaller! Serbest radikallere karşı koruması olan ins, güneş ışığının sebep olduğu radikallerle andioksidanlar sayesinde etkisini azaltarak, hücre yaşlanmasını geçiktiriyor.

Ayrıca ilk defa duyduğum Antileukin adlı hücre hasarına koruyucu özel filtre sayesinde güneş ışınlarının neden olduğu kalıcı hasarın önlenmesine yardımcı oluyor.

Aktif içerik bakımından ise Titanium Dioxide (CI 77891) içermekte. Emilimi kolay olan bu krem, beyaz leke bırakmayan fiziksel koruyucularda bulunan bu maddenin kanserojen olabileceği ile ilgili bilimsel çalışmalar var. Bu içerik biraz korkutucu gelebilir...

Yaz tatili boyunca kullandığım bu üründen genel olarak memnun kaldım. Turuncu Kasa'ya denemem için yolladığı bu ürüne tekrar teşekkür ederim. Sizde denemek isterseniz Solante'ye ait ürünleri şuradan inceleyebilir ve alabilirsiniz.

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler!

Yorumlar

  1. Merhaba, güneş koruyucu ürünlerin UVB'den koruyuculuk değeri SPF ile belirlenirken, UVA'dan koruyuculuk değerleri ise PPD ile belirlenir. Solante güneş ürünlerinin UVB koruyuculuğu SPF 50+'dır. Solante'nin sizin de söylediğiniz gibi daha zararlı olan ve yaz kış Dünya üzerine ulaşan UVA ışınlarından koruyuculuğu da çok yüksektir. PA+++ işareti ve kutu üzerindeki diğer semboller ürünün maksimum derecede UVA koruyucu sağladığını göstermektedir.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi