Ana içeriğe atla

Solante Immuna Güneş Kremi

Merhabalar,

Yaz kış cilt bakımı rutinimin değişmeyen en büyük parçalarından biri  güneş kremidir. Gündüz evden güneş kremi sürmeden asla çıkmadığım gibi ihtiyaç halinde gün içinde de onu tazelemekten vazgeçmem.Hal böyle olunca, Turuncu Kasa'nın Solante Immuna Güneş Kremi jesti beni mutlu etti. 2 yılı geçkin süredir, Avene markasına ait güneş kremleri vazgeçilmezim oldu. Yapısı ve dokusu nedeniyle çok memnunum. Şimdi memnun olduğum ürün dışında farklı bir ürün denemek, beklentimin her zamankinden daha yüksek olmasına sebep oluyor.

Solante Liposom Teknolojisi ile diğer güneş kremlerinin olduğundan farklı bir teknoloji ile biz müşterileri sunulmakta. Lipozomu cilt için önemli kılan şey cildin yaşlanması ve yıpranmasında oluşturduğu temeldir. Kolajen ve elastin eksikliği; ciltte yaşlanmanın başlaması, cildin nem bariyerinin bozulması ve hatta sarkık görüntü diyebileceğim yaşlılık belirtilerinin oluşmasında etken olan 2 biyolojik ajan. Bu nedenle dermatoloji, biyolojinin sağladığı bu veriyi kozmetik sektöründe kullanarak cilt yaşlanmasını geçiktirmeye çalışmakta.  Dilimin döndüğü kadar bu teknolojiden bahsedecek olursam; hem lipofilik hem de hidrofilik olan lipozom nanoteknoloji ile kendine yüklenen maddeleri (kollajen, elastin, vitamin) hedefi olan tabakaya iletimi sağlanıyor.


Güneş kremi seçme işi zor iş. Dikkat edilmesi gereken onlarca nokta var. Fiziksel koruma sağlayan güneş kremi mi arıyorsunuz yoksa kimyasal mı?

UVA , UVB korumalı geniş spektrumlu genellikle koruma süresi uzun olduğu için spf 50 olan ürünleri tercih ediyorum. Birde SPF yazan ürünler sadece UVB için koruma sağlarken, UVA için koruma sağlamamakta. UVA, UVB' den onlarca kat zararlı olduğunu düşünürseniz, bu dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta haline geliyor.

Mesela Solante' nin UVA koruması olduğunu üzerinde yazan PA+++ işaretinden anlayabiliyorum. Bu bazı ürünlerde Broadspectrum yada PPD yazarak UVB içinde koruması olduğunu göstermekte.

Yine cilt yaşlanmasında bir başka nokta da serbest radikaller! Serbest radikallere karşı koruması olan ins, güneş ışığının sebep olduğu radikallerle andioksidanlar sayesinde etkisini azaltarak, hücre yaşlanmasını geçiktiriyor.

Ayrıca ilk defa duyduğum Antileukin adlı hücre hasarına koruyucu özel filtre sayesinde güneş ışınlarının neden olduğu kalıcı hasarın önlenmesine yardımcı oluyor.

Aktif içerik bakımından ise Titanium Dioxide (CI 77891) içermekte. Emilimi kolay olan bu krem, beyaz leke bırakmayan fiziksel koruyucularda bulunan bu maddenin kanserojen olabileceği ile ilgili bilimsel çalışmalar var. Bu içerik biraz korkutucu gelebilir...

Yaz tatili boyunca kullandığım bu üründen genel olarak memnun kaldım. Turuncu Kasa'ya denemem için yolladığı bu ürüne tekrar teşekkür ederim. Sizde denemek isterseniz Solante'ye ait ürünleri şuradan inceleyebilir ve alabilirsiniz.

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler!

Yorumlar

  1. Merhaba, güneş koruyucu ürünlerin UVB'den koruyuculuk değeri SPF ile belirlenirken, UVA'dan koruyuculuk değerleri ise PPD ile belirlenir. Solante güneş ürünlerinin UVB koruyuculuğu SPF 50+'dır. Solante'nin sizin de söylediğiniz gibi daha zararlı olan ve yaz kış Dünya üzerine ulaşan UVA ışınlarından koruyuculuğu da çok yüksektir. PA+++ işareti ve kutu üzerindeki diğer semboller ürünün maksimum derecede UVA koruyucu sağladığını göstermektedir.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

HİJYEN SİLAHLARIM - #evdekal TEMİZLİK ÜRÜNLERİ - BİTENLER 12

#evdekal demeye devam ettiğimiz şu günlerde Covid-19 sebebiyle özellikle hijyen ve temizliğe daha önem verir olduk. Bir kere silsen acaba şöyle olur mu dur şöyle de yapayım diyoruz. Psikolojik olarak, temizlik takıntısı olanların korona öncesi durumlarından farkımız kalmamış olabilir :) Hal böyle olunca düzenli kullanım sonucu biten temizlik ürünlerini sizler için bloguma yazayım dedim. Hazırsanız; başlayalım! Highgenic Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici: Evdeki ürün bitti, kaçıncı yedeğim bilmiyorum indirimde 8 TL gibi bir fiyata görüp yedekledim. Birkaç gün önce fırında mangal tarzı bir şeyler yapınca baya battı ortalık. Eşim sağolsun ben temizleyeyim yağ çöz ile dedi. Eski bitmek üzere olan farklı bir marka ürünü denedi bu ne ya işe yaramıyor dedi. Sonra açıp bunu verdim, bu neymiş ya çok iyi akıttı götürdü dedi :D Köpük formundaki ürünü temizleyeceğiniz yere sıkın. 5-10 dk bekletin eğer fırınsa 1-2 saat kadarda bekletebilirsiniz. Sonra nemli bez veya süngerle

AVON FULLSPEED VIRTUAL ADRENALINE EDT - ERKEK PARFÜMÜ İNCELEMESİ

Hayatı limitsiz yaşa! şeklinde sloganı olan AVON  Fullspeed serisine ait yeni bir erkek parfümü nden bahsetmeye geldim: Virtual Adrenaline Babalar günü için hediye önerisi arayanlar varsa bu önerim hem uygun fiyatlı hem de yazın kullanmaya uygun bir erkek parfümü! Öğrencilik zamanında eşim Fullspeed' i beğenerek kullanmıştı. O nedenle geçen yaz yeni çıkan Avon Fullspeed Nitro Edt 'yi  (  Okumak için ismine tıklayın.)  denemesi için almıştım. Hatta blogta yazısını yazdığım parfümünde yine koku notaları çok azdı. Bu nedenle anlatması sanırım kolay olacak :) Fullspeed Virtual Adrenaline, sıkar sıkmaz enerjik ve yüksek bir koku ile sizi karşılıyor. Eşim kokunun kendisine denizi hatırlattığını söylüyor. Kendisi ile hemfikir olmak dışında ekleyeceklerimde var. Ege veya Akdeniz' de  bir çamlık kenarında denizden çıkıp oturmuşum da kokuyu içime çekiyorum. Virtual Adrenaline kokusunun aklıma getirdiği ortam tam da böyle! İlk sıktığımda odunsu, amberimsi, narenciyey