Solante Immuna Güneş Kremi

Cumartesi, Ekim 24, 2015

Merhabalar,

Yaz kış cilt bakımı rutinimin değişmeyen en büyük parçalarından biri  güneş kremidir. Gündüz evden güneş kremi sürmeden asla çıkmadığım gibi ihtiyaç halinde gün içinde de onu tazelemekten vazgeçmem.Hal böyle olunca, Turuncu Kasa'nın Solante Immuna Güneş Kremi jesti beni mutlu etti. 2 yılı geçkin süredir, Avene markasına ait güneş kremleri vazgeçilmezim oldu. Yapısı ve dokusu nedeniyle çok memnunum. Şimdi memnun olduğum ürün dışında farklı bir ürün denemek, beklentimin her zamankinden daha yüksek olmasına sebep oluyor.

Solante Liposom Teknolojisi ile diğer güneş kremlerinin olduğundan farklı bir teknoloji ile biz müşterileri sunulmakta. Lipozomu cilt için önemli kılan şey cildin yaşlanması ve yıpranmasında oluşturduğu temeldir. Kolajen ve elastin eksikliği; ciltte yaşlanmanın başlaması, cildin nem bariyerinin bozulması ve hatta sarkık görüntü diyebileceğim yaşlılık belirtilerinin oluşmasında etken olan 2 biyolojik ajan. Bu nedenle dermatoloji, biyolojinin sağladığı bu veriyi kozmetik sektöründe kullanarak cilt yaşlanmasını geçiktirmeye çalışmakta.  Dilimin döndüğü kadar bu teknolojiden bahsedecek olursam; hem lipofilik hem de hidrofilik olan lipozom nanoteknoloji ile kendine yüklenen maddeleri (kollajen, elastin, vitamin) hedefi olan tabakaya iletimi sağlanıyor.


Güneş kremi seçme işi zor iş. Dikkat edilmesi gereken onlarca nokta var. Fiziksel koruma sağlayan güneş kremi mi arıyorsunuz yoksa kimyasal mı?

UVA , UVB korumalı geniş spektrumlu genellikle koruma süresi uzun olduğu için spf 50 olan ürünleri tercih ediyorum. Birde SPF yazan ürünler sadece UVB için koruma sağlarken, UVA için koruma sağlamamakta. UVA, UVB' den onlarca kat zararlı olduğunu düşünürseniz, bu dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta haline geliyor.

Mesela Solante' nin UVA koruması olduğunu üzerinde yazan PA+++ işaretinden anlayabiliyorum. Bu bazı ürünlerde Broadspectrum yada PPD yazarak UVB içinde koruması olduğunu göstermekte.

Yine cilt yaşlanmasında bir başka nokta da serbest radikaller! Serbest radikallere karşı koruması olan ins, güneş ışığının sebep olduğu radikallerle andioksidanlar sayesinde etkisini azaltarak, hücre yaşlanmasını geçiktiriyor.

Ayrıca ilk defa duyduğum Antileukin adlı hücre hasarına koruyucu özel filtre sayesinde güneş ışınlarının neden olduğu kalıcı hasarın önlenmesine yardımcı oluyor.

Aktif içerik bakımından ise Titanium Dioxide (CI 77891) içermekte. Emilimi kolay olan bu krem, beyaz leke bırakmayan fiziksel koruyucularda bulunan bu maddenin kanserojen olabileceği ile ilgili bilimsel çalışmalar var. Bu içerik biraz korkutucu gelebilir...

Yaz tatili boyunca kullandığım bu üründen genel olarak memnun kaldım. Turuncu Kasa'ya denemem için yolladığı bu ürüne tekrar teşekkür ederim. Sizde denemek isterseniz Solante'ye ait ürünleri şuradan inceleyebilir ve alabilirsiniz.

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

  1. Merhaba, güneş koruyucu ürünlerin UVB'den koruyuculuk değeri SPF ile belirlenirken, UVA'dan koruyuculuk değerleri ise PPD ile belirlenir. Solante güneş ürünlerinin UVB koruyuculuğu SPF 50+'dır. Solante'nin sizin de söylediğiniz gibi daha zararlı olan ve yaz kış Dünya üzerine ulaşan UVA ışınlarından koruyuculuğu da çok yüksektir. PA+++ işareti ve kutu üzerindeki diğer semboller ürünün maksimum derecede UVA koruyucu sağladığını göstermektedir.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben