Cyrene Daily Skin Brightening Treatment 2% AHA Glikolactic Exfoliant

Perşembe, Aralık 24, 2015Cyrene Daily Skin Brightening Treatment 2% AHA Glikolactic Exfoliant
Cilt bakımımın uzun zamandır ayrılmayan parçalarından biri olan Cyrene Daily Skin Brightening Treatment 2% AHA Glikolactic Exfoliant adlı ürün ile güne başlayalım mı?  Şurada ki alışveriş yazısını okuyanlar bilir, Şirin Hanım'a cildimde ki sorunlar ve beklentim hakkında diyaloga geçince bana hangi ürünü kullanmam gerektiğini ve hangi şekilde kullanabileceğimi uzun uzadıya anlattı. İlgili geri dönüşü nedeniyle denemek kaçınılmaz olmuştu.

Aha ile eksfolisyon

AHA, bildiğiniz üzere çoğu meyvelerden elde edilen Alfa Hidroksi Acid' in kısaltımıdır. AHA' nın çoğumuzun duyduğu;

 • Çizgi görünümünde azaltmalar,
 • Cildin daha aydınlık olması,
 • Gözeneklerin temizlenmesi ve küçülmesi,
 • Ölü dokuların temizlenmesi
Ürünün içeriğinde Laktik Asit ve Glikolik Asit bulunmaktadır. Yukarıdaki tüm sıraladığım maddelerin gerçekleşmesini sağlayan bu içeriğin asıl yaptığı iş kollagen üretimini tetiklemektir. Ayrıca içeriğinde cildimizi serbest radikallere karşı koruyan antioksidanlar vardır.

Ürünü ilk kullanmaya başladığım zamanlarda sadece akşamları ilk hafta bittip, cildim ürüne alıştıktan sonra ise sabah akşam kullanmaya devam ettim. Fakat özellikle yüksek faktörlü güneş kremi ( yaz kış her zaman ) kullanmam gerektiği ve bazı sabahlar bunu unutabileceğim için sabahları kullanmayı pek tercih etmedim.

Günlük cilt rutinime dahil ettiğim bu ürünü; önce Cyrene Hdrating Skin Recovery Gentle Cleansing Gel ile yüzümü yıkayıp ardından Cyrene Moisture Boost Hydrating Facial Tonik ile cildimi sildikten sonra nemlendiricimi uyguladım.  Eğer haftalık rutinimde scrub var ise Şirin Hanım'ın dediği gibi o gün AHA'lı toniğimi kullanmadan aynı şekilde rutinime devam ettim.

Kimyasal peeling (eksfolyasyon) adıyla da bildiğimiz AHA'yı günlük cilt bakımına kattıktan 2 hafta sonra cildimdeki değişimi göstermek amacıyla fotoğraflamıştım. Sanırım sivilceler, gözenekler ve aydınlanma konusunda az da olsa farkı anlayabilirsiniz. Çizgi görünümü için birşey gözlemlediğimi söyleyemiyorum...

Eğer sizde ürünü denemek isterseniz Lilakutu' dan yada Cyrene' den alabilirsiniz. En son ürünü aldığımda 45 TL gibi bir fiyata edinmiştim. 

Tekrar alır mıyım ? Eveett..

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Cildinize iyi davranın.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

10 yorum

 1. Çok beğeniyorum ben bu marka ve ürünlerini, gözle görülür değişimler sağlıyor :)

  YanıtlaSil
 2. Cok seviyorum bunlari ^^ harika bir yayin olmuş ♡♡

  YanıtlaSil
 3. başarılı bir ürün, Teşekkürler bilgilendirme için

  YanıtlaSil
 4. Bu toniğin deneme boyun kullandım, ilk haftadan sonra bende sert, pul pul bölgeler oluşmasına neden oldu. Kötü tonik değil ama aha'yı krem formunda kullanmayı daha çok seviyorum, daha az kurutuyor.

  YanıtlaSil
 5. Cyrene nin bu toniği çok iyidir kullanmıştım ben de :)

  YanıtlaSil
 6. Gerçekten ahalı ürünler mucize (:

  YanıtlaSil
 7. Benim de deneme listemde olan bir ürün.

  YanıtlaSil
 8. Cyrene güzel bir marka zaten, ürününüzden sonuç almanıza sevindim.

  sevgiler

  tolunay

  YanıtlaSil
 9. Hiç denememiştim,madem öneriyorsun deneyeceğim sanırım :)Sevgiler..

  YanıtlaSil
 10. Cyrene markasını halen kullanıyor musunuz? Ürünleri pahalı oldukça alıp almamakta kararsız kaldım. Türk markası olup bu kadar pahalı olması üzücü.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben