Ana içeriğe atla

Hijyen Silahlarım: Vissmate Ultra Yoğun Çamaşır Suyu


Bulaşık tableti erime sorunsalı adlı yazıma geri dönüşün çok olması, arama kayıtlarımda sıklıkla bu şekilde yönlendirmelerin de olduğunu görünce bu konuya da ihtiyaç varmış diyerek Hijyen, Hijyen Silahlarım şeklinde yeni bir yazı dizisi oluşturdum. 

Yaklaşık 1,5 ay önce Vissmate tarafından ultra yoğun kıvamlı çamaşır sularını denemem için yollamak istediklerine dair mail aldım ve ertesi gün yukarıdaki 4'lü kapımı çaldı.

Birçoğunuz gibi markaya hiç aşina değildim, yerli mi yabancı mı nerede satılır hiçbir fikrim yoktu. Fakat Vissmate' in sitesine girip şöyle bir incelediğim de bu pazara 2015 yılında girdikleri ve pazarın ihtiyacı olan ürünlere yönelik çalışmalar yapan bir Türk Firması oldukları öğrendim. Özellikle bir çok üründe yerli üretim denilince daha bir merakla alıp irdeliyorum. Çünkü biliyorum ki, biz istedikten sonra en iyisini yapabiliriz!


Yukarıda görülen kullanım alanlarının her birini denediğime göre, sanırım içtenlikle artık bu ürünleri yorumlayabilirim.

 • Yapı bakımından kullandığım diğer yoğun kıvamlı çamaşır sularına göre daha yoğun.
 • Hızlı bir şekilde lekeye etki ediyor. Özellikle çay bardaklarında ki sarartılara, ya da lavabo, klozet gibi yerlerdeki sarartıları çok kısa sürede tertemiz yapıyor.
 • Sıvı çamaşır suları, yoğun ürünlerin çıkmasıyla birçok kullanıcının gözünde değerini kaybetti. Bunun en büyük nedeni ise katlanılmaz derecede yoğun, genizi mahveden kokusu! O gün evde çamaşır suyu ile iş yaptıysanız eş dost, konu komşu herkes haberdar oluyor! Vissmate ise koku sorunu yok!  
 • Banyo&duşa kabin temizliği için bir çözüm halen bulamadım. Temizlik bakımından ürünle ilgili bir sıkıntım yok ama kabinde ne kullanırsam kullanayım lekeli şekilde kalması hoşuma gitmiyor. Bunun için çözümü ya da ürün önerisi olan varsa bana bir ses versin :)
Yukarıda sıraladığım çoklu nedenler göz önünde bulundurulunca sanırım Vissmate'e hijyen sınıfı alışverişlerimde sıklıkla yer vereceğim.

İlk defa duyanlar, nerede bulabilirim diye soracaklara İstanbul'da Happy Center, Uyum, Biçen ve de yanlış hatırlamıyorsam Carrefour'larda  gördüm. Geçen hafta market alışverişi yaparken fiyatını 3,25 TL' ye indirimli olarak gördüm. Fiyat/performans açısından bence çok çok iyi.

Vissmate ile ilgili daha çok bilgi edinmek isterseniz http://www.vissmate.com.tr/ sitesini veya instagram, twitter gibi mecralarda markayı takip edebilirsiniz.

İnsan sağlığı açısından en önemli olan hijyeni sağlamak için sizler neler kullanıyorsunuz?

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler!

*Ürün, firma tarafından denemem için gönderildi. Fikirlerim tamamen objektiftir.Yorumlar

 1. Hijyen şart:))
  Fırçanın ifadesine bittim siler süpürürüm bana kimse engel olamaz tipin de:)))

  YanıtlaSil
 2. bloglarda görünce merak edip aldım bende.. domestosa sıkı rakip bence de .

  YanıtlaSil
 3. Ben henüz markette görmedim ama çok beğendim sürekli listemde olacaklar artık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle temizlik malzemeleri listemde olacak bir ürün =)

   Sil
 4. Vissmate'i alıp tecrübe etmek lazım. Paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi