Fraternikus Bodrum Mandalinası Kolonyası

Çarşamba, Şubat 03, 2016


Mandalina dendi mi, aklıma hemen mandalina, portakal, limon bahçeleri gelir. Küçükken salıncağımın kurulduğu babaannemin evinin çevresinde, babamda bir sürü ağaç dikmişti. Ah! Ne güzeldi o çiçeklerinden kolyeler,taçlar, küpeler yaptığım çocukluğum... Şimdi ki çocuklar çok şanssız!

Neyse, maziyi bırakıp şuana dönecek olursak;Almanya'dan ithal olan Fraternikus, Türkiye'de Eyüp Sabri Tuncer tarafından Gratis için üretilmekte. 

Bodrum Mandalinası dışında Çeşme Limonu, Ihlamur, Klasik Limon, Lavanta ve Verbena&Citrus adlı 5 farklı çeşidi daha Gratis raflarında yer almakta. Ben aralarında en çok sevdiğim koku olan Bodrum Mandalinasını görünce tercihimi ondan yana kullandım.

Ürünün özellikle 100 ml olan boyu çantana at, çık modunda olunca kalbimi ilk görüşte çaldı. Özellikle yaz aylarında metrobüs ve otobüs öyle kötü oluyor ki, ancak böyle mis kokulu ürünlerle nefesimi açıyorum. 

Ambalaj olarak çok çok kaliteli bir plastik tercih edilmiş, kolay kolay ürünün başına bir şey olacağını sanmıyorum. Dökmeli değil, fısfıslı yapısı gene ürünün büyük artısı.

100 ML olan boyunu yaz sonu Gratis'te 3.5 TL gibi bir fiyata almıştım. Fiyat / performans açısından başarılı olan bu ürünü, kolonya kullanmayı seven kişilere öneririm.

Fraternikus'un kolonya çeşitlerinden birini denediniz mi?

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. Bayilirim mandalina kokusuna:)

  YanıtlaSil
 2. Ben Ihlamurlu olanı denemiştim, gerçekten buram buram ıhlamur kokuyor. Parfüm gibi. Verbana olan çeşidini baharda ben de alacağım, o ferah kokuyu çok seviyorum :)

  YanıtlaSil
 3. bu yeni kokular bana kolonyayı sevdirdi resmen :-))

  YanıtlaSil
 4. BENDE ALDIM TEK KELİME İLE BAYILDIM! Kİ HİİİÇ KOLONYA SEVMEM

  YanıtlaSil
 5. Çok merak ettiğim bir ürün ilk Gratis'e gidişimde sepete atacağım :)

  YanıtlaSil
 6. Kolonya bana ya hastalıkları ya bayramları hatırlatır hep ama bu yeni kolonyaların kokuları yeniden sevdirdi :)

  YanıtlaSil
 7. farklı bir markanın var ara ara sürerim çok severim mandalina kokusunu :)

  YanıtlaSil
 8. Değişik kokulu kolonyaları severim, incelemeni değerlendireceğim :) işin tuhaf tarafı bir ürünün Türkiye'de üretilip Almanya'ya sattıktan sonra yine Türkiye'ye ithal edilmesi. Üretici acaba kendi imkânları ile burada ürünü pazarlayamadı mı?

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben