Ana içeriğe atla

Fraternikus Bodrum Mandalinası Kolonyası


Mandalina dendi mi, aklıma hemen mandalina, portakal, limon bahçeleri gelir. Küçükken salıncağımın kurulduğu babaannemin evinin çevresinde, babamda bir sürü ağaç dikmişti. Ah! Ne güzeldi o çiçeklerinden kolyeler,taçlar, küpeler yaptığım çocukluğum... Şimdi ki çocuklar çok şanssız!

Neyse, maziyi bırakıp şuana dönecek olursak;Almanya'dan ithal olan Fraternikus, Türkiye'de Eyüp Sabri Tuncer tarafından Gratis için üretilmekte. 

Bodrum Mandalinası dışında Çeşme Limonu, Ihlamur, Klasik Limon, Lavanta ve Verbena&Citrus adlı 5 farklı çeşidi daha Gratis raflarında yer almakta. Ben aralarında en çok sevdiğim koku olan Bodrum Mandalinasını görünce tercihimi ondan yana kullandım.

Ürünün özellikle 100 ml olan boyu çantana at, çık modunda olunca kalbimi ilk görüşte çaldı. Özellikle yaz aylarında metrobüs ve otobüs öyle kötü oluyor ki, ancak böyle mis kokulu ürünlerle nefesimi açıyorum. 

Ambalaj olarak çok çok kaliteli bir plastik tercih edilmiş, kolay kolay ürünün başına bir şey olacağını sanmıyorum. Dökmeli değil, fısfıslı yapısı gene ürünün büyük artısı.

100 ML olan boyunu yaz sonu Gratis'te 3.5 TL gibi bir fiyata almıştım. Fiyat / performans açısından başarılı olan bu ürünü, kolonya kullanmayı seven kişilere öneririm.

Fraternikus'un kolonya çeşitlerinden birini denediniz mi?

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Yorumlar

 1. Bayilirim mandalina kokusuna:)

  YanıtlaSil
 2. Ben Ihlamurlu olanı denemiştim, gerçekten buram buram ıhlamur kokuyor. Parfüm gibi. Verbana olan çeşidini baharda ben de alacağım, o ferah kokuyu çok seviyorum :)

  YanıtlaSil
 3. bu yeni kokular bana kolonyayı sevdirdi resmen :-))

  YanıtlaSil
 4. BENDE ALDIM TEK KELİME İLE BAYILDIM! Kİ HİİİÇ KOLONYA SEVMEM

  YanıtlaSil
 5. Çok merak ettiğim bir ürün ilk Gratis'e gidişimde sepete atacağım :)

  YanıtlaSil
 6. Kolonya bana ya hastalıkları ya bayramları hatırlatır hep ama bu yeni kolonyaların kokuları yeniden sevdirdi :)

  YanıtlaSil
 7. farklı bir markanın var ara ara sürerim çok severim mandalina kokusunu :)

  YanıtlaSil
 8. Değişik kokulu kolonyaları severim, incelemeni değerlendireceğim :) işin tuhaf tarafı bir ürünün Türkiye'de üretilip Almanya'ya sattıktan sonra yine Türkiye'ye ithal edilmesi. Üretici acaba kendi imkânları ile burada ürünü pazarlayamadı mı?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi