Ana içeriğe atla

İçimdeki Marilyn - Nargis / Minval Yayınları #okudum


Uzun zamandır evde şöyle kahve keyfi ve okuma saatleri yapamıyordum. İşten istifa etmemle birlikte, günlerim artık bana kaldı :) Hal böyle olunca yakın zamanda bol bol kitap yorumu ve önerisi sizler için hazırlanmayı bekliyor.

İçimdeki Marilyn, Nargis Ismayılova'nın ilk kitabı. Yazarın bu kitabı yazmaktaki maksadı okurlarına içlerinde bulunan gizli kimlikleri sergilemekten korkmamalarını anlatmak için mesaj vermektir.

''Ben buyum, sen busun, biz buyuz. Korkmuyoruz!

Bazen insan bazı şeyleri anlatmakta güçlük çeker, hatta yaşamakta bile güçlük çeker... O an nefes alamayacağını, boğulacağını, yaşayarak yok olacağını sanırsın. Kaleme sarıl ve hayat hikayeni karala. Aşklarını, günahlarını, korkularını ve hayallerini. Evren seni keşfetsin, sen evreni! ''

Sayfa Sayısı: 205

Arka Kapak:

Evet, bazen doğrularından bıkıyor insan... Benim gibi...
En çok yanlışını seviyor insan. Benim seni sevdiğim gibi...
Ya da yanlış adlandırılan doğrularını.
Bizim gibi...
Bazen çok üşüyor insan, sarılıyor aklındakine...
Yoruluyor, yaşamaktan, umutları katlediliyor!
Bazen susuyor insan, acı veriyor konuşmak...
İtiraf edemediği sevgisinden vazgeçiyor çevrenin 'doğruluk' teorisine uyup...
Bazen insan olmayı çok özlüyor insan...

''Kalarak gitmeler vardır bu hikayede... ''

Kitap birbirinden bağımsız hikaye tadında yaşanmışlıklar içeriyor. Kimi aşkı, kimi dostluğu kimi ise aileleri anlatıyor. 
Kitapta yapılan söz sanatları oldukça güzeldi. Zaten yazarın Edebiyat Ensitüsü'nde Doktora öğrencisi olduğunu söylersem, neden bu kadar iyi olduğunu tahmin edersiniz.

'Çılgın rüzgarın incittiği çamların gözyaşları, otomobilin camlarından aşağı sızıyordu...'
'Topuklarımla merdivenlerin canını yakıyordum..'

Kitap benim için ortalama bir puanı hakkedecek kadar güzeldi. Belki eksikliğini hissettiğim şeyler, yazarın daha yolun başında olmasından dolayı olabilir. Öykülerin birbirinden bağımsız olması ve içlerinde de  insanda tam bir merak uyandıracak, bağlayıcılık ve sürükleyicilik hissettirecek bir duygu yoğunluğuna kapılamayınca bir annenin kızının günlüğünü gizlice okuma heyecanı içerisinde kalıverdim. Fakat bazı öyküler vardı ki mesala şimdi aklıma ilk gelen 'Aptal' bir sonraki sayfayı hızlıca çevirmeme sebep oldu.

Alıntılar:

Sy 21: ' Suç bende değil, tutuklayın güzelliğimi. '

Sy 54: ' Tebessüm ruhun dekoltesidir.. '

Sy 63: 'Düşünüyor yine kadın, hangi adamın kaderinin mührü olacak benim adım '

Sy 96: 'Bazen insan olmayı özlüyor insan...'

Kısa kısa öyküleri ve yaşanmışlıkları içeren kitap sayfa 196'dan 205'e kadar özlü sözlerden oluşuyor. İçlerinden hangilerini alıntı yapsam seçemedim, bir iki tanesini paylaşıvereyim, gerisini siz okuyun :)

*  Yanındayken hep susuyor haklılığım...
* Sarılmayı ilk kim bulduysa tam cennetlik...

Kitap puanım: 5/10

Yazara yeni girdiği bu yolda başarılar dilerim. #ozgurlukkadinlabaslar sponsorlarından Minval Yayınları'na ve Esra'ya bizi yeni bir yazar ve eseri ile tanıştırdıkları için tekrar teşekkürler.

Kitap sayfalarında kaybolduğunuz, güzel günlere!

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Yorumlar

 1. ne güzel sözler var öyle bu kitabı merak ediyordum ve alacağım da :)

  YanıtlaSil
 2. okuma listeme aldım bile :)

  YanıtlaSil
 3. zaten görmüştüm ve ilgimi çekmişti alıp okuyacağım..

  YanıtlaSil
 4. Bende yeni okumaya başladım.Bakalım bana neler katacak :)

  YanıtlaSil
 5. İsmi çok güzel ya merak uyandırıcı :) ama sanırım okumak isteyeceğim kadar çok beğenmemişsin, dursun şimdilik aklımın bi köşesinde öylece :)

  YanıtlaSil
 6. Sözleri çok güzelmiş gerçekten bende okuyacağım mutlaka:)

  YanıtlaSil
 7. görmüştüm ama almaya fırsat bulamamıştım kitabın kapağı çok güzel tam benlik ^^

  Gözde'nin Blog Günlüğü

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

HİJYEN SİLAHLARIM - #evdekal TEMİZLİK ÜRÜNLERİ - BİTENLER 12

#evdekal demeye devam ettiğimiz şu günlerde Covid-19 sebebiyle özellikle hijyen ve temizliğe daha önem verir olduk. Bir kere silsen acaba şöyle olur mu dur şöyle de yapayım diyoruz. Psikolojik olarak, temizlik takıntısı olanların korona öncesi durumlarından farkımız kalmamış olabilir :) Hal böyle olunca düzenli kullanım sonucu biten temizlik ürünlerini sizler için bloguma yazayım dedim. Hazırsanız; başlayalım! Highgenic Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici: Evdeki ürün bitti, kaçıncı yedeğim bilmiyorum indirimde 8 TL gibi bir fiyata görüp yedekledim. Birkaç gün önce fırında mangal tarzı bir şeyler yapınca baya battı ortalık. Eşim sağolsun ben temizleyeyim yağ çöz ile dedi. Eski bitmek üzere olan farklı bir marka ürünü denedi bu ne ya işe yaramıyor dedi. Sonra açıp bunu verdim, bu neymiş ya çok iyi akıttı götürdü dedi :D Köpük formundaki ürünü temizleyeceğiniz yere sıkın. 5-10 dk bekletin eğer fırınsa 1-2 saat kadarda bekletebilirsiniz. Sonra nemli bez veya süngerle

AVON FULLSPEED VIRTUAL ADRENALINE EDT - ERKEK PARFÜMÜ İNCELEMESİ

Hayatı limitsiz yaşa! şeklinde sloganı olan AVON  Fullspeed serisine ait yeni bir erkek parfümü nden bahsetmeye geldim: Virtual Adrenaline Babalar günü için hediye önerisi arayanlar varsa bu önerim hem uygun fiyatlı hem de yazın kullanmaya uygun bir erkek parfümü! Öğrencilik zamanında eşim Fullspeed' i beğenerek kullanmıştı. O nedenle geçen yaz yeni çıkan Avon Fullspeed Nitro Edt 'yi  (  Okumak için ismine tıklayın.)  denemesi için almıştım. Hatta blogta yazısını yazdığım parfümünde yine koku notaları çok azdı. Bu nedenle anlatması sanırım kolay olacak :) Fullspeed Virtual Adrenaline, sıkar sıkmaz enerjik ve yüksek bir koku ile sizi karşılıyor. Eşim kokunun kendisine denizi hatırlattığını söylüyor. Kendisi ile hemfikir olmak dışında ekleyeceklerimde var. Ege veya Akdeniz' de  bir çamlık kenarında denizden çıkıp oturmuşum da kokuyu içime çekiyorum. Virtual Adrenaline kokusunun aklıma getirdiği ortam tam da böyle! İlk sıktığımda odunsu, amberimsi, narenciyey