Ana içeriğe atla

İçimdeki Marilyn - Nargis / Minval Yayınları #okudum


Uzun zamandır evde şöyle kahve keyfi ve okuma saatleri yapamıyordum. İşten istifa etmemle birlikte, günlerim artık bana kaldı :) Hal böyle olunca yakın zamanda bol bol kitap yorumu ve önerisi sizler için hazırlanmayı bekliyor.

İçimdeki Marilyn, Nargis Ismayılova'nın ilk kitabı. Yazarın bu kitabı yazmaktaki maksadı okurlarına içlerinde bulunan gizli kimlikleri sergilemekten korkmamalarını anlatmak için mesaj vermektir.

''Ben buyum, sen busun, biz buyuz. Korkmuyoruz!

Bazen insan bazı şeyleri anlatmakta güçlük çeker, hatta yaşamakta bile güçlük çeker... O an nefes alamayacağını, boğulacağını, yaşayarak yok olacağını sanırsın. Kaleme sarıl ve hayat hikayeni karala. Aşklarını, günahlarını, korkularını ve hayallerini. Evren seni keşfetsin, sen evreni! ''

Sayfa Sayısı: 205

Arka Kapak:

Evet, bazen doğrularından bıkıyor insan... Benim gibi...
En çok yanlışını seviyor insan. Benim seni sevdiğim gibi...
Ya da yanlış adlandırılan doğrularını.
Bizim gibi...
Bazen çok üşüyor insan, sarılıyor aklındakine...
Yoruluyor, yaşamaktan, umutları katlediliyor!
Bazen susuyor insan, acı veriyor konuşmak...
İtiraf edemediği sevgisinden vazgeçiyor çevrenin 'doğruluk' teorisine uyup...
Bazen insan olmayı çok özlüyor insan...

''Kalarak gitmeler vardır bu hikayede... ''

Kitap birbirinden bağımsız hikaye tadında yaşanmışlıklar içeriyor. Kimi aşkı, kimi dostluğu kimi ise aileleri anlatıyor. 
Kitapta yapılan söz sanatları oldukça güzeldi. Zaten yazarın Edebiyat Ensitüsü'nde Doktora öğrencisi olduğunu söylersem, neden bu kadar iyi olduğunu tahmin edersiniz.

'Çılgın rüzgarın incittiği çamların gözyaşları, otomobilin camlarından aşağı sızıyordu...'
'Topuklarımla merdivenlerin canını yakıyordum..'

Kitap benim için ortalama bir puanı hakkedecek kadar güzeldi. Belki eksikliğini hissettiğim şeyler, yazarın daha yolun başında olmasından dolayı olabilir. Öykülerin birbirinden bağımsız olması ve içlerinde de  insanda tam bir merak uyandıracak, bağlayıcılık ve sürükleyicilik hissettirecek bir duygu yoğunluğuna kapılamayınca bir annenin kızının günlüğünü gizlice okuma heyecanı içerisinde kalıverdim. Fakat bazı öyküler vardı ki mesala şimdi aklıma ilk gelen 'Aptal' bir sonraki sayfayı hızlıca çevirmeme sebep oldu.

Alıntılar:

Sy 21: ' Suç bende değil, tutuklayın güzelliğimi. '

Sy 54: ' Tebessüm ruhun dekoltesidir.. '

Sy 63: 'Düşünüyor yine kadın, hangi adamın kaderinin mührü olacak benim adım '

Sy 96: 'Bazen insan olmayı özlüyor insan...'

Kısa kısa öyküleri ve yaşanmışlıkları içeren kitap sayfa 196'dan 205'e kadar özlü sözlerden oluşuyor. İçlerinden hangilerini alıntı yapsam seçemedim, bir iki tanesini paylaşıvereyim, gerisini siz okuyun :)

*  Yanındayken hep susuyor haklılığım...
* Sarılmayı ilk kim bulduysa tam cennetlik...

Kitap puanım: 5/10

Yazara yeni girdiği bu yolda başarılar dilerim. #ozgurlukkadinlabaslar sponsorlarından Minval Yayınları'na ve Esra'ya bizi yeni bir yazar ve eseri ile tanıştırdıkları için tekrar teşekkürler.

Kitap sayfalarında kaybolduğunuz, güzel günlere!

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Yorumlar

 1. ne güzel sözler var öyle bu kitabı merak ediyordum ve alacağım da :)

  YanıtlaSil
 2. okuma listeme aldım bile :)

  YanıtlaSil
 3. zaten görmüştüm ve ilgimi çekmişti alıp okuyacağım..

  YanıtlaSil
 4. Bende yeni okumaya başladım.Bakalım bana neler katacak :)

  YanıtlaSil
 5. İsmi çok güzel ya merak uyandırıcı :) ama sanırım okumak isteyeceğim kadar çok beğenmemişsin, dursun şimdilik aklımın bi köşesinde öylece :)

  YanıtlaSil
 6. Sözleri çok güzelmiş gerçekten bende okuyacağım mutlaka:)

  YanıtlaSil
 7. görmüştüm ama almaya fırsat bulamamıştım kitabın kapağı çok güzel tam benlik ^^

  Gözde'nin Blog Günlüğü

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi