Avene Termal Su Kullanım Alanları ve Faydaları Hakkında İnceleme

Perşembe, Mart 17, 2016
Markanın doğduğu Avene kasabasındaki saf bir kaynaktan elde edilen Avene Termal Su, içeriğinde bulundurduğu zengin mineraller ve elementler ile cildi nemlendirir, yatıştırır, yeniler ve tazeler.

Termal su denemelerine ilk olarak Vichy markasına ait olan ve şurada bahsettiğim ürün ile başlamıştım. O yazımda da dediğim gibi birçok ürününü severek kullandığım Pierre Fabre' nin termal suyunu denemek istemiştim. O gün bugündür, yaptığım çeşitli dermokozmetik alışverişlerinde Avene Thermal Spring Water'ın çeşitli boylarından edindim ve uzunca süre deneyimledim.

Termal suyun kullanım alanları nerelerdir?

 • Cildi nemlendirmek,
 • Erkek kullanıcılar için traş sonrası yatıştırıcı, bayanlar için epilasyon, ağda ya da lazer sonrası,
 • Pişiklerde, cilt kızarıklıklarında, 
 • Tazelenme ve serinleme ihtiyacının yüksek olduğu yaz günlerinde özellikle güneşlenme zamanlarında,
 • Cildi makyaja hazırlamak için kullanıldığı gibi makyaj malzemelerini (sünger, fırça vb)  veya far, pigment gibi ürünleri uygulama sırasında ıslatmak amacıyla,
 • Makyajın pudramsı yapay görüntüsünü almak ve doğal bir görünüm sağlamak üzere makyaj sonrası,
 • Çeşitli maskeleri, mesala şurada bahsettiği kil maskesi uygulamasında kullanmak üzere tercih edilmektedir.


Peki ben hangi amaçlar ile nasıl mı kullanıyorum?

Özellikle pamuğumu bolca termal su ile ıslatıp, gözüme koyduğum pamuk pedleri yaklaşık 1-2 dk beklettiğim zaman göz çevremdeki rahatlama ve nemlenme hissini seviyorum.

Bunun dışında sıcak yaz aylarında cildimi nemlendirmek, makyaj süngerimi ıslatmak, makyaj sonrası pudramsı görüntüden kurtulmak ve maske uygulamaları sırasında termal suyu kullanmayı çok seviyorum.

Nemlendirme görevi için tek başına bir nemlendiricinin sunacağı etkiyi size vereceğini zannederseniz yanılırsınız, hele ki kuru ciltliyseniz!  Fakat cildi mineraller ile besleyerek, kimi zaman tonik yerine de kullandığım bu ürünü tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir. Hatta yaz aylarında karmadan yağlıya dönebilen cildime nemlendirici yerine bu toniği uygulaması ile geçiştirdiğim zamanlar olmuyor değil.. Güneş kremini sür ve çık. ;)

Özellikle hücre bölünmesinin ve yenilenmesinin en hızlı olduğu gün aralığı gece saatleridir. Bu nedenle gece cilt bakımı rutininiz de yer vereceğiniz termal su, hem nemlendirici ürünlerinizin aktivitesini yükselttip, içeriğindeki mineraller ile cildinize ekstra destek sağlayacağını unutmayın.

Biliyosunuz ki, termal suların sahip olduğu doğal mineraller ve elementler, iyileştirici etkisi sebebiyle tedavi amacıyla sağlık alanında da tercih edilmektedir.

Hangi termal su daha iyi?

Şimdiye kadar Vichy ve Avene markasına ait termal suları kullandım. Elime denemem için yollanan La Roche Posay markasına ait termal suyu da en kısa sürede deneyimlemeye başlayacağım. Fakat ben Avene Termal suyu, Vichy markasına ait olandan etki olarak daha çok beğendim.

Avene termal suyun 50 ml, 150 ml ve 300 ml' lik 3 boyu var. Ben 50ml çanta boyu ve 300 ml' lik büyük boyu kullandım. 300 ml olan boyun sprey kısmında sıkıntı var. Orta ya da sert şekilde basmama rağmen ürün çoğu zaman püskürtmüyor, başını eğdiğim zaman akma yapıyor. Küçük boyda ise hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ekonomik olduğu için evde kullanacağımı büyük boy almayı tercih etmiştim fakat aynı sorunu tekrar tekrar yaşamak can sıkıntısı olunca 300 ml' i bir daha tercih etmeyeceğim..

Termal su kullanmayı seviyor musunuz?
Hangi termal su markasına ait ürün favoriniz?

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !
Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

14 yorum

 1. Ben de senin kullandığın gibi kullanıyorum bu termal suları. En çok da tonik sonrası-serum öncesi nemi cilde hapsetmek için kullanmayı seviyorum. Vichy'nin termal suyunda kimyasal maddeler var, dolayısıyla diğerleri gibi değil ve hiç hoşlanmamıştım kullanırken. Avene ve La Roche Posay favorileirm benim de. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. termal suları çok severim özellikle Avene'i daha çok severim :-)) yazın cildimi ferahlatmak ve nemlendirmek için kışın da krem sürmeden önce bol bol kullanıyorum..

  YanıtlaSil
 3. Avene termal su vazgeçilmezim kesinlikle en iyisi ♥

  YanıtlaSil
 4. Bende kullanıyorum termal sular içinde en sevdigim avene ve la Roche posay

  YanıtlaSil
 5. Yeni kullanmaya başladım ben de.. Alışkanlık yapıyor :)

  YanıtlaSil
 6. Bak ben hiç kullanmşıtım bilgilendirme için teşekkürler deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 7. ben devalı kullanıyorum gerçekten mikemmel

  YanıtlaSil
 8. Bende ilk kez duydum ama memnun kalan da çok kiş varmış merak ettim internetten bi bakayım :))

  YanıtlaSil
 9. La Roche Posay kullanıyorum ben hatta en sonki blog yazımda da anlattım. Efsane bir ürün. Bende beklerim ayrıca bloguma :)
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 10. Ben henüz denemeyenlerdenim ama bir fırsatta deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 11. Ben de kullanmayı seviyorum termal suyu.

  YanıtlaSil
 12. Bende kulanmadım ama güzel bir üründ benziyor:)

  YanıtlaSil
 13. Avene bu konuda çok iyi bence.LRP de denedim ancak Avene kadar sevemedim...

  YanıtlaSil
 14. Bir türlü kullanmaya başlayamadığım bir ürün (:

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben