Gözaltı Şişkinlikleri İçin Lierac Dioptigel Eye Contour İncelemesi

Cuma, Mart 18, 2016


Aylar önce Narecza' nın tarafıma denemem için yolladığı göz altı şişkinliklerini azaltmayı hedefleyen Lierac Dioptigel Eye Contour Göz Kremi incelemesi günün blog konusu.

Lierac, göz çevresinin spesifik sorunlarına karşı Diopti adı altında topladığı bir seri ile göz çevresi sorunları için yeni ürünlerini piyasaya 3 farklı amaçla sunduğunu söyleyebiliriz. Bunlar; 

Dioptigel; gözaltı şişkinlikleri için,
Diopticreme; göz çevresi kırışıkları için,
Diopticerne; koyu göz halkalarının görünümünü düzeltmek amacıyla 3 farklı amacı hedef alan ürünleri bizlere sundu.


Seri bu amaçlar ile kendini çekici kıldığı kadar, gerek içeriğindeki bitkisel kompleks gerekse parfüm, sentetik ajanlar ve paraben, fenoksietanol gibi koruyucu maddeler içermemesi ile göz çevresi bakımına gösterdiği hassasiyeti bize hissettiriyor.

1 dakikada yaklaşık 15 kez günde ise ortalama 21.000 kez göz kırptığımızı biliyor muydunuz? Sürekli hareket halinde olan, dolaylı veya dolaysız şekilde birçok diğer faktörden de etkilenmesi ile vücudumuzda bu etkilerin en hızlı ortaya çıktığı yer gözlerimizdir. Hal böyle olunca göz çevresi kırışıklıkları, esneklik kaybı, gözaltı morluklukları ve şişkinlikleri kaçınılmaz bir şekilde az ya da çok hayatımızda yer ediyor.


 • Ürün yağsız yapıda ve jel şeklinde.
 • İçeriğindeki bitkisel içerik ile göz çevresini yeniden yapılandırmayı ve rahatlatmayı vadetmekte. 
 • İçeriğindeki papatya ile rahatlatmak, aslan pençesi, sarmaşık ve kırkkilit otu atkuyruğu ile onarıcı bir etkiye sahip.
 • Ürün bazen göz çevremde gerginlik hissi veriyor, bazen ise yumuşak bir his sunuyor. Termal su ile gözlere bakım yaptığım zaman bu yumuşak hissi aldığımı keşfettim. Zaten ürün açıklamasında '' yeniden yapılandırma ile daha sıkı göz çevresine '' sahip olabileceğimize bir gönderme yapılmış. Sürdüğüm anda verdiği gerginlik hissi göz çevremde bir sıkılığa sebep oluyor. Fakat göz çevresinde esneklik kaybı şikayeti olanlar için ürün ne derece tatmin edici olur bilemiyorum.
 • Normal hayatta gözaltı şişkinliği sorunu yaşayan biri değilim. Çok uykusuz veya çok uyumaktan kaynaklı ara sıra yaşadığım bu sorunu yaşadığım zamanlar için ürün fena sayılmazdı.
 • Göz çevremde herhangi bir alerji veya hassasiyete sebep olmadı.
Lierac dioptigel göz kremi kullananlar


Direk göz şikayetlerime yönelik bir ürün olmasa da, 3 aydır kullandığım bu krem göz çevreme ortalama bir nem de vermekte. Kışın sert günlerinde bu ürünün yeterli gelmediği zamanlar oldu. Ürünü ne çok sevdim ne de sevmedim. Belki probleme yönelik bir göz çevresine sahip olsam etkileri hakkında konuşmam daha şık olurdu.

Ürün 10 ml' lik bir ambajda. Açıldıktan sonra 6 ay kullanılabilen ürün oldukça bereketli. Yukarıdaki resimden anlayacağınız gibi ben 3 ayda ancak o kadarını kullanabildim. Muhtemelen 6 ay içerisinde ürünü bitiremeyeceğim. Fiyatı şuan Narecza 'da %10 indirim ile 89 TL. 

Hangi göz çevresi sorunundan muzdaripsiniz?
Göz çevrenize iyi gelen ürünler neler? 

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

15 yorum

 1. Bu krem benim için de olsa da olur, olmasa da olur kategorisinde. Ama benim kadar kuru göz çevresine sahip biri için ancak "serum" olarak değerlendirilebilir. Güle güle kullan sen de, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım bakım ve kozmetikte en iyisini bulma yolunda en sorunlu bulduğum şey göz kremi ve gözaltı kapatıcısı =)

   Sevgiler.

   Sil
 2. ben çok faydasını görmedim nemlendirmesi fena değildi sadece..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende, aynen nemlendiresini fena bulmadım. =)

   Sil
 3. bu urunu daha gecende bır blogda okudum kremlere artık gectık sanırım maske ıle gozaltı sorunlarına dur dıyemıyoruz ne yapalım :( sevgıler post ıcın tskler

  YanıtlaSil
 4. Lierac iyi bir marka ama bu ürünü daha önce kullanmadım.

  YanıtlaSil
 5. bende de vardı aynı üründen düzenli olmasa da ara ara kullandım, yani ben de çok bi değişiklik göremesem de nem vermesini sevdim.

  YanıtlaSil
 6. benimde kullanmadığım bir ürün nemlendirmek için kullanalabilirim

  YanıtlaSil
 7. Sadece nemlendireceğini düşünmek yeterli o zaman (:

  YanıtlaSil
 8. Bende de var bu ürün ve göz çevremde nemlendirici olarak kullanıyorum şişlik morluk gibi bir problemim yok ama fena değil:))

  YanıtlaSil
 9. Bende sislik oluyor ve uygun ürün bulamadim henüz. Bunu deneyebilirim ama göz kenarlarim kurudur çok yeterli gelir mi bilmem.

  YanıtlaSil
 10. Şişlikler için dönemsel kullandığım bir ürün du çok etkisini göremedim

  YanıtlaSil
 11. Benim çok beğendiğim bir ürün değil ama göz çevresi için serum tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 12. Mutlaka deneyecegim tesekkurler

  YanıtlaSil
 13. ben düzenli kullanamıyorum bu göz altı ürünlerini bir türlü :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben