Mim: Blog Yazarlığı Hakkında Düşünceniz

Pazartesi, Mart 07, 2016

Merhabalar,

Sevgili blog Sevdican beni güzel bir konuda mimlemiş. Hemen sorular ve cevaplara geçiyorum:

1- Yakın çevrenizdeki insanlara blogunuzdan bahsediyor musunuz?

Duruma göre değişir. Ulu orta her yerde bahsetmiyorum ama samimi olduğum ortamlarda bahsetmekten de çekinmiyorum. Zaten ben bahsetmesem de instagram ve facebook gibi sosyal medya platformlarındaki blog yazılarımın paylaşımları elbet insanların dikkatini çekiyor.

2- Neden blog yazıyorsunuz?

Küçüklüğümden beri hep bir şeyler yazıp çizmişimdir. Yazmayı ve paylaşmayı, fikir alıp fikir vermeyi seviyorum. İlk yazmaya başladığımda yeni mezun, iş arayan ve oldukça boş vakti olan bir insandım. (Şimdide işten istifa ettim, oldukça boşum :) O nedenle başta zaman geçirmek ve sevdiğim bir şeyi bu platformda yapmak için blog yazarlığına başladım.

3- İlk yazınız ve son yazınız arasında ne gibi farklar var?

İlk yazım merhaba, ben geldim, şunları vs yazıcam tarzında bir bilgilendirmeydi. Dağlar kadar fark var desek yeridir. Zaman geçtikçe ve araştırıp gördükçe insan birçok yeni şey öğreniyor. Bir resmi nasıl çekmem gerektiğinden nasıl editleneceğine, etiketin ya da başlık koymanın önemine, seo çalışmasına, içerik çalışmalarının önemini hep zamanla öğrenmeye başladım ve öğreniyorum. Sanırım bu platformda olduğum sürece bu farklar hiç bitmeyecek :)

4- Blog yazmak normal yaşantınıza neler kattı?

Başta birçok arkadaş edindim. Ülkemin ya da Dünya' nın her yerine gidemesem de her yerinden bir arkadaşım var. 
İnsanların sosyal medya paylaşımları ile ilgili ciddi bir görüş farklılıkları var. Yediğim ya da yaptığım güzel bir yemeği paylaşmam özellikle yadırgananlardan. Hatta öyle ki muhabbet aralarında laf sokmalar, İlke bunu da çekmiyor musun diyerek gülmeler falan. Hatta şuradaki paylaşımında bu konu hakkında görüşümü ciddi olarak bildirmiştim. tık tık

5- Hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz?

Kimi zaman bir cümle, bir renk, bir çiçek, bir ses, bir ağlama ya da bir gülümseme her an her şeyin hepimize ilham verebileceği şeyler olduğunu düşünüyorum.

6- Yakın arkadaşlarınıza blog yazmayı önerir misiniz? 

Zaman gerektiren, ilgi isteyen bir iş olduğu için bu konuda isteği olan herkese öneririm. Sadece özellikle kozmetik&cilt bakımı gibi konularda yazı yazacaklar da bunun bir filmi ya da kitabı yorumlamaktan daha önemli olduğunu ve dikkat gerektiren noktalar olduğu için bu ciddiyete önem gösterecek herkes yazabilir bence ;)

7- Diğer blog sahipleri ile iyi iletişim kuruyor musunuz?

Kimiyle özelden kimiyle blog vasıtası ile birçok arkadaşım ile iletişim kurmaktayım. Kimsenin kimseyle kötü bir iletişim kurmaya niyeti olacağını sanmıyorum. Düşündüklerinde ve yazdıklarında samimiyetin olduğu insanlarla tabi ki daha iyi iletişim içindeyiz.

8- Rahatsız olduğunuz konular var mı?

Olmaz mı? Her şey güllük gülistanlık değil.. Rahatsızlıklar bu platformda genelde haksız rekabetten oluyor. İnsanlar özellikle PR'ler ya da firmalar ürün yollamayı kesmesin diye yaptıkları o mükemmel yorumlar yok mu! Hoşuna gitmeyen yorumlara firmaların yağdırdığı geri dönüşler, kiminin tehditkar sözleri. Zamanla çok şey yaşayıp , duyuyorsunuz. O nedenle her ortamda işte olduğu kadar bu ortamda da rahatsız olunabilecek şeyler, var..

Bu güzel mim için teşekkür ediyorum. Yapmayan tüm arkadaşlarımı mimliyorum.

Sevgiler :*

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

9 yorum

 1. Çok teşekkür ederim mimi yaptığın için. Firmaların tehditkar davranışları oluyor mu gerçekten çok üzücü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük firmalardan göremezsin öyle bir durum tabi. Birkaç gün önce instagram da benzer bir durum vardı. Yine benzer bir olayı blogum da yazmıştım Essi hakkındaydı. Olabiliyor yani ;)

   Sil
 2. Keyifle okudum canim. Kalemine saglik.

  YanıtlaSil
 3. Keyifli olmuş :* Sen hep yaz ^^

  YanıtlaSil
 4. Yazını keyifle okudum ilke :) blogun en güzel yanı küçücük bir soru ile başlayan konu üzerine bir bakıyosun hergün nerdeyse hatrını sorduğun insanlar edinmişsin çok güzel bir mutluluk :))

  YanıtlaSil
 5. Keyifle okudum ellerine saglik:)

  YanıtlaSil
 6. Blog yazmaya başlayınca insan her şeyden ilham alıyor gerçekten... Daha farkı inceliyoruz her şeyi..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben