Ana içeriğe atla

Comfy Stool ile Sağlıklı Yaşama Yeni Bir Bakış

Comfy stool nasıl kullanılır?

Modern çağ gün geçtikçe başta teknoloji olmak üzere birçok yenilik ve kolaylıkla kapımızı çalmakta. Fakat bu yeniliklerden bazıları, hayatımızı kolaylaştırıyor gibi görünse de insan anatomisi ve fizyolojisini unutmamak lazım. İşte Comfy Stool tam da bu noktada sağlıklı bir boşaltım, sağlıklı bir yaşam sloganı ile hayatımızı daha sağlıklı şekle sokmayı hedefliyor.

Comfy Stool nedir? şeklinde soru soracak olanlara kısaca alafrange tuvaletlerimizi alaturka tuvalet pozisyonuna getirerek doğru açıyla tuvaleti kullanmamıza yarayan bir aparat diyebilirim.


Yapılan birçok bilimsel araştırmada hem fikir olan sağlık uzmanları, insanlar için doğru tuvalet pozisyonunun ilk çağlarda uygulanan çömelme pozisyonu olduğu konusunda ortak bir kanıya varmış. Çömelme pozisyonunun doğru olmasının sebebi ise kalınbağırsakta  bulunan ve kapak görevi gören Puborektal kasın 35 derecelik açı ile tam bir açılma ve boşaltım sağlamasından dolayıdır.


Kalınbağırsağın tam olarak boşaltılmaması sebebiyle günümüzde kabızlık, hemoroid, kolon hastalıkları, idrar zorluğu ve enfeksiyonları ve pelvik taban rahatsızlıkları gibi hastalıklar hızla artmaktadır. Birçok kalınbağırsak sorununu önlemek aslında oldukça kolaymış, değil mi?

Ürünün Kullanımı Nasıl derseniz;


 • Alafranga klozetinizin altına yerleştiriniz.
 • Önce tuvalete oturunuz, ardından Comfy Stool'u öne çekerek, ayaklarınızı üzerine yerleştiriniz.
 • İşiniz bittikten sonra ayaklarınızı yere indirip ardından Comfy Stool'u geri itiniz.
 • Ürün kaydırmaz tabanlıdır.
 • Vücut ağırlığını taşımak üzere dizayn edilmemiştir bu nedenle üzerine çıkmayınız.

Yaklaşık 2 haftayı aşkın süredir evimde olan bu alet, farkı farketmemi sağladığı için rahatlıkla önerebilirim. Nasıl alabiliriz diye soran arkadaşları Comfy Stool' un Web Sitesini ziyaret etmelerini öneririm.
Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Yorumlar

 1. Aslında çok sağlıklı da ben üşenirim buna çıkmaya :D

  YanıtlaSil
 2. Aslında ne kadar faydalı ve değişik bir urunmus

  YanıtlaSil
 3. Klozetin altına itip daimi bırakmak lazım orda. Tam benlik:)

  YanıtlaSil
 4. İlk defa gördüm, değişikmiş. Son yıllarda çevremde de herkeste bir bağırsak sorunu var, denemek lazım aslında.

  YanıtlaSil
 5. Bu konuyla ilgili benzer bir yazı okumuştum. Atladığımız ve aslında önemli bir ayrıntıya değinmişsiniz. Ücret de makul sayılır :)

  YanıtlaSil
 6. Ben bunu duydum ve düşündüm ancak almadım. Çünkü buna alışınca her yerde böyle bir alet arar insan ne bileyim öyle geliyor bana :)

  YanıtlaSil
 7. Bana biraz tuhaf geldi açıkçası önce klasik tuvaletlerin zararlı olduğu bahsedilip klozet tarzına yöneltildi şimdi de tam tersi :))açıkçası dizleriyle sorunları olanlar için çok uygun olduğunu düşünmüyorum :))

  YanıtlaSil
 8. Sağlık için çok yararlı bir ürün ,her evde olması gerek bence ,sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Süper ilk kez gördüm. Neden olmasın iyi fikir.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi