Ana içeriğe atla

Comfy Stool ile Sağlıklı Yaşama Yeni Bir Bakış

Comfy stool nasıl kullanılır?

Modern çağ gün geçtikçe başta teknoloji olmak üzere birçok yenilik ve kolaylıkla kapımızı çalmakta. Fakat bu yeniliklerden bazıları, hayatımızı kolaylaştırıyor gibi görünse de insan anatomisi ve fizyolojisini unutmamak lazım. İşte Comfy Stool tam da bu noktada sağlıklı bir boşaltım, sağlıklı bir yaşam sloganı ile hayatımızı daha sağlıklı şekle sokmayı hedefliyor.

Comfy Stool nedir? şeklinde soru soracak olanlara kısaca alafrange tuvaletlerimizi alaturka tuvalet pozisyonuna getirerek doğru açıyla tuvaleti kullanmamıza yarayan bir aparat diyebilirim.


Yapılan birçok bilimsel araştırmada hem fikir olan sağlık uzmanları, insanlar için doğru tuvalet pozisyonunun ilk çağlarda uygulanan çömelme pozisyonu olduğu konusunda ortak bir kanıya varmış. Çömelme pozisyonunun doğru olmasının sebebi ise kalınbağırsakta  bulunan ve kapak görevi gören Puborektal kasın 35 derecelik açı ile tam bir açılma ve boşaltım sağlamasından dolayıdır.


Kalınbağırsağın tam olarak boşaltılmaması sebebiyle günümüzde kabızlık, hemoroid, kolon hastalıkları, idrar zorluğu ve enfeksiyonları ve pelvik taban rahatsızlıkları gibi hastalıklar hızla artmaktadır. Birçok kalınbağırsak sorununu önlemek aslında oldukça kolaymış, değil mi?

Ürünün Kullanımı Nasıl derseniz;


 • Alafranga klozetinizin altına yerleştiriniz.
 • Önce tuvalete oturunuz, ardından Comfy Stool'u öne çekerek, ayaklarınızı üzerine yerleştiriniz.
 • İşiniz bittikten sonra ayaklarınızı yere indirip ardından Comfy Stool'u geri itiniz.
 • Ürün kaydırmaz tabanlıdır.
 • Vücut ağırlığını taşımak üzere dizayn edilmemiştir bu nedenle üzerine çıkmayınız.

Yaklaşık 2 haftayı aşkın süredir evimde olan bu alet, farkı farketmemi sağladığı için rahatlıkla önerebilirim. Nasıl alabiliriz diye soran arkadaşları Comfy Stool' un Web Sitesini ziyaret etmelerini öneririm.
Instagram: ilkecevikofficial
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Yorumlar

 1. Aslında çok sağlıklı da ben üşenirim buna çıkmaya :D

  YanıtlaSil
 2. Aslında ne kadar faydalı ve değişik bir urunmus

  YanıtlaSil
 3. Klozetin altına itip daimi bırakmak lazım orda. Tam benlik:)

  YanıtlaSil
 4. İlk defa gördüm, değişikmiş. Son yıllarda çevremde de herkeste bir bağırsak sorunu var, denemek lazım aslında.

  YanıtlaSil
 5. Bu konuyla ilgili benzer bir yazı okumuştum. Atladığımız ve aslında önemli bir ayrıntıya değinmişsiniz. Ücret de makul sayılır :)

  YanıtlaSil
 6. Ben bunu duydum ve düşündüm ancak almadım. Çünkü buna alışınca her yerde böyle bir alet arar insan ne bileyim öyle geliyor bana :)

  YanıtlaSil
 7. Bana biraz tuhaf geldi açıkçası önce klasik tuvaletlerin zararlı olduğu bahsedilip klozet tarzına yöneltildi şimdi de tam tersi :))açıkçası dizleriyle sorunları olanlar için çok uygun olduğunu düşünmüyorum :))

  YanıtlaSil
 8. Sağlık için çok yararlı bir ürün ,her evde olması gerek bence ,sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Süper ilk kez gördüm. Neden olmasın iyi fikir.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

HİJYEN SİLAHLARIM - #evdekal TEMİZLİK ÜRÜNLERİ - BİTENLER 12

#evdekal demeye devam ettiğimiz şu günlerde Covid-19 sebebiyle özellikle hijyen ve temizliğe daha önem verir olduk. Bir kere silsen acaba şöyle olur mu dur şöyle de yapayım diyoruz. Psikolojik olarak, temizlik takıntısı olanların korona öncesi durumlarından farkımız kalmamış olabilir :) Hal böyle olunca düzenli kullanım sonucu biten temizlik ürünlerini sizler için bloguma yazayım dedim. Hazırsanız; başlayalım! Highgenic Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici: Evdeki ürün bitti, kaçıncı yedeğim bilmiyorum indirimde 8 TL gibi bir fiyata görüp yedekledim. Birkaç gün önce fırında mangal tarzı bir şeyler yapınca baya battı ortalık. Eşim sağolsun ben temizleyeyim yağ çöz ile dedi. Eski bitmek üzere olan farklı bir marka ürünü denedi bu ne ya işe yaramıyor dedi. Sonra açıp bunu verdim, bu neymiş ya çok iyi akıttı götürdü dedi :D Köpük formundaki ürünü temizleyeceğiniz yere sıkın. 5-10 dk bekletin eğer fırınsa 1-2 saat kadarda bekletebilirsiniz. Sonra nemli bez veya süngerle

AVON FULLSPEED VIRTUAL ADRENALINE EDT - ERKEK PARFÜMÜ İNCELEMESİ

Hayatı limitsiz yaşa! şeklinde sloganı olan AVON  Fullspeed serisine ait yeni bir erkek parfümü nden bahsetmeye geldim: Virtual Adrenaline Babalar günü için hediye önerisi arayanlar varsa bu önerim hem uygun fiyatlı hem de yazın kullanmaya uygun bir erkek parfümü! Öğrencilik zamanında eşim Fullspeed' i beğenerek kullanmıştı. O nedenle geçen yaz yeni çıkan Avon Fullspeed Nitro Edt 'yi  (  Okumak için ismine tıklayın.)  denemesi için almıştım. Hatta blogta yazısını yazdığım parfümünde yine koku notaları çok azdı. Bu nedenle anlatması sanırım kolay olacak :) Fullspeed Virtual Adrenaline, sıkar sıkmaz enerjik ve yüksek bir koku ile sizi karşılıyor. Eşim kokunun kendisine denizi hatırlattığını söylüyor. Kendisi ile hemfikir olmak dışında ekleyeceklerimde var. Ege veya Akdeniz' de  bir çamlık kenarında denizden çıkıp oturmuşum da kokuyu içime çekiyorum. Virtual Adrenaline kokusunun aklıma getirdiği ortam tam da böyle! İlk sıktığımda odunsu, amberimsi, narenciyey