Organix Coconut Water Nemlendirici Şampuan

Cumartesi, Ekim 22, 2016

Organix Coconut Water Shampoo

Dermokozmetik markalardan biri olan Organix' i özellikle yıpranmış ve yağlı saç tipi olan arkadaşlardan o kadar memnuniyet dolu sözler işittim ki, denememek olmazdı. Hele ki parabensiz & sülfatsız şampuan grubunda olan ürünler arayışında iseniz şans vermekte yarar var.

Sosyal medyada sık gördüğüm Organix ürünlerini daha önce bahsettiğim Turuncu Kasa indirimi ile edinmiştim. 

Coconut Water ; 'Neme ihtiyaç duyan saçlar için geliştirilmiş, bitkisel içeriklerle formülü zenginleştirilmiş bir şampuandır. Hindistan cevizi suyu ile saçlara kökten uca kadar nem ve yumuşaklık kazandırmaya devam eder. Paraben ve sülfat içermeyen şampuan tüm saç tiplerinin kullanımı için uygundur.'

Şampuan hakkında verilen bilgileri de sizinle paylaştığıma göre kullanım sonrası görüşlerimden bahsetmeye başlayabilirim:

Saç tipim dalgalı ve yoğun saçlarım; kuru & kırılgan yapıda. Durum bu şekilde olunca bir şampuanın nem vaadi benim için oldukça önemli bir nokta. Ürün saç diplerini kurutmadı fakat saç diplerime yüklü bir nem verdi diyemem hani parmaklarınızla taramak istersiniz de takılır kalır ya başlarda bunu  fazlasıyla hissettirdi. Fakat kırılgan olan saç uçlarımda verdiği nem ise, gayet hissedilirdi! Normalde bu mevsimlerde saç diplerim pul pul olmaya müsait olduğu için bir korktum fakat öyle bir şey olmayınca ürün benden geçer not aldı.

Bahsettiğim saçımın takılmasını ise Tangle Teezer tarağım ve kullandığım saç maskeleri, kremleri ve yağlarıyla çözdüm diyebilirim.

Ürünün paraben, sülfat içermemesi ekstra artısı. Ekstra artısı demeyeyim de ilk seçme sebebim buydu. Fakat içeriğinde sls, sles olmayıp asl olduğunu görmek beni üzüyor!  Kanıtlanmış net bir bilimsel veri olmasa da zararları hakkında arama yapabilirsiniz. Ürün sülfatsız olmasına rağmen gayet güzel köpürüyor.

Organix gerek okuduklarımdan gerek deneyimlerimden dolayı müdavini olanlara hak verebileceğim bir marka oldu. Kendi deneyimlerimi bir yana bırakıp, önerdiğim arkadaşlarımda gözlemlediklerimi de bahsedecek olursam mat saçların canlandırması, sanki saçları yeni boyamış gibi göstermesi ile birçok kişinin alınacaklar listesine eklendi bile.

Hindistan cevizi sütünün ve yağının faydalarını say say bitmez. Bu üründe de etkisi açıkça ortaya konmuş diyebilirim tabi bir hindistan cevizi yağı kadar olmasa da... Uzun lafın kısası beğendim ve gönül rahatlığı ile merak edenlere öneririm.

Organix serisinin en çok beğendiğiniz ürünü hangisi? Turuncu Kasa 'dan alışveriş yapmayı sevenler kimler?

Instagram: melishhe
Twitter kozmetikyorumla
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Sevgiler !

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

10 yorum

 1. bu şampuana son indirimde çok gittim geldim baktım da almadım artık yaza doğru şans veririm.

  YanıtlaSil
 2. Merak ettiğim bir marka ancak deneme fırsatım olmadı. Şans verilebilir anladığım kadarıyla herkes memnun çünkü

  YanıtlaSil
 3. Her seferinde gördüğüm alsam mı almasam mı diye kararsız kaldığım bir şampuan. bu yazıdan sonra gönül rahatlığı ile alacağım. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 4. Kupkuru olan saçlarıma iyi geleceğini bilsem hemen alacağım ama kararsızım.

  YanıtlaSil
 5. Indirimde denenmeli tabi cruelty free olup olmadığını öğrenmem lazım (:

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir ürün. Mutlaka deneyeceğim.. sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. şampuan denemeye korkuyorum vallahi :(

  YanıtlaSil
 8. Saçları canlandırması ve yeni boyanmış görünümü vermesi güzelmiş rastlarsam denemek için alırım sağol canım çok güzel anlatmışsın:))

  YanıtlaSil
 9. saçlarımın güzel görünmesi benim için çok önemlidir. Cansız saç mı! çok çirkin bir görüntü..

  YanıtlaSil
 10. Ben Deniz Mineralli seriyi çok merak ediyorum, çok güzel yorumlar duydum hakkında.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben