5 Blogger 1 Ürün: '' Sleepy Makyaj Temizleme Mendili''

Pazar, Kasım 20, 2016

Uzun bir aradan sonra 5 blogger 1 ürün  konseptindeki yazımıza Sleepy markasına ait makyaj temizleme mendilleri ve ıslak mendilleri hakkındaki yazılarımız ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. 
Marka iletişime geçmeden önce zaten severek kullandığım cep boy ıslak mendilleri ile onları tanımıştım. Sleepy markasını çoğunuz bebek bezi ve yeni doğan ıslak havluları, mendilleri ile biliyor olabilirsiniz. Marka kendisini tanımayanlara ürünlerini tanıtmak amacıyla çok güzel bir kampanya yapıyor. Bebeğiniz için en sağlıklısını ve konforlusunu tercih etmek adına, isterseniz markadan numune talep formunu doldurarak ücretsiz olarak bebek bezi deneme paketini deneyebilirsiniz. Sizce de çok güzel bir imkan değil mi?

Markanın yolladıklarına şöyle bir kuş bakışı bakacak olursak;


Paketi ilk açtığımda misler gibi gelen yeşil elma kokusunu duymanızı isterdim. Sitelerinden ıslak havlu çeşitlerine baktığımda o kadar çok çeşitleri var ki; bir sonraki alışverişimde neyi alıp deneyeceğime ben karar veremedim. 

Islak mendillerin yapısı ne çok ıslak ne çok kuru. Mendillerin dokusu kalına yakın ve yumuşak. Paketler özellikle aç kapat kapak tasarımı ile şekillendirilip, kapak sebebiyle mendillerin hava alıp kurumasının önüne geçilmiş. Islak mendil alırken benim ilk dikkat ettiğim şey kapak tasarımı oluyor. Diğer yapışkanlı aplikatörler maalesef görevini yeteri kadar yapmıyor. 


Ürün seçerken dikkat ettiğim ikinci husus içerik. Saflaştırılmış su, doğal lifler ve alkol, parfüm, paraben içermeyen yapısı ile diğer birçok ıslak mendil markasını geride bırakıyor. Saf & doğal serisi, slogan olarak bakteri ve mikroplara karşı doğadan ilham aldık diyor. Mikrobiyolojik ve dermatolojik olarak test edilmiş olan ürünler;


Son olarak paketimden çıkan Sleepy Makyaj Temizleme Mendilinden bahsedecek olursam; diğerlerinden farklı olarak tek sevmediğim özellik yapışkanlı olan kapak tasarımı. Muhtemelen bunun sebebi de benzerleri gibi içeriğinde 20 adet ürün bulunduruyor oluşundandır. Çabuk kullanıldığı sürece bir sıkıntı yaşatmıyor.

Mendilden beklentiniz suya dayanıklı bir maskarayı bile iyi temizlemesinden yanaysa, hayır üzgünüm ama öyle sihirli bir formüle sahip değil. Beklentiniz benim gibi cildinizi germeden ve tahriş etmeden kabasını almak ya da hafif makyaj ile getirdiğiniz bir günde yorgunluktan bir gecelik bir şey olmaz düşüncesiyle işlemleri kısaltmak ise özellikle seyahat çantalarında yer kaplamayacak bir ürün bu. Mendili kullandıktan sonra üzerinden misel su geçtiğimde az da olsa kalıntıyla karşılaşıyorum, normal maskaraları tam temizlemese bile zor durumlarda iyi iş çıkartıyor.


Bu karedeki ürünlerde A101, Biçen ve Şok Market gibi yerlerde bulabileceğiniz Sleepy ürünleri. 3' lü şekilde satılan cep boy mendiller yanlış hatırlamıyorsam 1.5 TL den daha azdı. Islak mendil ise 3-4 TL bir fiyata sahip olsa gerek. Vaadleri ve beklentilerim uyuştuğu için Sleepy ürünlerinden memnun kaldım. 
Peki siz markaya ait ürünler daha önce deneyimlediniz mi?

İlken' in yorumu için Cadi'nın İkizi bloguna ,
Mehtap' ın yorumu için buraya ,
 Pınar'ın blogu için şuraya ve Özlem' in blogu için de buraya tıklayarak ürün hakkındaki yorumlarını okuyabilirsiniz.

Instagram: ilkecevikofficial
Twitter & Snapchat & Snupps ilkeee_com
PR&iletişim : melishhe@gmail.com

Yeni bir yazıda görüşmek dileğiyle, sevgiler.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. Islak mendilleri masamda sürekli bulunduruyorum, gerçekten pratikler. Makyaj temizleme mendilleri ise benim için seyahatlerde taşıdığım, yüzümün kirini alsın dediğim ürünler. Kuru yapıda olanlarını sevmiyorum yalnızca, Sleepy bulursam deneyebilirim. Ellerine sağlık İlke :)

  YanıtlaSil
 2. Islak mendillerin iki farklı versiyonunu denedim.Özellikle bu kalın yapılı olanları çok ama çok beğendim.Makyaj temizleme mendillerini de merak ediyorum ancak bir türlü sıra getiremedim.Güle güle kullan İlke'cim ♥

  YanıtlaSil
 3. Mavi renkli olan ıslak mendili annemden almış denemiştim çok güzel kokuyordu bulursam hemen alacağım 💕

  YanıtlaSil
 4. Saf&Doğal olan ıslak mendillerine bayıldım ben! Daha sonra eşim Rüzgar için sarı olan başka bir çeşidini almış; onları da sevdim. Ama makyaj temizleme mendillerini hiç sevemedim. Çok az makyaj yapan anneme hediye ettim ben de... sevgiler :)

  YanıtlaSil
 5. Özellikle ıslak mendillerini bildiğin stokluyoruz. Çok çok sevdiğim bir marka oldu Sleepy...

  YanıtlaSil
 6. Islak mendillerini denemiştim ama makyaj temizleme mendilini hiç görmedim. Güle güle kullan ♥

  YanıtlaSil
 7. Çok rahat oluyor gercekten. Cantada tasimaya da uygun.

  YanıtlaSil
 8. merhabalar tatlı blogunuzu takibe aldım :) bana da beklerim. bu mendiller çok kullanışlı gözüküyor bir bakayım

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben