Yüz Tipine Uygun Gözlük Modeli Seçimi

Cuma, Ocak 13, 2017

Göz sağlığı için güneş gözlüğü kullanmanın gerekliliği sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da gerekli. Büyük bir yanılgıya sebep olan durum aynı şekilde güneş kremi kullanımında da geçerli. Yaz aylarında Güneş ışınları etkisini arttırsa da, kardan yansıyan ışınların göze verdiği zararda azımsanacak gibi değil.

E hal böyle olunca, insan yaz kış kullanabileceği farklı gözlükler arayışına giriyor. Bence güneş gözlüğü seçerken optik kısımla ilgili sorunları doktora danışıp hallettikten sonra, yapılması gereken en doğru şey yüze uygun gözlüğü seçebilmek!


Yüz şekli kare, kalp, oval, üçgen ve yuvarlak olmak üzere 5'e ayrılıyor. Yüz tipime göre gözlüğü sayfa sayfa, o mu bu mu diye aramaktansa, Atasun' un internet sayfasındaki bu ayrıcalık ile rahatlıkla seçip, kendime uygun seçenekler arasında alışveriş yapmanın kolaylığı ve keyfini yaşıyorum.


Sizde benim gibi yüze uygun gözlükler seçmek, uygun fiyat ve kampanyalardan haberdar olmak isterseniz, Atasun'un web sayfasına uğramayı unutmayın.

Peki siz gözlük seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Yüz tipinize göre gözlük seçimine önem veriyor musunuz?

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

13 yorum

 1. Deniyorum tabi ki hangisi olursa...ama bana hepsi yakışıyo. Valla bak, abartmıyorum:)))

  YanıtlaSil
 2. Bana hiç biri yakışmıyor İlke :D Güneş gözlüğü kullanmak önemli gerçekten, ben sevmediğim için yıllarca gözlerimi kısa kısa, resmen erken yaşlandım :-/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen bana da hiiçbiri yakışmıyor gibi geliyor ama elbet birinde karar kılıyor insan. Ben gözlüksüz yapamam, zaten güneş gözlüğümü bile dereceli kullanıyorum =)

   Sil
 3. Ben de yaz kis kullaniyorum. Deneyip karar veriyorum yakisip yakismadigina.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En güzeli her mevsim kullanmak dimi :) Bende gözlüksüz duramıyorum.

   Sil
 4. Neredeyse saatlerce deniyorum gözlüklerimi :)
  Önce gördüğüme alışmama lazım :)
  Ama küçük ebatlı gözlükler asla olmuyor. Bir de oval kesim lazım bana :)

  YanıtlaSil
 5. Ben de iki ay önce gözlük değiştirdim ve Atasun Optik'ten 2 gözlük aldım. Çok iyi yönlendirdiler cidden ve seçimlerimden çok memnunum. Sevgiler!

  YanıtlaSil
 6. ben aradığım gözlüğü Ray-Ban da buldum fakat çok pahalı idi alamadım :)

  YanıtlaSil
 7. gözlük almada sıkıntı yaşanlara faydalı bir yazı yazmışsın kuzum. sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Ben çok zor gözlük seçiyorum.Yüzüme uyan modeller gerçekten çok az.İşporta gözlük taksa yakışanlara hayranım valla :)

  YanıtlaSil
 9. yaz kış kullanıyorum yoksa fena başım ağrıyor kırışıklığı bir kenara bırak :)
  ancak şöyle bir dez avantajım var yüzüm ufak olduğu için junior kısmından alıyorum gözlüklerimi. En son Atasun da Ray Ban junior alınca oradaki görevliler çok şanslısınız aynı modelin yetişkin fiyatı bunun neredeyse 1.5 katı demişlerdi

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben