Huncalife Nature Zeytinyagli Şampuan

Cuma, Haziran 02, 2017

Son 5-6 aydır Huncalife' a ait birçok saç bakım ürünü denedim. Bugün sizlere 2 şişe bitirdiğim ve yakın zamanda yine sipariş vereceğim Huncalife Nature Zeytinyağlı Şampuan' dan söz edeceğim.

Nisan ayında yazdığım #bikutubitenler de sizlere kısaca etkisinden bahsetmiştim. Daha öncede oldukça soru aldığım bu seriyi bitenlerde paylaşınca birçok özel mesaj aldım. Ürünle ilgili detaylı bilgi için instagradan @huncalifeistanbulavrtemsilcisi ile bağlantıya geçebilirsiniz. O halde
 bendeki etkisini dilim döndüğünce sizlere aktarmak istedim:

parabensiz şampuanlar

Mevsim geçişlerinde cildimden sonra beni en zorlayan şey saçlarım! Bazı dönemler o kadar çok saç dökülmesi yaşıyorum ki, aşırı gür saçlara sahip olmama rağmen kellik korkusu yaşamama engel olmuyor! 

Ürünün vaadleri şu şekilde;
🍬 Sles, sls, paraben ve paraffin içermiyor.
🍬 Saçların kökten uca beslenmesinde yardımcı olur.
🍬Saç köklerine doğal nem dengesini kazandırır.
🍬 Saç tellerini güçlendirerek koparak dökülmeleri önler. 
🍬Saçlara doğal ışıltısını geri verir. 
🍬Saçların dolaşmasını önleyerek kolayca taranmasını sağlar.
🍬Saçların daha yumuşak ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

 Kuru ve yıpranmış saçlarınız varsa zeytinyağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı gibi bitkisel yağlar içeren bakımları benim gibi seviyor olmanız çok normal!

Ürün benim için yukarıda söylediği tüm vaadleri yerine getiriyor. Ürünle ilgili yaşadığım tek sorun Mart Nisan arasındaki mevsim geçişinde normalin aksine ön saç diplerimin kuruması ve pul pul görüntü oluşturması oldu. Tabi mevsim geçişinde bu durumu bana yaşatmayan şampuan neredeyse yok gibi! 

temiz içerikli şampuanlar

Şampuan değişiklikleri sırasında yaşadığım 2. bir sorun ise saçlarımı kaşındırma ve yağlanma sorunudur. Huncalife Zeytinyağlı şampuan ile bu sorunu da yaşamamış olmak, ilk günden ürünü sevmemi sağladı.

Ürün market şampuanları gibi aşırı köpürmüyor ama hiçte köpüğü azımsanacak kadar az değil. Eğer temiz içerikli şampuanlara geçtiyseniz ve alışık değilseniz avuç avuç ürün kullanma hissi yaşayabilirsiniz ama inanın ürünün köpürmesi bir temizlik belirtisi değildir! Zamanında bize öğretilenin aksine ne kadar az köpük, o kadar sağlıklı hayat! 

Saçlarımın ipek gibi yumuşak olmasını sağlayan ürünü özellikle saç maskesi ile birlikte kullandığım dönemlerde daha çok sevdim. Çünkü tam ipeksilik ve kolay taranma onunla birlikte kelimenin tam anlamına eşit oldu diyebilirim.

Instagramda üründen bahsederken eşiminde kullandığından bahsetmiştim. Onun ürünle ilgili görüşü ise saçlarını biraz daha dolgun gösterdiği, güzel temizlediği ve yumuşaklık verdiği oldu. Fakat hayatının ayrılmaz parçası olan kepek sorunu için azaltma veya arttırma yapmadı. Gerçi böyle bir vaadi yok ama bunda da etkili olsaydı eşimin vazgeçilmez şampuanı olabilirdi.

Şampuan ile yaşadığım genel deneyim olumlu oldu. Tabi beklenti, saç tipi ve yapısı değiştiği için aynı görüşlerde olmayan kullanıcılarda olabilir. O nedenle eğer ürünü satın almak isterseniz, saç tipi ve sorunu benzer olan kullanıcıların yorumlarına ulaşmanız sizin için iyi bir referans olacaktır.

Son olarak  900 mL olan Huncalife Nature Zeytinyağlı Şampuanı üye olduğum için katalog indirimi dışında ekstra %25 gibi bir indirimle 12-13 TL gibi bir fiyata almıştım. 1 şişe ürün yaklaşık 3-4 aya yakın süre eşimle bana yetiyor o nedenle oldukça da bereketli.

Sizde daha önce bu şampuanı denediyseniz, diğer okuyuculara fikir vermek için aşağıya yorum bırakmayı unutmayın! Huncalife' ta almaktan vazgeçemediğiniz ve bana önereceğiniz ürünleri de aşağıya yorum olarak yazmayı unutmayın.

Sevgiler!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

  1. Yazdıkların beni heyecanlandırdı. İndirimde yakalanırsa çokta uygun fiyatlı bir ürün .

    YanıtlaSil
  2. Hem içeriği hem etkileri çok güzelmiş, özellikle nem ve hacmi beraber sağlıyorsa aradığım şampuan bile olabilir :) Eşin için hiç Ducray Kellual DS denediniz mi İlke? Ellerine sağlık, çok sevgiler...

    YanıtlaSil
  3. Ne güzel anlatmissin. Huncalife ürünleri çok güzel gerçekten de. 3-4 ay gitmesi çok iyiymis 😊

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben