Huncalife XX & XY Parfüm İncelemesi

Salı, Haziran 20, 2017Huncalife' a ilk üye olduğum zamanlarda hem beni üye yapan, hem de çocukluğumu bilen Mustafa Abi eşim ve bana XX & XY parfümü hediye etmişti. Uzun bir süre kullandıktan ve bitirmeden yenisini sipariş geçtikten sonra bu üründen kısaca sizlere bahsetmek istedim.

Hem XX hem de XY , yaz ve kış aylarında kullanılabilecek tarzda ne çok odunsu, ne çok çiçeksi birer koku. Bayanı simgeleyen XX, meyvemsi-çiçeksi notalarında barındırırken; erkeği simgeleyen XY ise aromatik odunsu notalara sahip.

Şişe tasarımları oldukça sade ama bir o kadar da şık çünkü bay ve bayan parfümlerinin şişeleri birleştirilince bir bütünü sembol ediyor. Öyle çok cafcaflı ya da albenili bir şişe tasarımı yok belki ama minikte olsa bu ayrıntı hoşuma gitti.XX EDP
Üst notalar: Elma, Bergamot, Frenk Üzümü, Erik
Orta notalar: Frezya, Yasemin, İnci Çiçeği, Gül
Alt notalar: Erz ağacı, Sandal ağacı, Misk ve Vanilya

Parfümü ilk sıktığım zaman Elma ve Bergamot kokusunun karışımını az da olsa ayırt edebiliyorum. Kokunun asıl hoşuma giden yanı, Frezya ve Yasemin' in ilerleyen zamanda bıraktığı o nazik çiçeksi koku. Her ikisininde olduğu kokuları çok seviyorum. Benim için kokuyu kalıcı kılan ise sandal, misk ve vanilya. Genellikle seçtiğim parfümlerin alt notalarında denk geldiğim bu 3'lü kokunun kalıcı olmasını sağlayan akordlar. Parfümü sabah 9' a doğru sıkıyorum akşam üzeri işten çıkarken bile halen kokusunu soranlar oluyor. Hatta eve geldiğimde üzerimi değiştirirken bile kokuyu alıyorum. Fakat gün içerisinde kokuyu hissetmediğimden dolayı olsun ben tazeleme ihtiyacı duyuyorum.


Meyveli parfüm grubunda yer alsa da hiç baymayan, daha floral bir koku olarak tabir edeceğim her zaman diliminde tercih edilebilecek, kalıcılığı orta üstü olan XX EDP, 50 ml boyunda. Katalog fiyatı 62 TL, sık sık yapılan kampanyalar ile yarı fiyatına sahip olmak mümkün. Bu arada tam bir dupe diyemem belki ama bana hem adıyla hem de aklımda kalan kokusuyla HUGO XX parfümü hatırlatıyor.


XY EDP
Üst notalar: Adaçayı
Orta notalar: Sardunya
Alt notalar: Erz ağacı

İçeriğinde farklı bir nota var mı bilmiyorum... Bayana göre daha aromatik ve odunsu olan bu kokuyu eşim çok beğenerek kullandı. Akşam eve döndüğünde halen kokusunu rahatlıkla alıyordum. Bu kokunu nasıl tarif ederim bilemiyorum ama bence tam yaz akşamlarına yakışır, romantik ve tarz bir koku. Yaz aylarına özellikle yakışacağını düşünüyorum çünkü genelde kışları erkeklere daha odunsu kokuları yakıştırıyorum. Bu koku sıcakta baymayan, kendisi sıcak bir parfüm.

Biliyorsunuz kalıcılık tenden tene değişir. O nedenle parfümleri anlatırken kesin ifadeler kullanamıyorum. Kendi ikizimle bile zamanında kullandığımız ortak kokuların, onda ve bende bıraktığı ten kokusu, kalıcılık farklı olmuştur. O nedenle daha önce içerik olarak benzer bir parfüm kullanmadıysanız, test etmeyi unutmayın :)

XY EDP ise 50 mL boyunda yine bayan parfümü gibi 62 TL katalog fiyatına sahip. Aynı şekilde zaman zaman yapılan kampanyalarla %40-%50 'ye varan indirimlerle ürünü almanız mümkün. 


Huncalife ürünlerini kendinize yakın bir temsilciye ulaşarak alabilir ya da benim gibi Huncalife 'a Üye Olarak katalog fiyatından %40' lara varan indirimler ile (geliş fiyatına) alışveriş yapabilirsiniz. 

Üyelikle ilgili bana sıklıkla sorulan birkaç soru var. Üye olmanızın Yves Rocher ya da Migros üyeliğinden (money kart mantığı) pek farkı yok. İlk üye olduğunuz ay sipariş vererek üye olmalısınız ki sistemde aktifleşin. Daha sonra herhangi bir sipariş girme zorunluluğu ya da üyelik ücreti yok. Katalogla dönen bir sistem olduğu için üye olunduğunda Network yapacaksın bu işten para kazanacaksın dayatması eskilerde kaldı. İsteyen değerlendirir iş olarakta yapar, isteyen kendi ihtiyaçlarını karşılar. Üye olduğum için konuyla ilgili herhangi bir bilgi ya da yardım almak isterseniz, bana yazabilirsiniz. 


Markaya ait yapmış olduğum ve blogta yazdığım yazılarıma göz atmak isterseniz: Huncalife Alışverişlerime tıklayabilirsiniz.

Son günlerde elinizin sürekli gittiği bir parfüm var mı? 

Sevgiler,

İlke.


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

11 yorum

 1. parfüm kullanmayı çok seviyorum bende, özellikle meyveli kokuları tercih ediyorum, son günlerde Kenzo İntense severek kullandığım parfümlerimden :)

  YanıtlaSil
 2. Ay o ilk fotoğraf nasıl güzel!!! Parfümün notalarına da bayıldım doğrusu. Güle güle kullan İlke'cim! Ben o ilk ay meselesini bilmiyordum; bir ara sipariş vereyim de üyeliğim yanmasın :) Öperim!

  YanıtlaSil
 3. Hunca Parfümlerini henüz denemedim desem :(

  YanıtlaSil
 4. I like fruity scents very much! especially bergamot notes, so I might like this one :)

  YanıtlaSil
 5. These fruity scents look like they'd be wonderful!

  YanıtlaSil
 6. Sounds like a lovely fragrance. I like a bit of floral in the summer as long as it does not attract the bees. LOL!

  YanıtlaSil
 7. I usually get my perfumes from Bath and Body Works. They're inexpensive and smell great! I love a good fruity scent in the summer months!

  YanıtlaSil
 8. Theee look like they would be wonderful for summer!

  YanıtlaSil
 9. I never heard about these smell goods. I love perfume and love wearing something that no one else is wearing. I am excited to try this!

  YanıtlaSil
 10. Hunca deyince yıllar önce denediğim klasik parfümleri geliyor aklıma. Huncalife adı altında satılan yeni nesil parfümlerini henüz deneme fırsatı bulamadım ama ;)

  YanıtlaSil
 11. It's pretty difficult for me to comment on your article because it's not in English n google translate is not translating properly. But the perfume looks pretty good

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben