Farmasi Energizing Face Scrub Berries - Böğürtlen Özlü Yüz Scrubu

Pazar, Temmuz 02, 2017

Instagram hesabımda Farmasi Çiğdem hanımdan gelen ürünleri sizlerle paylaşmıştım. Ürünlerin neredeyse hepsini kullandım ve şimdi fikirlerimi sizlerle paylaşma zamanı geldi. Öncelikle Çiğdem Hanıma güzel paketi için tekrar teşekkür ediyorum. (Kendisine ulaşabilmek için ismine tıklamanız yeterli.)


Scrub yüzümüzdeki ölü derileri arındırmak için kesesiz gerçekleştirmeye çalıştığımız işleme verilen ad diyebiliriz. Bu ürün sadece ölü derileri atmak değil, enerji verip cildi canlandırmayı da vaat ediyor. İçeriğindeki Vitamin E ve Gliserin sanırım bu ekstra nemin kilit noktası.


Kuru, normal ve karma ciltlerin seveceğini düşündüğüm bu ürün belki hassas ve akneli ciltlerin hoşuna gitmeyebilir. Tanecikleri tahriş edecek kadar sert değil ama çok yumuşakta olduğunu söyleyemem. Bu taneciklerin böğürtlen çekirdeklerinden oluştuğunu tahmin etmeniz zor değil. Bence her ihtimale karşı bu iki cilt tipine sahip kullanıcıların test edipte almalarında fayda var.

Kullanımı ise oldukça kolay bu kremsi formüllü, tanecikli scrubu; nemli yüz ve boyun bölgenize parmak uçlarınızla masaj yaparak uyguladıktan sonra ılık suyla yıkayarak kolaylıkla temizleyebiliyorsunuz.


Ürünü hem ilkbahar hem de yaz aylarında kullanma şansım oldu. Kullandıktan sonra cildimde ne gerilme hissettim ne de kuruluk. Daha çok hoş bir yumuşaklık bıraktı. Kokusu da oldukça güzel zaten Berries ailesi ürünlerinden kötü kokanına denk gelmedim :) Pek köpürdüğünü söyleyemem, kremsi losyonumsu yapısından dolayı olsa gerek.

Biliyorsunuz scrublar çoğunlukla günlük kullanıma uygun değiller. Yapısı aynı yüz temizleme sütlerinin az daha yoğun ve tanecikli hali olunca şimdiye kadar kullandığım ürünlerden biraz farklı geldi. Genellikle haftanın en fazla 2-3 günü cilt bakım rutinimde scrub yer alır. 


Ürünün cildi nemlendirmesi, germemesini oldukça beğenmiş olsam da sanki T bölgemi temizleme de yetersiz geldi.  Aslında arka yüzüne baktığınızda göreceğiniz gibi eksfoliasyon, arındırma gibi bir vaadi yok. Benim scrub tercihim cilt tipi nedeniyle bu tarz ürünlerden yana olduğu için bunun eksikliğini hissettim diyebilirim. 

Ürün 100 mL ve oldukça bereketli. Fiyatı hakkında bilgim yok ama tahminimce 20 TL'nin altında, indirimlerle alabileceğiniz bir ürün. Eğer Farmasi ürünlerine ulaşmak isterseniz, Çiğdem Hanım ile bağlantı kurabilirisiniz. Kendisinin instagram adı Farmasi_Cigdem olarak geçmekte.

Farmasi' nin peelinglerini daha önce denemiş miydiniz? En beğendiğiniz Farmasi ürünlerini aşağıya yorum olarak bırakmayı, varsa önerilerinizi yazmayı unutmayın. 


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

4 yorum

  1. Kıvamı ve görünüşü aynen tatlı gibi, uygularken yiyesi gelebilir insanın! Bilgiler için teşekkürler İlke'cim, öperim!

    YanıtlaSil
  2. Ben de scrubları çok severim ama henüz farmasi ürünü denemedim :)

    YanıtlaSil
  3. Güle güle kullan canım :) Farmasi'nin çoğu ürününü denemedim ama yorumlar güzel anlaşılan :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben