Ana içeriğe atla

Garnier Mineral Deodorant İncelemesiBayram İndirimleri başlayınca, kendini tutamayıp illa alacak birşeyler bulanlar  burada mı? İhtiyaç alışverişi ile indirim zamanını kurtaran ben, bu sefer ki alışverişi eşimin eksik ve ihtiyaçlarına yönelik yapmayı tercih ettim. O ''Deodorantlarım bitiyor, alır mısın ? '' deyince indirimin ilk günü doğru Gratis'e. 

Diğer ülkelerde durum nasıl bilemem ama özellikle Türkiye' de bu sorun 'yazın bitmek bilmeyen sorunu' haline geldi. Özellikle İstanbul gibi metropol şehirlerde, sabah uykulu gözlerle bindiğimiz metrobüs ve otobüste, uykulu gözlerle bakarken o aniden gelen 'ter kokusu' ile göz bebeklerimizden fırlaması! Aslında temiz olmak ne bu kadar zor, ne de bu kadar masraflı bir olay! Yıkan, duş al ve deodorant kullan! 


Garnier Saf ve Temiz, Mineral Serisi

Garnier' ın yeni çıkarttığı deodorant serisinde 5 farklı ürün bulunmakta. Bunlar; Ultra Kuru,  Lekesiz Koruma, Doğal Ferahlık, Termal Koruma ve Saf & Temiz olarak adlandırılmakta. Seriye ait bu 5 üründen benim aldıklarım ise; Doğal Ferahlık, Lekesiz Koruma ve Termal Koruma olan çeşitleri.

Garnier Lekesiz Koruma ve Termal Koruma Anti-perspirant iken, Garnier Doğal Ferahlık ürünü Deodorant olarak geçmekte. Bu üçlünün ortak özelliği alkol içermemeleri. İçlerinden Garnier Doğal Ferahlığın diğer ikisinden en önemli farkı ise alimunyum içermiyor olması. Üç ürününde kapak tasarımı kilitli tasarım olduğu için rahatlıkla çantada taşınabiliyor.

Meme kanserine sebep olduğu ileri sürülen aluminyum, net olarak kanıtlanmasa bile hipotezin geçerliliği yıkılmadığı sürece pek elimin gitmedi bir içerik. O nedenle ne kadar markaların bu tip içeriklere önem veriyor olması çok önemli.


Garnier Mineral Lekesiz Koruma ürünü siyah, beyaz ve renkli giysilerde leke ve renk solmalarına karşı özel olarak tasarlanmış olup 48 saat etki vadediyor.  Özellikle lekesiz koruma ile hakkını verdiğini söyleyebilirim. 48 saat hiçbir deodorantı test edemem belki ama günlük olarak ter kokusunu önlediğini belirtebilirim. Ayrıca ürünü sıkarken kokusunun boğmaması da benim için büyük bir artısı.

Garnier Mineral Termal Koruma ise, Lekesiz korumadan farklı olarak 72 saat aralıksız koruma ve 45 C'ye kadar dayanıklı olduğu test edilmiş. Günlük kullanımda ter kokusu hissetmeden, kıyafetlerimde ter lekesi ya da anti-perspirant lekesiz olmaksızın kullanabildim. Sıktıktan sonra çabuk kuruması da ekstrasıydı.

Garnier Mineral Doğal Ferahlık ise içlerinde en beğendiğim! Kremsi kokusu, pudrasız ve aluminyum içermeyen yapısı ile tekrar alabileceğim bir ürün oldu.


Temiz kokuları ve etkileriyle 3 ürünüde beğendiğimi söyleyebilirim. Migros indirimiyle sanırım 4-5 TL civarı bir fiyata aldım.  Doğal Ferahlık olanı ise Gratis indirimiyle sanırım 7 TL'ye almıştım.

Siz Garnier Mineral serisine şans verdiniz mi? Serinin roll-onları da olduğu gördüm. Denediyseniz aşağıya yorum bırakmayı unutmayın. Bir sonraki alışverişte onlara da şans vereceğim :)
Yorumlar

  1. Elimde çok deodorant olduğundan henüz almadım ama denemek istediğim ürünler, özellikle doğal ferahlığın alüminyum içermemesi harika.

    YanıtlaSil
  2. alüminyum içermemesi güzelmiiş :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi