Garnier Mineral Deodorant İncelemesi

Pazar, Eylül 24, 2017Bayram İndirimleri başlayınca, kendini tutamayıp illa alacak birşeyler bulanlar  burada mı? İhtiyaç alışverişi ile indirim zamanını kurtaran ben, bu sefer ki alışverişi eşimin eksik ve ihtiyaçlarına yönelik yapmayı tercih ettim. O ''Deodorantlarım bitiyor, alır mısın ? '' deyince indirimin ilk günü doğru Gratis'e. 

Diğer ülkelerde durum nasıl bilemem ama özellikle Türkiye' de bu sorun 'yazın bitmek bilmeyen sorunu' haline geldi. Özellikle İstanbul gibi metropol şehirlerde, sabah uykulu gözlerle bindiğimiz metrobüs ve otobüste, uykulu gözlerle bakarken o aniden gelen 'ter kokusu' ile göz bebeklerimizden fırlaması! Aslında temiz olmak ne bu kadar zor, ne de bu kadar masraflı bir olay! Yıkan, duş al ve deodorant kullan! 


Garnier Saf ve Temiz, Mineral Serisi

Garnier' ın yeni çıkarttığı deodorant serisinde 5 farklı ürün bulunmakta. Bunlar; Ultra Kuru,  Lekesiz Koruma, Doğal Ferahlık, Termal Koruma ve Saf & Temiz olarak adlandırılmakta. Seriye ait bu 5 üründen benim aldıklarım ise; Doğal Ferahlık, Lekesiz Koruma ve Termal Koruma olan çeşitleri.

Garnier Lekesiz Koruma ve Termal Koruma Anti-perspirant iken, Garnier Doğal Ferahlık ürünü Deodorant olarak geçmekte. Bu üçlünün ortak özelliği alkol içermemeleri. İçlerinden Garnier Doğal Ferahlığın diğer ikisinden en önemli farkı ise alimunyum içermiyor olması. Üç ürününde kapak tasarımı kilitli tasarım olduğu için rahatlıkla çantada taşınabiliyor.

Meme kanserine sebep olduğu ileri sürülen aluminyum, net olarak kanıtlanmasa bile hipotezin geçerliliği yıkılmadığı sürece pek elimin gitmedi bir içerik. O nedenle ne kadar markaların bu tip içeriklere önem veriyor olması çok önemli.


Garnier Mineral Lekesiz Koruma ürünü siyah, beyaz ve renkli giysilerde leke ve renk solmalarına karşı özel olarak tasarlanmış olup 48 saat etki vadediyor.  Özellikle lekesiz koruma ile hakkını verdiğini söyleyebilirim. 48 saat hiçbir deodorantı test edemem belki ama günlük olarak ter kokusunu önlediğini belirtebilirim. Ayrıca ürünü sıkarken kokusunun boğmaması da benim için büyük bir artısı.

Garnier Mineral Termal Koruma ise, Lekesiz korumadan farklı olarak 72 saat aralıksız koruma ve 45 C'ye kadar dayanıklı olduğu test edilmiş. Günlük kullanımda ter kokusu hissetmeden, kıyafetlerimde ter lekesi ya da anti-perspirant lekesiz olmaksızın kullanabildim. Sıktıktan sonra çabuk kuruması da ekstrasıydı.

Garnier Mineral Doğal Ferahlık ise içlerinde en beğendiğim! Kremsi kokusu, pudrasız ve aluminyum içermeyen yapısı ile tekrar alabileceğim bir ürün oldu.


Temiz kokuları ve etkileriyle 3 ürünüde beğendiğimi söyleyebilirim. Migros indirimiyle sanırım 4-5 TL civarı bir fiyata aldım.  Doğal Ferahlık olanı ise Gratis indirimiyle sanırım 7 TL'ye almıştım.

Siz Garnier Mineral serisine şans verdiniz mi? Serinin roll-onları da olduğu gördüm. Denediyseniz aşağıya yorum bırakmayı unutmayın. Bir sonraki alışverişte onlara da şans vereceğim :)
Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

  1. Elimde çok deodorant olduğundan henüz almadım ama denemek istediğim ürünler, özellikle doğal ferahlığın alüminyum içermemesi harika.

    YanıtlaSil
  2. alüminyum içermemesi güzelmiiş :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben