HC Pigment Control - Cilt Aydınlatıcı Leke Kremi İncelemesi

Pazar, Ekim 22, 2017

HC Care, hem evime hem de güzellik bloguma saç bakım ürünleri ile girmişti. Şubat ayında yeni çıkarttıkları cilt bakım ürünlerinden oluşan bir paket almıştım. Bu pakette özellikle bazı renk eşitsizliklerine karşı kullanabileceğim HC CARE Pigment Control Leke Karşıtı & Aydınlatıcı Krem de vardı.


Hc Care cilt bakım ürünleri, saç bakım ürünlerinde olduğu gibi hayvanlar üzerinde test yapmayan ve dermatolojik olarak test edilmiş, alerjen, paraben ve silikon içermeyen ürünlere sahip. 

Ürünün etken maddeleri Tyrostat, Resurrection Plant, Belides, DayMoist CLR, Hyaluronic Acid, Vitamin C & E 'dir.

Tirosinaz, hücrelerimizdeki melanin üretiminden sorumlu enzimdir.  Tyrostat aktif maddesi sayesinde tirosinaz enzimi dolayısıyla melanin üretimi sınırlanır ve lekelenmede, cilt pigmentasyonunda azalma görülür.


Yeniden Diriliş Bitkisi olarak bilinen Resurrection Plant, pro kolajen I üretimini artırır. Antioksidan özelliği yanında, cildi güçlendirir ve nem içeriğini arttırır.

Organik Papatya Özü yani Belides aktif içeriği, melanositlerin aktivitesinde azalmayı sağlar. Böylece yaşlılık lekeleri, renk bozuklukları ve çillere karşı homojen bir cilt rengi sağlar.

DayMoist CLR, cildin üst katmanlarında nemlendirme faktörlerinin konsantrasyonunu artıran bir aktif bileşiktir.

Hyaluronic Acid, bilmeyenin duymayanın kalmadığı kolajen üretimini artırıp cildin su tutma ve nemlendirme özelliğini düzenler. Dolayısıyla cildin elastikiyetini arttırıp, cilt yaşlanmasını yavaşlatır.

Yine ismini çok duyduğumuz Vitamin C' de yine melanin sentezinden sorumlu tirosinazın etkinliğini arttırarak, lekelenmenin önüne geçer. Kolajen üretimini arttırarak ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. 


Bu kremi yaklaşık 6 ay kullandım ve bitirdim. Ürünün gece gündüz kullanımının sakıncası yok. Fakat yaz aylarında gündüzleri bu kremi kullanmayı tercih etmedim. Gündüzleri kullandığım zamanlarda ise güneş kremine daha fazla önem gösterdim. Son 1 aydır özellikle gece gündüz kullanarak ürünü bitirdim.

Ürünün en beğendiğim özelliklerinden biri instagram hesabımda story'de de gösterdiğim gibi, basmalı mekanizması. İçerisine parmak daldırmayı hiç sevmediğim kremleri, en az onun kadar çubukla kullanmayı da sevmiyorum. Hal böyle olunca bu krem kutusu tasarımına 10 üzerinden 10 veriyorum.


Kullanım sonuçlarına gelecek olursam: Herhangi bir alerjiye ya da sivilceye sebep olmadı. Hem kış aylarında hem de yaz aylarında nemlendirmesi güzeldi. Kış aylarında özellikle banyolardan sonra nemlendirici serum üzerine kremi kullanmayı ihmal etmedim. Bazen sabahları sanki kremi az önce sürmüşümde emmesini bekliyormuşum gibi bir hisle uyandım. Cildimde nemlendirmeyle ilgili bir şikayetim uzun zamandır olmadığı için mutluyum aslında. Fakat nemsizlik sıkıntısı yaşayan ciltlerde ne kadar yeterli gelir bilemiyorum.  Uzun zamandır nem sorunu yaşamamamın sebebinin hem Resurrection Plant yani yeniden diriliş bitkisi ve ölmez otu bitkisi olarak bilinen aktif içerikten olduğunu düşünüyorum. Çünkü son kullandığım 2 farklı markaya ait kremde kolajen üretimini arttıran bu iki içerik baya etkili olduğunu düşünüyorum. Cildimin belirli bölgelerinde sivilce lekeleri ve pigmentasyon sıkıntıları vardı. Fakat çok abartılacak bir lekeye sahip değildim. Ürünü kullanmadan önce fotoğrafta bariz belli olan lekenin şuan olmadığını farkettiğimi söyleyebilirim.

Yukarıdaki fotoğrafın ilki Haziran'da Didim' deyken çekildi. Diğeri ise az önce ön kamera ile farkı gösterebilmek için çektim. Benim özellikle lazerden dolayı oluşan ufak lekem ve sivilce lekelerim bariz bir şekilde açıldı. Kimi yok oldu, kimi varla yok arası. Şimdi elimde 2 farklı markanın leke gidericisi olduğu için bu ürünlerle yola devam edeceğim. Fakat açık yüreklikle diyebileceğim şey ürünün oldukça başarılı olduğu.

Ürün www.hccare.com sitesinde ücretsiz kargo avantajı ile 129 TL. 50 mL olan bu ürünü sabah akşam kullanırsanız muhtemelen 3 ay gibi süre içinde bitirirsiniz. Ben etkiyi 1 kutu ürünü bitirdiğim zaman net olarak gördüm. Farklı cilt tipine sahip olanlar ve deneyenler varsa, ürünü merak edenler için deneyim ve sorularınızı mesaj olarak bırakmayı unutmayın!

Sevgiler!

*Ürün tarafıma denemem için HC ailesi tarafından yollanmıştır. Fotoğraflar ve görüşlerim objektiftir.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

  1. Hc care ürünlerini çok başarılı buluyorum. Kremin sendeki etkisi oldukça başarılı, alinacaklar listesine eklenebilir o vakit , sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. İlke harika anlatmışsın, benim de listeme girdi bu krem. Emeğine sağlık canım☺️

    YanıtlaSil
  3. leke kremini denemedim ama kullandığım diğer ürünleri güzel..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben