Hijyen Silahlarım- Highgenic Sirkelim Sirkeli Temizleyici

Cumartesi, Mart 17, 2018

Günaydınlar!
Hafta sonu çalışmayanlar kulübündeyseniz, belki ev temizliği yapanlar kulübündede birlikte olabiliriz. Cumartesi günleri öğlene kadar ya da öğleden sonra akşama kadar olan döngü benim temizlik işleri için ayırdığım zaman. Yeni taşındığım evi özellikle küçük tercih edişimin sebebi sırf şu ev temizliği işlerini daha hızlı halledebilmek içindi. 
Sirkelim İnceleme Yazısı
Highgenic, a101 ve Bim marketlerinde görüp denemeye başladığım bir markaydı. Başlarda birkaç ürünü varken şimdi piyasayı aldı götürüyor diyebilirim. Arkasında bir Türk kadınının olması, türk markası olması bunun büyük bir artısı. Benim bu ürünü almama sebep olan ilk şey bitkisel, temiz içerikli ürün olmasıydı. Çünkü evde Persian Cat - İran Kedim var. Kendimize değer ve önem verdiğimiz gibi onlarada değer ve önem vermeli, sağlıkları için dikkatli olmalıyız. 

Öncelikle Highgenic Sirkelim - Sirkeli Temizleyicisinin 2 çeşiti var. Biri lavantalı diğeri ise limonlu. Eskiden lavantayı hiç sevmezdim fakat yavaş yavaş benim için daha kullanılabilir bir madde oldu. Eşimde lavanta kokusunu sevmediği için alırken limonlusunu aldım.
Highgenic sirkeli temizleyici
Ürünü nerelerde kullanabilirsiniz? Çamaşır ve bulaşık makinelerinde, banyo, mutfak ve seramik yüzeylerde kullanmaya uygun. Ben daha çok mutfak masam ve tezgahımda toz alırken, bulaşık makinemin parlatıcı gözünde, fırın ve buzdolabı temizliğinde kullanarak bitirdim.

Kullanım şekli ise ; çoğu yer için direk püskürtme ve bez yardımıyla kurulama şeklinde. Tabi çaydanlık, fırın, bulaşık ve çamaşır makinelerinde farklı uygulamaları var. Onu da ürünün arkasında yer alan paylaşımla size aktarayım:
Bulaşık makinemde yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Tabaklarımda, bardaklarımda ve ürünlerin üzerindeki desenlerde herhangi bir solmaya, çizilmeye sebep olmadı. Makinemi açtığım zaman sirkelimin kokusunu alıyorum direk. Beni rahatsız etmeyen ama belirgin olan bir kokusu var. Asla yemek yerken ya da su, çay içtiğim bardakta kokusunu almıyorum. O nedenle rahatlıkla kullanabiliyorum.

Fırın temizliğinde yeni oluşan kirlerde özellikle başarılı buldum. Yeni taşındığım evin kendi içindeki ankastresi olduğu ve benden önce kullanan kişinin oldukça hor ve pis kullanmasından dolayı zor günler yaşadığımı söyleyebilirim. 0 kullanımlı, temiz bakılan bir fırın sahibi iseniz siz bu ürünle benden daha iyi performans alabilirsiniz.

Buzdolabı ve mutfak dolaplarında, mutfak masamda bile oldukça kolay ve rahat bir temizlik sağlıyor.

Ben derz temizliği için yeterli bulmuyorum. Çünkü daha kolay ve fırçalamadan derzlerimi temizleyen, temiz içerikli bir ürüne sahibim. Onu değiştirmeme ancak aynı performansta daha uygun fiyatlı bir ürün sebep olur. 
Ürünü mermer ve asitlere karşı hassasiyet gösteren yerlerde kullanmamamız önerilmiş. O nedenle sizle kullanırken arkadaki talimatları okumayı unutmayın.

İçeriğinde organik limon yağları, sirke ve limon asidi olduğunu görüyorum. Sanırım içerik olarak oldukça sade ve temiz. İlkini a101'de sanırım 3.95 TL gibi bir indirimle edinmiştim. Daha onu bitiremeden Parmakkurabiye ve Sendeincel 'in yaptığı blogger etkinliğinde firmanın bizlerle buluşturduğu ürünlerden birisi olmuştu Sirkelim. 

Peki sizler Highgenic' in Sirkeli Temizleyicisini denediniz mi? Highgenic marka hangi ürünleri severek ve beğenerek kullanıyorsunuz. Kullanıcı yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi benimle paylaşmayı unutmayın.

Pırıl pırıl, mis kokulu evler!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

10 yorum

 1. Ya bende evimde bu markanın ürünlerini çok severek kullanıyorum. Limonlu sirkelim'i çok seviyorum ama lavantalı yı görseydim , kesinlikle ilk tercihim o olurdu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir dahaki sefere lavantalısını deneyeceğim özellikle :)

   Sil
 2. Sadece bir iki kez denediğimden tam etkisini anlayamadım.Biraz daha kullanmaya devam!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım deneme sonucunda memnun kalacak mısın ? :)

   Sil
 3. Temizlik ürünlerinde doğal içeriklere özellikle dikkat ediyorum. Sirke son yıllarda temizlik malzemelerimin başında geliyor. Hazır yapılmışı varsa ne güzel:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Ben özellikle bulaşık makinasında parlatıcı olarak tercih ediyorum =)

   Sil
 4. İlke'cim bende de var ama henüz kullanmamıştım. Bulaşık makinesinde kullanılır olması çok ilgimi çekti. Sirkeyi kullanmayı zaten çok severim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2 seneye yakındır bulaşık makinamda sirke kullanıyordum. Bu ürünle tanıştım tanışalı artık bunu sirke yerine koyuyorum ve memnunum.

   Sil
 5. Sirke gerçekten mucizevi bir içerik. Yıllardır doğal sirke evin demirbaşı bizde de. Ama böyle pratik ürünleri kullanmak daha keyifli olacak. Derz araları için ne kullandığını merak ettim ben asıl :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derz aralarında Huncalife' ın ürününü kullanıyorum. Aslında instagram hesabımda vardı o çalınınca videoları gitti. Ürünü yeniden alacağım uygulamalı bir yazıyla derz'i de paylaşırım =)

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben