Huncalife Rosalie EDP Parfüm Yorumu

Pazartesi, Nisan 23, 2018

Blogumu yakından takip edenler Huncalife temsilcisi olduğumu biliyordur. Ürünleri uygun fiyata alıyor olmanın verdiği cep rahatlığıyla, yeni çıkan ve ilgimi çeken ürünleri daha rahat alıyorum. Bugün size Huncalife Rosalie EDP bayan parfümü hakkında düşündüklerimi aktaracağım.

Mara Miror Oje - Huncalife Rosalie EDP


Rosalie EDP, hem kış hem yaz rahatlıkla kullanılabileceğim bir koku. Koku çiçeksi&şekerli kategorisine giriyor. Aslında bu parfümü almama sebep olan tek unsur şişesiydi :) İçerik olarak ilk bakışta beni etkileyen bir unsur yoktu. Şişe ve kadifemsi dış ambalajıyla 10/10 u alıyor.


ROSALİE EDP
Üst notalar: Bergamot
Orta notalar: Meyan Kökü
Alt notalar: Misk


Parfümü ilk sıktığımda üst notalardan bergamot kokusunu alıyorum. Çayda da çok sevdiğim bu içeriği gayet net hissedebiliyorum. Parfümlerin en kandırıcısı noktası üst nota olabiliyor. Neden diyenler için aslında ilk 5-6 dk aldığınız bu koku, sizi satın almaya teşvik edecek ilk unsurdur. Halbuki kokunun kalıcı olduğu nota orta ve özellikle alt notalardır. Orta notada karşıma çıkan meyan kökü, bu parfüme şekerli tınıyı veriyor. Aşırı şekerli değil, tam kararında. Ve ardından gelen alt notada bulunan misk kokunun tam kendisi. Aslında tek başına alt nota olan misk, benim çok haz ettiğim bir koku değildir. Yıllar önce lise zamanlarında Avon Soft Musk adlı parfümü kullanan arkadaşlarım vardı. Sanırım o kokuyla misk içeriğinden tamamen soğumuşumdur. Tabi üzerinden 10 sene geçtikten sonra o kokuyla yine karşılaştığımda fena kokmuyormuş dedim. Zamanla insanların zevkleri nasılda değişiyor... Kokunun kalıcılığını için akşam eve geldiğim zaman ya da yolda eşimin bir arkadaşımın parfümün güzel kokuyor demesiyle test etmiş oluyorum :) Sabah sıktığım parfüm 8-9 saate kadar kalıcılık sağlıyor ve gün içinde tazelemem gerekmiyor.Ürünün katalog fiyatı 89.00 TL, genelde katalogta 60 TL civarlarına iniyor. Parfümü tekrar alır mıyım bilmiyorum. Çünkü vanilya, frezya, portakal çiçeği gibi notalara elim daha çok gidiyor. Siz huncalife' ın parfümlerini denediniz mi? 

Sevgiyle kalın, mis kokun!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben