LE PETIT MARSEILLAIS VANİLYA SÜTÜ BANYO VE DUŞ JELİ

Pazar, Nisan 22, 2018

le petit marseillais duş jeli
LE PETIT MARSEILLAIS VANİLYA SÜTÜ BANYO VE DUŞ JELİ
Le Petit Marseillais Vanilya Sütü Banyo ve Duş Jeli ile tanışmadan önce Akdeniz' in en sevdiğim meyvelerinden biri olan ''Beyaz Şeftali Duş Jeli'' severek kullanmıştım. Kapağı açar açmaz o mis gibi koku burnuma geliyordu. İlk zamanlarda ülkemizde 4-5 çeşit duş jeli olan markanın şimdi sabunları, vücut nemlendirme ürünleri ve dudak nemlendirici gibi seçenekleri de mevcut. 

Gelelim Le Petit Marseillais Vanilya Sütüne; ürünün arkasında şöyle anlatılmış: '' Vanilya kozaları Madagaskar güneşi altında elle toplanır. Bu vanilya taneleri daha sonra kokularını salmak üzere güneş altında kurumaya bırakılır. Vanilya sütü de, işte bu tanelerin işlenmesi ile elde edilir. ''


Koku olarak naif, hafif bir kokusu var. Aslında daha yoğun bir vanilya kokusu bekliyordum. O nedenle hafif kokusu benim doyumsuz vanilya aşkıma yetmedi. Bu demek değil ki kokusu kötüydü. Her duş jelinde yaşadığım klasik son, kokusu kalıcı değil. 

Ürünün köpürmesi ise oldukça yeterli. İçerisinde SLES, SLS yok ama ALES mevcut. Ales'ten daha önce bahsetmiştim. O nedenle kısaca özetleyecek olursam hindistan cevizi ve palm yağı gibi doğal bir elde olduğu için diğerlerinden daha az zararlı oluşu.(kaynak) Ayrıca DİMETHİCONE yada PARABEN de bulunmamakta. İçeriğindeki parfüm son sıralarda olduğu için onu da görmezden geliyorum. 

Üzerinde extra nemlendirme yazan bu ürün cildimin nemli ve yumuşak olmasını sağladı. Bugün kullandığım duş jeli bitince ülkemizde herkesin aklına gelen başka bir ürünü kullandım. Kollarım pul pul, hafif kaşıntı hissi ile şuan bu yazıyı yazıyorum. İçerik analizini çok abartmamaya çalışıyorum. Fakat ürünün içeriğinde yukarıda Le Petit' te olmadığını söylediğim şeyler olduğumda, cildimin verdiği tepki nasılda değişiveriyor...

Kısacası, benim için kokusu biraz daha yoğun olsa 10 numara bir duş jeliydi. Gratis, Watsons, Migros, Carrefour gibi yerlerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 250 ve 400 mL boyları mevcut. Ben KİM marketten 7 TL 'ye inmişken görüp almıştım. 

Duş jeli severlerin önerilerini bekliyorum.

Sevgiyle kalın.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

7 yorum

 1. Bu markanın duş jellerini çok seviyorum. Hatta geçen yıl tavsiye ettiğim kızkardeşim bile başka marka kullanmıyor. Her kokusunu almaya çalışıyorum ama dediğin gibi kokuları elbetteki kalıcı değil:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kokusu çok az kalıyor. Palmolive' in kahvelisi banyodan çıkınca kapıyı açtın mı tüm eve dağılırdı. Tabi tende bir kalıcılığı yoktu onunda. İçerik bakımından kıyaslayınca bence LPM çok çok iyi.

   Sil
 2. markadan daha hiç ürün kullanmadım bir tane sıvı sabun koklamıştım kokusu öksürük şurubu gibiydi sanırım onun etkisi de oldu.. senin tavsiyenle bu çeşidine bakacağım ama..

  YanıtlaSil
 3. ben verdiği yumuşaklık hissini çok seviyorum :D

  YanıtlaSil
 4. Kaşıntıya da iyi geliyorsa mutlaka denemeliyim bu markanın duş jelini :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben